Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szlovák nyelv mennyire volt...

Assurbanapli kérdése:

A szlovák nyelv mennyire volt ismert és elterjedt a magyarok körében a 15-19. század környékén?

Figyelt kérdés
úgyértem mondjuk a jászság vonalában élő magyarok még meszélték, vagy itt már nem volt hatása

2012. febr. 16. 19:02
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Á, link vagy.:-) Nem adunk. Dobrá noc! (Bár lehet, erre kedves - szlovák - pótnagyanyám, "nyanya", forog a sírjában. Tőle ezúton is bocsánatot kérek).
2012. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

ez bizonyítja, hogy nagy sötétségetekben írtok ide mindenféle hánytorgató, gyűlölködő megjegyzéseket szűnni nem akaró lelkesedéssel, és hogy nem tudtok érdemben válaszolni, s válaszotokat bármi mód alátámasztani, valamint eddig egyetlen szó sem esett arról hogy valaki a kérdésre megpróbáljon válaszolni

ráadásul folyton folyvást ugyanazok a csökönyös buta emberek igyekeznek meggyőzni saját igazukról, aminek semmi köze a kérdéshez

az hogy egy linket nem tudtak idebiggyesszenek, pedig alátámasztja, hogy csak belső ürességüket nyilvánítják ki emódon, mindennemű racionális valóság alap nélkül amit forrás (LINK) igazolna!

2012. febr. 18. 19:44
 43/48 anonim ***** válasza:
91%

"gyűlölködő megjegyzéseket"


Egy gyűlölködő megjegyzést nem írtam, de te tipikusan az a néger lehetsz, akinek eltorzul az arca a fekete szó hallatán.



"hogy nem tudtok érdemben válaszolni"


Érdemben el lett neked magyarázva az egész, vagy azóta kérdeztél mást is, mint ami a kiírt kérdésben szerepel?


"egy linket nem tudtak idebiggyesszenek"


Miről, a semmiről, nemlétező dolgokról? Na arról tényleg nem tudunk sajnos linkekkel szolgálni.

2012. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
91%
Na mostmár elég. Aki itt gyűlölködött, az elejétől te voltál. Ki fröcsögött azonnal "csillagmagyarokról"? Ki kezdett rögtön a magas C-ről, mondván: "takarodjatok innen" - és hasonló, társaságbeli finomságok? Aztán persze néhányan reagáltunk - én magam késedelem nélkül. Fenntartom, amit mondtam. A durak és a Jánosík annak a szerves része. Összehordtál itt egy csomó ostobaságot Hunyadi János, Madách és mások nyelvtudásáról. Mit bizonyít? Slota is beszél németül - akkor ő német lenne?! (Talán még angolul is: akkor angol?) Áh, hagyjuk, tényleg. Mindenesetre: a kérdéses időszakban a magyar népesség között nem volt ELTERJEDT a szlovák nyelvismeret. Még ott sem, ahol a két etnikum szorosan érintkezett egyik a másikával. Ennek az okai egyrészt nyilvánvalóak, másrészt egy másik válaszoló (Napkirály) vette a fáradságot és részletesen el is magyarázta. Ha többet akarsz tudni, járj utána. Tény, hogy nem szereztél tekintélyt a nick-nevednek, de ez a te dolgod.
2012. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

nem, a szlovák nyelvet beszélő magyarok nem szlovákok, csak beszélnek szlovákul, semmi egyéb következtetés, valamint még mindig nem láttam egy forrást sem a semmiről", aminek azt kéne igazolnia hogy a magyar nyelvterület belsőbb részein nem beszélték a szlovákot

valamit nagyon félreértettetek, nem akarom a kitalált nagymorva elmélet által a magyarokra erőltetni szlovák mivoltukat, mindössze a kárpát-medence bilingvis viszonyainak mértéke érdekel

továbbra is : LINK

2012. febr. 19. 08:43
 46/48 mustafa33 ***** válasza:
Olvasd el a [link] ott megtalálod, hogy az atlantisziak is szlovkul beszéltek.
2012. febr. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 mustafa33 ***** válasza:
100%

Gondolom ezt akartad látni. És még te atlantiszozol. Ha jól tudom ott még Jézus is szlovák meg Ádám és Éva.

A kérdésedre a válasz: a XV.században nem hogy a magyarok nem ismerték a szlovák nyelvet, de még a tótok sem. Ők is legalább 5 féle szláv nyelven beszéltek. Hol volt akkor még Bernolák és Štúr a találmányukkal a szlovák nyelvükkel?

2012. febr. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 mustafa33 ***** válasza:
100%
Sőt, még Stúr Lajos is ha magyarul beszélt (pl. az országgyűlésben) következetesen a tót elnevezést használta a szlovákokra és saját magára.
2012. febr. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!