Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmunkán levőktől kérhetnék...

Közmunkán levőktől kérhetnék információkat? /tapasztalatok, munka, munkaidő, fizetés, bánásmód . Stb. Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem aki közmunkán van, az nem nagyon fér internethez, vagy ha igen, inkább állást keres, mint hogy itt írogasson.
2011. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Azért én sem keresek a nap 24 órájában munkát.
2011. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

20.39.-nek


Ezzel nem értek egyet.

A közmunka 4 órát tesz ki a napi 24-ből, tehát idő az marad, ráadásul állást is nagyon sokat a neten keresnek! S mivel,hogy közmunkára válogatás nélkül mindenkit küldenek végzettség ide vagy oda,ezért ezek az emberek már tudják mi is az a számítógép...

Azért köszi a választ.

2011. aug. 9. 21:27
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Akkor egy illetékes:

Tavaly 8 órát dolgoztam,akkor még mások voltak a szabályok.Egy nagyobb vidéki városban voltam.Minimálbér volt,olyan 63 ezer körül.Reggel 6tól 2ig.

A megítélés...hát...azt inkább hagyjuk.Volt,hogy leköptek,szó szerint(vagyis ha arrébb nem állok,pedig csak az utcát söpörtem nem 6 osztállyal...)

A főnökök is lenéztek bennünket.


Aztán elköltöztünk egy faluba.Én találtam normális melót,a párom viszont nem,így neki is kellett mennie.

De neki 4 órában kellett csak,a mostani szabályok szerint.Bár heti 3 napra össze sűrítették,így 2 nap 8 óra,egy nap 4 óra munka volt.A fizetés az 31 ezer forint.

Itt a megítélés nagyon jó,köszönnek nekik,a főnökök is normálisak.

Meg a városban nem mehettem el wc-re,mert kinéztek mindenhonnan,még a kocsmákban és a tescoban is "hajléktalan semmirekellőnek" néztek,volt,hogy ennek hangot is adtak.

Párom el tud menni,akár az orvosi rendelőbe,akár a hivatalba,akárhova ingyen beengedik.Nekem fizetni is kellett meg ki is néztek.

Szóval nem mindegy,hol dolgozol :-) meg voltak nekem alkoholista "kollégáim" is és volt olyan,aki a kukákat túrta,hazavitte amit jónak látott(undorító és lealacsonyító) sőt,volt aki a csikkeket szedte össze és azt szívta.

Nem azért,de kicsit alacsony volt a városban a színvonal,nem nagy végzettségem van,de talán érettségivel,szakmával,nyelvvizsgával stb nem kellene az utcát takarítani,pláne nem olyan emberekkel,akikkel kellett.De ez volt sajnos tavalyelőtt még nekem.

2011. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2011. aug. 9. 21:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Helye válogatja.

Testvéreméknél (Alföldi városban) napi 4 órásban dolgoznak: egyik nap 8 óra, másik nap nem kell menni. Minimálbér felét adják. A munka utcasepréstől park takarításon át a fűkaszálásig mindenféle. Normális főnökök: ha gondod van, napot cserélhetsz.

Nálunk (Borsod kisközség és nagyközség)

Kisközségben: 2 hónap napi 4 órásban, egyik nap 8 óra másnap nem kell menni. Utcaseprés, árok takarítás, fűkaszálás. Minimálbér feléért. Az, hogy milyenek veled a főnökök, attól függ, hogy ki vagy. (1000 fő alatt szinte mindenki ismer mindenkit) Ha benne vagy a rokoni/haveri körben:benti munka, rugalmas munkaidőben. (A csúcs: csak beírták, hogy közmunkán van, 6 hónapig napi 8 órásra volt felvéve, havonta 2-3! napot ment be) Ha az "alacsonyabb rétegbe" tartozol (nem bőrszín szerint) akkor az utcai munka (volt olyan, akit a munkabalesetkor rábeszéltek, hogy mondja azt, hogy otthon történt vele, így persze nem volt jogosult baleseti táppénzre, csak a sima táppénzre ami jóval kedvezőtlenebb volt neki)

Nagyközség: 3 hónap napi 4 órás, minden nap 4 óra, változó idejű kezdéssel: mikor reggel 6, mikor reggel 7. Minimálbér feléért. Az utcai munkákon kívül mezőgazdasági munkák (kapálás, paradicsomszedés, permetezés, stb) Ha esik az eső, munka kezdéskor hazaküldenek és a következő nap le kell dolgoznod az előző napi 4 órát (de olyan is volt, hogy szombaton kellett bemenni)

Szóval elég változó.

