Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a két nyelv...

Mi a különbség a két nyelv között?

Figyelt kérdés
Mi a különbség az Angliában beszélt és az Egyesült Államokban beszélt angol nyelv között?

2012. okt. 14. 19:51
 1/5 rajcziz ***** válasza:
Kiejtés, egyes szavak különböznek, mások a nyelvtani szabályok.
2012. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Tudnál esetleg linkelni egy oldalt a szabályokról?
2012. okt. 14. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyelvtani szabályok szerintem nem mások, max. az amerikaiak lusták használni helyesen a nyelvet. Vagyis... ez nem egészen így van, sokszor az amerikaiak helyesebben használják (előjön a "kevesebb néha több" elv: nem bonyolítják túl a dolgokat, inkább egyszerűen fejezik ki magukat, az angolok meg felsőbbrendűnek érzik magukat, aztán besülnek, ha belekavarodnak az egy mondaton belül használt negyedik igeidőbe). A szavak kiejtésében viszont van különbség, a britek olyan franciásan ejtenek, arisztokraták. Az amerikaiak itt is inkább az egyszerűségre törekszenek.

Még annyit, hogy az amerikaiaknak gazdagabb a szókincsük, köszönhetően a gettószlengeknek, és az évtizedek alatt beépült spanyol-angol (spanglish) szavaknak.

2012. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Az előző hozzászólóhoz én annyit tennék hozzá, hogy az írásuk is kicsit különbözik néhány szónál. Például a favourite - favorite esetében. Meg vannak olyan szavak, amiket a britek használnak, de az amerikaiak nem, és fordítva.


Beszédszinten mindegyik megérthető. Én még az ausztrál angolt is megértem, pedig sokan mondják, hogy az már egy tök külön nyelv, annyira elszigetelődött.

2012. okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. okt. 15. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!