Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség angol nyelvben...

Mi a különbség angol nyelvben az of és az 's között?

Figyelt kérdés

például:

my cat's name

the futur of Hungary


Mindkettő a -nak, -nek birtokjelnek felel meg. De mi a különbség a kettő között? Mikor, melyiket kell használni?


2012. nov. 20. 01:07
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
63%

"Egyébként meg nagyon gyorsan változik az angol nyelv, nagyon képlékeny. Most, hogy nemrég újra kezdtem hát egy csomó mindent nem úgy használnak. Angol tanárnőim folyamatosan mennek külföldre szakmai gyakorlatra és szinte mindig van valami, amit már nem úgy használ az utca népe."


Ez így van, és azt is aláírom, hogy lehet, hogy nyelvtanilag nem helyes, ha valaki azt mondja, hogy "Wife of Barack Obama".


DE!

Olyan ember ne oktasson ki, aki egy birtokos szerkezeten belül nem tudja megkülönböztetni a birtokos-t a "birtokától", és jön egy olyan dologgal, hogy "mi a mondat tárgya", ami egyrészt nem mondat, csak egy szószerkezet, másrészt a kifejezése teljesen értelmetlen.


"A mondat tárgya"?????


Egy szókapcsolatról van szó, amiben két dolog van: a birtokos, és amit birtokol.


És ő mondja nekem lenézően, hogy "ez neked magas"!

2012. nov. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként tele van a net angol nyelvtani szabályokkal is. Csak 1-et mutass amelyik szerint mindegy hogy mikor használsz "'s"-t és mikor "of"-ot.

Ha meg nem találsz csak olyat ami az én állításomat támasztja alá akkor nem értem hogy miről vitázol.

2012. nov. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
2012. nov. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Kell magyarázni, Digo, hogy a szószerkezetben Prince William a birtokos személy?

Azt gondolom tudod, hogy él még!

2012. nov. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés ez:

"Mi a különbség angol nyelvben az of és az 's között?

például:

my cat's name

the futur of Hungary


Mindkettő a -nak, -nek birtokjelnek felel meg. De mi a különbség a kettő között? Mikor, melyiket kell használni?"


Erre te mondtál valami bődületes baromságot (mindegy mikor melyiket használjuk) és azóta mióta erre rájöttél valami teljesen máson lovagolsz.

A kérdésre válaszolj, ne offold szét mindenféle magyarázkodással.

A kérdező megkapta a választ, tőlem a hasznosat, tőled a haszontalant, ezzel szerintem zárhatjuk is a témát.

2012. nov. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

'S:


- Élőlényeknél

- Idő, hely, mennyiség, távolság

- Földrajzi nevek előtt, pl city, country, world

- Gyűjtőnevek előtt


OF

- az összes többi

- és ha a birtokszó előtt valamilyen névmás áll. Pl.: all books of the teacher

2012. nov. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
ma 03:09,így igaz, de ezt már párszor belinkeltem neki én is. De látod hogy hiába.
2012. nov. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

A kérdés nem ez volt, de úgy látszik neked a szabályzat azon része is magas hogy "Ne offolj!"

:)

2012. nov. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Neked is magas volt Kedveském, mert többször nem a kérdésre válaszoltál!

Nekem írtál vissza tök hülyeségeket, úgy látszik neked is "magas" volt!

2012. nov. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudtam, hogy élő személyre vagy más, személynévvel rendelkező dologra használatos a 's, de itt ez a cikk valahogy nem erre utal:

[link]


"Showing possession in English is a relatively easy matter (believe it or not). By adding an apostrophe and an s we can manage to transform most singular nouns into their possessive form"


"There is another way around this problem of klunky possessives: using the "of phrase" to show possession. For instance, we would probably say the "constitution of Illinois," as opposed to "Illinois' (or Illinois's ??) constitution.""


Egy érdekes példa az oldalról:

"The gases' odors mixed and became nauseating."


Szóval ez nekem is új. :)

2012. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!