Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vásárolsz egy üzletben.10ezer...

Vásárolsz egy üzletben.10ezer forinttal többet ad vissza az eladó. Visszaadod?

Figyelt kérdés
Lefagyott a gép fizetéskor. Kis összeg lett fizetve nagy címletű pénzzel, több helyről kaparja elő a visszajárót a kasszás. A kavarodásban 10.000 helyett 20.000-ből ad vissza. Szólsz neki, vagy elteszed a pénzt? Indokold is kérlek a válaszod.
2012. márc. 11. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Én visszaadnám. Indok: dolgoztam áruházban és tudom, mivel jár, ha a nap végén valaki nem stimmel. Ráadásul kerek összeggel.
2012. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt mar ra pelda nem egyszer es volt h nem adtam vissza.

Az alapjan dontottem, h az adott szemely milyen is volt.

Szal a Coopban a normalis 40 ev koruli nonek szo nelkul szoltam.

De kocsmaban a nagykepu flegma fas.zopo pultoscsajnak jo h nem:D

Majd napvegen a fonoknel kicsit terdel aztan cso:)

2012. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tök bosszantó, elszomorító, hogy elvileg ő(utólag rájöttem kinél történt) a nagy üzletasszony, sokkal többet kereshet, mint én, mégis mosolyogva tette el a minimálbéres pénzét. :S
2012. márc. 11. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán történt még hogy többet kaptam volna vissza,inkább kevesebbet.Úgyhogy nem adnám vissza.Kivétel egy benzinkút ahova járok és egy pékség.Manapság ritka aki szól,de vannak még becsületes emberek.
2012. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért nem adnád vissza X pénzét, mert Y kevesebbet adott neked? hmm..
2012. márc. 11. 14:14
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha szimpatikus az eladó, vagy törzsvendég vagyok az adott helyen, akkor szólok.

Ha nem szimatikus, akkor kétesélyes a dolog. Attól függ, hogy a vállamon ülő kisangyal vagy kisördög a meggyőzőbb. :)

2012. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Egy kedves holgy a multkor tobbet adott vissza 5000-rel. 5ezres helyett 10ezrest adott.

Tovabb leptem, mert hosszu volt a sor, de amikor beraktam a penztarcamba megneztem, hogy mit kaptam vissza (mindig leellenorzom).

Visszaleptem, es kezemben a penzzel szoltam holgynek, hogy elnezest, rosszul adott vissza. (lehet mondanom kellett volna, hogy tobbet egybol, de csak a rosszult mondtam).

Erre a holgy hangosan, durvan ramkiabalt, hogy: Mit kepzel?! Ne tartsa fel a sort, en mindig jol adok vissza!

Igy aztan nem vitatkoztam, elraktam!

2012. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már előfordult párszor (igaz nem 10 000 Ft volt szó). Mindig szóltam. A legnagyobb összeg 2000 Ft volt. Igazából tudom, hogy ha nem szólok, akkor a pénztárosnak kell kifizetni. Szegényeket amugy is lehúzzák, rengeteget dolgoznak és hát nem egy álommeló hétvégén is melózni..

Kétszer történt meg, hogy nekem adtak rosszul vissza, egyszer egyértelműen át akartak verni. A csaj elrakta a pénzem a zsebébe majd közölte, hogy még nem fizettem. Akkor annyira ideges voltam, hogy elkezdtem ordítani, hogy ne nézzen már hülyének, ott van a zsebében a pénzem. Szerencsére vissza kaptam, gondolom félt, hogy valaki felfigyel, hogy kiabálok vele.. Ezért nem is ítélem el ha valaki más nem szól ha többet kap vissza.

2012. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Idegen helyen nem szólnék :D egyszer nekem is lehetne szerencsém :D
2012. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!