Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a bánásmód az orvosoktól...

Mi ez a bánásmód az orvosoktól? Elvileg művelt emberek, nem?

Figyelt kérdés

Már nem merek elmenni orvoshoz, mivel mindig ordítanak velem, vagy leosztanak. Szerintem hülyeségek miatt. Például:

télen tüszős mandulagyulladásom volt, és elmentem sürgősségire szombat reggel, mert majd meghaltam, úgy fájt minden egyes izmom, ezenkívül majd megfulladtam, annyira nem kaptam levegőt. Elmentem az orvoshoz, és a nővérke azt mondta, hogy vetkőzzek le, csak egy dolog legyen felülről a melltartó fölött. Rétegesen voltam felöltözve, atléta volt rajtam, nos én ebben mentem be a rendelőbe. Erre a nő meg se vizsgált, csak mondta, hogy húzzak el innen azonnal, hogy miért csodálkozok, hogy beteg vagyok, ha így járkálok egy szál semmiben. Ez tavaly volt, 17 éves voltam, és rögtön elbőgtem magam és elmentem.

Második eset az volt, amikor elmentem a háziorvosomhoz iskola után, mert menstruációs görcseim voltak, és annyira fájt a hasam, hogy még hánytam is. Leszállva a buszról rögtön oda mentem suli után, hátha kapok valami gyógyszert rá. Erre ő is lekiabált, hogy minek sminkelem ki magam orvoshoz, és ha ilyen fekete léene a szemem (szempillaspirál) már rég feküdnék a kórházba. Mondta, hogy ha ilyen komolytalan vagyok ne számítsak a vizsgálatára. Egy receptet nyomott a kezembe és mondta hogy gondolkozzak el..... no komment!

A harmadik eset pedig az, hogy ugyanehhez az orvoshoz mentem, mivel a mandulám óriási volt, és (utólag kiderült, hogy idült garatmandula-gyulladásom volt) belépek, köszönök neki: Jó napot! A szeme vérbeállt, nem is köszönt, csak mondta hogy hogy lehetek ilyen ostoba, hogy nem tudok rendesen köszönni, és csak idebüfögök neki ennyit. Mondom elnézést, iskolában is így köszönünk... Mondta elég baj, de hogy szégyelljem el magam.... 18 éves voltam (most és még annyi) amikor ez történt. Értelmes vagyok szerintem, egyetemre készülök, és tudom az illemet, nem hangoskodtam semmi... Miért kell így bánniuk velem? Nem viccből megyek el...:(

18/L


2011. máj. 22. 13:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

>> Nem értem mi a baj a Jó napot!-tal....:D


Az, hogy önmagában egy eléggé "semleges" köszönés (összehasonlítva a többivel, mint: Kezeit csókolom, Isten áldja, stb.) Jó napot - kívánok nélkül - durva és közönséges, a csak Napot pedig egyenesen sértő.


>> Suliban is mindig kívánok nélkül mondjuk.


Elég szomorú...

2011. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
93%

"Eléggé egyoldalúak voltak az eddigi válaszok. Bocsi. Egy kurta "Jónapot!", foghegyről odavetve, "kívánok!" nélkül, lehet ok az ingerültségre. Egy túl "laza", kihívó viselkedés, megjelenés szintén irritál egyeseket. (túlsminkelt megjelenés az orvosnál). Szóval gondold át, mindent megtettél-e Te is, hogy megelőzd az ilyen helyzeteket. Nem megalázkodásról beszélek, csak a megfelelő viselkedésről."


És szerinted ez elég ok arra, hogy bunk.ón viselkedjenek vele? Egyrészt köszönt, nem értem én sem ,hogy mi a baj Jó napottal'. De legalább köszön, sokan erre nem is képesek még a bolti eladók között sem ..erről ennyit.

Másrészt pedig hagyjuk már ezt a sminkes baromságot. Kötelessége megnézni, hogy mi a baja még akkor is , ha túl sok lett volna rajta a smink. Még, ha valakin több smink van még az is tud normálisan viselkedni. Ha valakin meg nincs semmi smink az is tud ugyanúgy parasz.tul viselkedni, hogy nem gondolná az ember. Nem a sminktől , meg az öltözködéstől fog fennakadni senki .

És szerintem a kérdező nem viselkedett az orvosokkal úgy, ahogy ők vele. Ha meg többször történik meg egy adott helyzet ugyanazzal az orvossal, egy idő után már én is úgy mennék be a rendelőbe hozzá, hogy már a küszöbnél hányingerem lenne. Úgyhogy inkább azt ajánlom én is, hogy válts orvost.

2011. máj. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a választ, így teszek!:)


Utolsó előtti!

