Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a bánásmód az orvosoktól...

Mi ez a bánásmód az orvosoktól? Elvileg művelt emberek, nem?

Figyelt kérdés

Már nem merek elmenni orvoshoz, mivel mindig ordítanak velem, vagy leosztanak. Szerintem hülyeségek miatt. Például:

télen tüszős mandulagyulladásom volt, és elmentem sürgősségire szombat reggel, mert majd meghaltam, úgy fájt minden egyes izmom, ezenkívül majd megfulladtam, annyira nem kaptam levegőt. Elmentem az orvoshoz, és a nővérke azt mondta, hogy vetkőzzek le, csak egy dolog legyen felülről a melltartó fölött. Rétegesen voltam felöltözve, atléta volt rajtam, nos én ebben mentem be a rendelőbe. Erre a nő meg se vizsgált, csak mondta, hogy húzzak el innen azonnal, hogy miért csodálkozok, hogy beteg vagyok, ha így járkálok egy szál semmiben. Ez tavaly volt, 17 éves voltam, és rögtön elbőgtem magam és elmentem.

Második eset az volt, amikor elmentem a háziorvosomhoz iskola után, mert menstruációs görcseim voltak, és annyira fájt a hasam, hogy még hánytam is. Leszállva a buszról rögtön oda mentem suli után, hátha kapok valami gyógyszert rá. Erre ő is lekiabált, hogy minek sminkelem ki magam orvoshoz, és ha ilyen fekete léene a szemem (szempillaspirál) már rég feküdnék a kórházba. Mondta, hogy ha ilyen komolytalan vagyok ne számítsak a vizsgálatára. Egy receptet nyomott a kezembe és mondta hogy gondolkozzak el..... no komment!

A harmadik eset pedig az, hogy ugyanehhez az orvoshoz mentem, mivel a mandulám óriási volt, és (utólag kiderült, hogy idült garatmandula-gyulladásom volt) belépek, köszönök neki: Jó napot! A szeme vérbeállt, nem is köszönt, csak mondta hogy hogy lehetek ilyen ostoba, hogy nem tudok rendesen köszönni, és csak idebüfögök neki ennyit. Mondom elnézést, iskolában is így köszönünk... Mondta elég baj, de hogy szégyelljem el magam.... 18 éves voltam (most és még annyi) amikor ez történt. Értelmes vagyok szerintem, egyetemre készülök, és tudom az illemet, nem hangoskodtam semmi... Miért kell így bánniuk velem? Nem viccből megyek el...:(

18/L


2011. máj. 22. 13:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is benne van ebben valahol az, hogy lazán tűröd, hogy megaláznak! Én nem vagyok sokkal idősebb nálad 21 évesen, mégsem hagyom hogy így beszéljenek velem! Általában tisztelettudó vagyok, és nem kötekedek, de amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. Azért mert valaki idősebb és tanultabb nálam, ne nézzen rongynak, akibe beletörölheti a lábát... Volt hogy iszonyatosan fájt hónapokig a fejem, beutaltak a kórházba néhány vizsgálatra, és azonnal be akartak fektetni, mondván hogy úgy gyorsabban megy. Én nem akartam, mivel pont hányós, hasmenős vírus volt, gyerekosztály tele volt ilyen betegekkel, engem meg 18 évesen oda akartak viszonylag egészségesen befektetni. Ez már alapból kiverte a dokinál a biztosítékot, nem értette mit ellenkezek. Nem baj, hónapokig jártam "lelkesen" a vizsgálatokra, hogy már nem érdekel, csak derüljön ki mi a bajom, aztán két-három hónap elteltével elém állt a diagnózissal, hogy túl stresszes vagyok. Szó szerint a képébe röhögtem, hogy ezért jártam ide eddig!? Mondta volna inkább, hogy front érzékeny vagyok, vagy semmi bajom, de ennyit tudott leszűrni két hónap alatt? :) Annyira lekezelő és bunkó volt velem végig, hogy igazán nem éreztem magamat pofátlannak, amikor nevetve ott hagytam, hogy oké köszi... :)

Egyébként abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy háziorvost válthatunk! Én pl ilyen embernél biztos nem maradnék, mint akit meséltél, de az ügyeleten is simán megmondanám, hogy azért jöttem ide mert beteg vagyok, és nem azért mert öltözködési tanácsokra van szükségem.

Bőrgyógyászt, nőgyógyászt, és visszatérő problémáim miatt fül-, orrgégészt is sikerült olyat találnom, aki ugyan magánorvosként, de kedves, megértő, és bármilyen problémával lehet hozzájuk fordulni. Lehet hogy otthagyok 4-5 ezer ft-ot alkalmanként, de legalább megtudom mi a bajom, és orvosolják is azt, nem csak szivatnak két hónapig orrba szájba, hogy utána annyit kapjak, hogy biztos a sok stressz a probléma (ami teszem hozzá nem is igen van az életemben szerencsére). :) Ezekhez a magándokikhoz megyek, és van olyan köztük, akikhez ha többször vissza kell mennem, nem kéri el még egyszer a vizsgálati díjat, vagy azt mondja, hogy holnap délután a kórházban rendel, menjek be oda hozzá soron kívül... Szóval szerintem lehet igazán jó dokikat is találni, csak keresni kell, és ha van választási lehetőség, akkor igenis válogatni kell. No meg persze mérlegelni, hogy ér e évi 3000 ezer forintot az, ha véletlen bőrgyógyászra szorulok.