2011. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 vaszily katalin ***** válasza:
de énis közmunkán.kiközvetitésen voltam igen is irogatok elég sokat az interneteznek ma már a fejlödéshez allap.föleg ha van 2 kisfiad.de a kiközvetités allat nics idöm pötyögni azelsö hozászolonak.
2011. aug. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 vaszily katalin ***** válasza:
75%
én oviba dolgoztam.de ha nem vagy szinpatikus akor öszetörheted magad akor is rosz munkát végzel.a szinpi vagy akor a rosz munka is tökéletes.de ha szinpi vagy s rosz a munkád a hátadmögöt beszélnek.ez volt a koléganömel.én hálistenek jol dolgoztam a bellem is ki.de szinpi is voltam.ez oviba volt takaritás.a másik amiért nagyon szeretek .mert pozitiv voltam.s nem pletyiztem mindent elfogatam ahogy volt ha tetszet ha nem.ingyen ebéd is volt s rám hagytak néha fél orára 20 gyereket nagyon aranyosak voltak.monták hogy nem e akarok dadának menni.állado munkám is let volna de .az a sokk pletyi s versengés nem kellet volna.akkor a következö év idén.3honap 4orába.iskolai takaritás.hát az szuper volt.és viszahivtak megint 3 honapra de csak kiközvetités allat.jol folgoztam.de olcso munka erö kell nekik.igy azt monta a férjem nem .mert a bérlet 4500.az öszvonalas a gyerekeké 1200kétszer.diák.s kapnék kézhez31ézret.minusz a bérlet.szoval nem éri meg csak a kötelezö kiközvetités.miért van ez nálam.egyik nagymama se hajlando segiteni az enyém anyám nem hajlando.az anyos agyilag leszázalékolt.az meg 200kmre van.ugyhogy csak 4hat orát tudok elválalni.a gyerekek 7-8évesek.du fél ötkor legkésöbb el kell hozni a sulibol sfél hat mire haza érek velük .az anyám
2011. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
48%

Helló.


Kb 3 hete kezdtem el dolgozni "közmunkásként". Adminisztálok napi 4 órában (8-12-ig), mindenki nagyon kedves, és segítőkész. Csak pozitív véleményt tudok mondani. Fizetés a minimálbér fele (bár még nem kaptam mivel még nem vagyok ott egy hónapja), minen hó 7-én utalják bankszámlára. Kedvesek a felettesek is főleg hogy nem is ők fizetnek.

Az egész csak a te hozzáállásodon múlik. Legalábbis nálam így van.

2011. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

nekem 1 hónapja járt le a szerződésem közcélúként. Én egy irodában dolgoztam, oda közvetítettek ki. 4 órában dolgoztam 8-12-ig. A fizetés...az kevés, 38 ezret kaptam kézhez, de akit pl utcát söpörni küldtek, meg takarítani/pakolni az irodába az csak 32 ezret kapott kézbe. Mindenki rendes volt nálunk, a takarítókkal is normálisan bántak, volt, hogy szóltak nekik, hogy menjenek haza nyugodtan, mert nem kell mit csinálniuk. Nekem is mindig mondták, hogy ne nagyon strapáljam magam, meg ráérek lassan dolgozni, ennyi fizetésért ne szakadjak meg :D

Én csak 3 hónapot voltam, sajnos idéntől már maximum csak 4 hónapot lehet dolgozni 1 évben.

Ezelőtt 1 évig voltam 8 órában, szintén irodában, minimálbérért.

2011. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!