Melyik a világ legnehezebb/legkönnyebb nyelve?
legkönyebb:angol
legnehezebb:kínai
Az első link szerint a spanyol a legkönnyebb, ami könnyen lehet. Egyébként ha már itt tartunk az eszperantó még könnyebb.
A szlovák van megemlítve legnehezebbként, végülis lehet h nyelvtanilag az a leg bonyolultabb, de ha a holt nyelveket nézzük a latin és az ógörög viszi a pálmát. Én latint tanulok, és nehezen tudok elképzelni annál bonyolultabbat, habár azt mondják az ógörög még durvább.
Más szempontból mondhatju hogy a kínai a legnehezebb a többezer jelből álló írása miatt. Nem is értem hogy tudnak ott írni, de biztos van valami egyszerűsítés. Más nyelvek nehézségét is fokozza az eltérő ABC (Japán, orosz)
Különben, nincs is olyan, hogy szlovák nyelv... az a lengyelnek, a csehnek meg egyéb szláv nyelveknek a mixje, mint az egész nép :D
Ahogy a csehek mondják a tótokra: "a nyelvet tőlünk loptátok, a földet meg a magyaroktól..." :D
Az első link közönséges álhír vagy vicc, nem tudom, kik terjesztették el. Nevetséges állítás, hogy a szlovák a legnehezebb nyelv (a szlováknál még a lengyel is nehezebb, és akkor a kínait meg sem említettük mint nyilvánvalóan nehezebbet). Az, hogy arra hivatkozik, hogy egy nyelvben hány eset van, mutatja az álhír szerzőjének dilettantizmusát. A szlovákban 7 eset van. De a 7 szlovákbeli esetet pl. az angol is kifejezi, csak éppen nem névszóragozással. A kínaiban egyáltalán nincs névszóragozás, a magyarban pedig van vagy 20 "eset", mégis egyszerűbb a névszóragozás, mint a szlovákban.
Vannak azonban tudományos vizsgálatok is a nyelvek nehézségéről. A legelterjedtebb felfogás szerint az európai ember számára az I. típusba (középfokú szint kb. 500 óra tanulással) tartozik a spanyol, angol, olasz, francia, román, svéd, dán, szuahéli stb. A II. típusba (700 óra alatt középfokú szint) tartozik a bolgár, a hindi, a perzsa, az újgörög, a német stb. A III. típusban 700 óra alatt csak haladó szintre (alap és közép között) lehet eljutni. Ide tartozik az orosz, szlovák, lengyel, magyar, héber, török, vietnami stb. A IV. csoport a legnehezebb nyelveké (1300 óra alatt érhető el a haladó szint), itt van az arab, kínai, koreai és japán.
Újabban azon gondolkodnak, hogy csak a koreai nyelv számára létrehozzák az V. csoportot. Ezek alapján a koreai a legnehezebb nyelv a nagyobb nyelvek között, de sokan voksolnak a kínaira és a japánra is.
A fenti összesítést az amerikai nyelvtanárok használják. Francia nyelvészek megvizsgálták, hogy a franciák számára milyen nehezek bizonyos nyelvek. Megállapították, hogy 2000 óra alatt annyira lehet megtanulni németül (egy francia számára), mint angolul 1500, olaszul 1000, eszperantóul 150 óra alatt.
Más nyelvészek szerint az eszperantó megtanulása 1/4 annyi idő, mint a legkönnyebb természetes nyelveké (spanyol, olasz), de vannak, akik 1/10-1/20 arányokról beszélnek. Tehát az világos, hogy az eszperantó a legkönnyebb nyelv, és ezt követi az olasz és spanyol.
A legnehezebb természetesen a koreai vagy a kínai és a japán; a magyar a középmezőnyben van (nem nagyon értek egyet a fenti amerikai osztályozással, szerintem a magyar inkább II. kategória, a szláv nyelveknél sokkal egyszerűbb, talán a németnél is).
Ami a latint illeti, azt egy sereg okból nem lehet összehasonlítani az élő nyelvekkel. Mint igen logikus, zárt rendszer, szerintem max. középmezőny. Nem nagyon nehéz. (Egy tacitusi latinság persze nehéz, de nem a latin miatt, hanem Tacitus miatt)
Olyan nincs, hogy egy nyelv nehéz vagy könnyű. Hogy az angol lenne a legkönnyebb, azt nem mondanám. A kínai meg az egyedülállósága, szokatlansága miatt nehéz.
Talán az eszperantó a legkönnyebb, mivel mesterséges nyelv, minden a lehető legegyszerűbb, nincsenek kivételek, szabályosak az alakok.
De ismétlem, nincs olyan, hogy egy nyelv nehéz vagy könnyű, minden nyelv egyforma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!