2011. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Hát igen, mindig kifogom a hülyéket.:( Bár kiskoromban volt egy nagyon kedves gyerekorvos, de sajnos ő elment Pestre.


Hát visszaszólni nem merek, igazából nem akarok. Idősebbek, csak orvos is. Bár ezek után lehet már nem kellene tisztelnem őket!!! Aki megharagudott azért, mert "csak" Jó napot!-ot köszöntem, az kb 50-60éves volt.

2011. máj. 22. 14:29
 13/33 anonim ***** válasza:
89%

"Hát visszaszólni nem merek, igazából nem akarok. Idősebbek, csak orvos is. Bár ezek után lehet már nem kellene tisztelnem őket!!! "


És? Nyugodtan szólj vissza. Az ilyen megérdemli, úgy kell vele bánni, ahogy ő teszi azt a többi emberrel. Nem érdemel jobb bánásmódot. Nővérem is visszaszól sokszor még durvábban, na bezzeg akkor visszafognak a bunk.ó stílusukból és észbekapnak..Úgyhogy nem kéne hagynunk nekünk sem. Lehet egyből nem tudnál visszaszólni, de csak azért is edzed magad ilyen szempontból. Nem szeretem az igazságtalanságot ez pedig az amit itt művelnek. Attól, hogy orvos meg idős emberileg még lehet egy nagy nulla. Ilyen helyzetben pedig nem hátrány, ha visszaszólsz valamit..Csak hajrá.

2011. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így jártál velük, nekem eddig még nem volt ilyen rossz tapasztalatom, de még csak hallani sem hallottam ehhez hasonló esetről!

Menj másik orvoshoz, most már szabad orvosválasztás van, és jelezd mindenképp ezt a betegjogi képviselőnél.

Lehet, hogy e-mailben is lehet írni valamilyen szervezetnek erről, de ne hagyd annyiban, legalább megnyugszik a lelked.

2011. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)


Mindenképp másik orvoshoz fogok járni. Csak eddig gyerekorvoshoz jártam.


És ezek nem mostanában voltak, pár hónapja, csak megint be van gyulladva a mandulám, és nem mertem elmenni, így feljött a téma, azért kérdeztem, de legközelebb biztosan nem hagyom annyiban, és tényleg nem érdemelnek tiszteletet.:)

2011. máj. 22. 15:12
 16/33 Vree ***** válasza:

Miért jársz még mindig hozzá? Én az első-második alkalom után váltottam volna, és örüljön ha nem panaszolom be. Személyeskedést semmilyen szakma nem tűr el, ha pedig ő ezt szokásszerűen csinálja, akkor el kell távolítani.


Én szerencsére ilyen orvossal nem találkoztam, de biztos nem hagytam volna ennyiben a dolgot, max a fiatalkorúságom miatt. De vagy vittem volna egy felnőttet vagy megvárom amíg én nagykorú vagyok és akkor megtalálom a csatornákat hogy panaszt tegyek ellene.

2011. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Különböző orvosokról van szó. És igazából annyira nem foglalkoztam vele utána.. apának elmeséltem (apa mentőszakápoló) és mondta, hogy nem nagyon lehet mit tenni... nem mennénk sokra ha jelentenénk bárhol is. :( De most mivel 18 múltam felnőttorvoshoz fogok járni
2011. máj. 22. 15:37
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
Eléggé egyoldalúak voltak az eddigi válaszok. Bocsi. Egy kurta "Jónapot!", foghegyről odavetve, "kívánok!" nélkül, lehet ok az ingerültségre. Egy túl "laza", kihívó viselkedés, megjelenés szintén irritál egyeseket. (túlsminkelt megjelenés az orvosnál). Szóval gondold át, mindent megtettél-e Te is, hogy megelőzd az ilyen helyzeteket. Nem megalázkodásról beszélek, csak a megfelelő viselkedésről.
2011. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
89%
Előző, tehát szerinted azzal megmagyarázható az orvos bunkósága, hogy valaki nem 'jó napot kívánokkal', hanem 'jó napottal' köszönt? Ez a másik dolog amit nagyon nem szeretek Magyarországban, a túlzásba vitt formalitás. Dániában a diákok keresztnéven szólítják a tanárokat és tegezik őket, ahogy mindenki mást, mégis ugyanannyira fenn tudja egy tanár tartani a fegyelmet, mint itt.
2011. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a baj a Jó napot!-tal....:D Még soha nem mondta senki, hogy tiszteletlen, ha letegezem, vagy mondom, hogy Napot! jó nélkül érteném. Hát sajnos akkor én nagyon rosszul vagyok nevelve, mivel azelőtt sosem tudtam, hogy tiszteletlenül köszönök. Suliban is mindig kívánok nélkül mondjuk.

És a smink annyi volt, hogy a szempillám ki volt festve, nem partysminkbe mentem, mivel iskolából mentem rögtön. És nem is öltöztem kihívóan, hidd el, teljesen normálisan mentem el.

2011. máj. 22. 15:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!