Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a bánásmód az orvosoktól...

Mi ez a bánásmód az orvosoktól? Elvileg művelt emberek, nem?

Figyelt kérdés

Már nem merek elmenni orvoshoz, mivel mindig ordítanak velem, vagy leosztanak. Szerintem hülyeségek miatt. Például:

télen tüszős mandulagyulladásom volt, és elmentem sürgősségire szombat reggel, mert majd meghaltam, úgy fájt minden egyes izmom, ezenkívül majd megfulladtam, annyira nem kaptam levegőt. Elmentem az orvoshoz, és a nővérke azt mondta, hogy vetkőzzek le, csak egy dolog legyen felülről a melltartó fölött. Rétegesen voltam felöltözve, atléta volt rajtam, nos én ebben mentem be a rendelőbe. Erre a nő meg se vizsgált, csak mondta, hogy húzzak el innen azonnal, hogy miért csodálkozok, hogy beteg vagyok, ha így járkálok egy szál semmiben. Ez tavaly volt, 17 éves voltam, és rögtön elbőgtem magam és elmentem.

Második eset az volt, amikor elmentem a háziorvosomhoz iskola után, mert menstruációs görcseim voltak, és annyira fájt a hasam, hogy még hánytam is. Leszállva a buszról rögtön oda mentem suli után, hátha kapok valami gyógyszert rá. Erre ő is lekiabált, hogy minek sminkelem ki magam orvoshoz, és ha ilyen fekete léene a szemem (szempillaspirál) már rég feküdnék a kórházba. Mondta, hogy ha ilyen komolytalan vagyok ne számítsak a vizsgálatára. Egy receptet nyomott a kezembe és mondta hogy gondolkozzak el..... no komment!

A harmadik eset pedig az, hogy ugyanehhez az orvoshoz mentem, mivel a mandulám óriási volt, és (utólag kiderült, hogy idült garatmandula-gyulladásom volt) belépek, köszönök neki: Jó napot! A szeme vérbeállt, nem is köszönt, csak mondta hogy hogy lehetek ilyen ostoba, hogy nem tudok rendesen köszönni, és csak idebüfögök neki ennyit. Mondom elnézést, iskolában is így köszönünk... Mondta elég baj, de hogy szégyelljem el magam.... 18 éves voltam (most és még annyi) amikor ez történt. Értelmes vagyok szerintem, egyetemre készülök, és tudom az illemet, nem hangoskodtam semmi... Miért kell így bánniuk velem? Nem viccből megyek el...:(

18/L


2011. máj. 22. 13:19
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
64%

08:06

No,itt már kezd hihetetlenné válni a történet:-)

egyébként teljesen megértelek,sok bunkó orvos van,az enyém speciel nem,de mivel egészségügyben dolgozom,látom,hallom,tapasztalom,hogy mi van.rendelés közben(is)dohányzó,iszákos orvosok vigyáznak a betegek egészségére...kissé irónikus.telefont nem veszi fel egész nap se az asszisztens,se az orvos,az öregek kihívni sem tudják....persze ez most 10-ből 3,de akkor is,egyetlen orvosnak nem szabadna ilyennek lennie.nehéz emberekkel foglalkozni,meg minden,ezt megértem,csakhát számíthattak rá,hogy miről fog szólni az orvosi szakma,ha már egyszer gyógyításra szánták el magukat.

2011. máj. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
Lehet nem cigány, de nagyon nagyon barna volt... és hát ez az igazság, de mond mindenki amit akar, én tudom csak mi volt.:) És hát lehet néha van 1-1 okos cigány 1000évente...:) Esetleg egy vonó...
2011. máj. 23. 16:43
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok a bunkó orvos, normálisakat alig lehet kifogni, szinte csak magánrendeléseken. Sokszor ez egyenes arányban áll a szaktudásukkal is.

Amelyik naprakész, tájékozott, követi esetleg a külföldi újításokat is, annak a stílusa is ezt tükrözi (általában).

Amelyik bunkó, az meg jön a "sok stressz" dumával, és le van tudva.

Amúgy ne hagyd magad, ha beszólnak.

Én egy szerény, csendes, sőt, konfliktuskerülő ember vagyok, de pontosan tudom, hogy hol mennyit engedhetnek meg maguknak velem szemben, és megkövetelem a tiszteletet. Ez az esetek 90 százalékában a fellépésen múlik, de ha nem kapcsolnak, akkor bizony finoman, udvariasan, de megmondom nekik, hogy hol a helyük. Legtöbbször értik.

2011. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!