Szerintem nagyon konzervatív gondolkodásra vall, hogy a Jó napot! szerinted nem megfelelő... és nem szomorú, hogy így köszönök szerintem, mivel mindig szoktam, és az, hogy nem Isten áldása meg ilyen nyomi köszönésekkel köszönök az már ízlés dolga. Alig várom, hogy ez a furán gondolkodó generáció elfogadja, hogy már nem 50évvel korábban élünk, amikor ciki volt a sokak szerint normális Jó napot! és a kis szempillaspirál fennakadást okozott.


Ja, és hozzátenném, hogy ő még visszaköszönni se volt hajlandó, na ez a nagyobb bu*nkóság.;)

2011. máj. 22. 17:28
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
Na, úgy tűnik lementünk sima mellébeszélésbe.Nem hiszem kedves kérdező,hogy nem érted a lényeget. Ami pedig az, hogy igyekezni kell mindig megtalálni az adott szituhoz, személyhez illő modort, viselkedést. Egy 30 éves dokinak biztos nem okoz gondot a sima "Jónapot", és a kifestett szempilla sem, de az idősebb korosztályt képviselő orvos megkockáztatom, hogy kivétel nélkül flegmának, tiszteletlennek fogja érezni, és már ezzel -úgymond - elássa magát az illető. Szóval a saját érdekedben javaslom, légy tekintettel mások érzékenységére is, a magadén túl.
2011. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
78%

"Egy 30 éves dokinak biztos nem okoz gondot a sima "Jónapot", és a kifestett szempilla sem, de az idősebb korosztályt képviselő orvos megkockáztatom, hogy kivétel nélkül flegmának, tiszteletlennek fogja érezni, és már ezzel -úgymond - elássa magát az illető. Szóval a saját érdekedben javaslom, légy tekintettel mások érzékenységére is, a magadén túl."


Komolyan, te meg azt nem érted meg ,hogy az orvosnak nem az a dolga, hogy most a páciensét besorolja ilyen meg olyan kategóriába?! Hanem az a dolga, hogy megnézze mi a baja és ellássa orvoslással? Nem EZ lenne a dolga?

Akkor nem kritikusnak ment volna, vagy nem ment volna inkább stylist-nak, na akkor aláírom, oké kritizálja meg skatulyázza be nyugodtan az alapján,hogy hogy volt kisminkelve meg hogy volt felöltözve, vagy hogy hogy köszönt. Amíg orvos addig csinálja a dolgát, vagyis a betegét szolgálja ki. Reklamációt nem fogadunk el!

A Jó Napot-tal meg csak annak van baja, akinek minden napja sz@rul telik el, vagy konzervatív, leragadt a középkorban.stb..

2011. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
69%

"Ami pedig az, hogy igyekezni kell mindig megtalálni az adott szituhoz, személyhez illő modort, viselkedést. "


Azt hiszem a kérdezőtől ez megvolt, itt a kivétel csak az orvos volt..Neki kéne megtalálnia a megfelelő viselkedést és modort más emberrel szemben,főleg ha már orvosnak ment akkor kötelessége csak kiszolgálnia a pácienst. Nem kritizálni meg bunk.ón viselkedni. Ha a páciens is az, ok megérdemli de nem hiszem,hogy az volt. De ezt a kérdező is megírta, hogy nem viselkedett úgy ,hogy kellett volna mit kifogásolniuk rajta az orvosoknak..

És ilyen esetben érthetetlen ,hogy miért viselkednek így az orvosok. De ez Magyarország.

2011. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Köszi annak, aki megért, de aki meg ellenem ír, annak a gondolkodása érthetetlen számomra.:D

Még ha tényleg olyan tiszteletlen is voltam, akkor is lehet szólni szépen, vagy mondani, hogy nem így kellene és rögtön javítom, hogy megfeleljen neki. Meg az milyen, hogy azt mondja, hogy ostoba vagyok? Idióta ember. Én őt nem sértettem meg.

2011. máj. 22. 19:31
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne is foglalkozz vele, menj másik dokihoz.

Te nem voltál bunkó, ellentétben vele.

Lehet, azt várta volna, hogy hozzátedd a köszönéshez, hogy Doktor Úr! Csak azért mert veled ilyen flegma, kioktató lenni, mert fiatal vagy, ő meg jóval idősebb, az ilyenek azt hiszik, mindenkit sértegethetnek büntetlenül.

2011. máj. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Körülbelül 50-60 éves cigány nő lehetett a gyerekorvos...
2011. máj. 23. 08:06
 30/33 anonim ***** válasza:

Bámmm... és kibújt a szög a zsákból.

(Egyébként én még nem hallottam cigány orvosról :D )

2011. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!