Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szlovák nyelv mennyire volt...

Assurbanapli kérdése:

A szlovák nyelv mennyire volt ismert és elterjedt a magyarok körében a 15-19. század környékén?

Figyelt kérdés
úgyértem mondjuk a jászság vonalában élő magyarok még meszélték, vagy itt már nem volt hatása

2012. febr. 16. 19:02
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

T. Napkirály!

Azt hiszem, itt minden - felnőtt emberhez szóló - racionális megközelítés felesleges. Ami a kérdező célját illeti, osztom a nézeteidet; az itt kirajzolódó személyiség-képe pedig arra utal, hogy ideális munkahelye volna fegyverhordozóként Ján Slota mellett. Na mindegy: van nekem jobb dolgom is, mint egy (valószínűleg) kamasszal vitatkozni. "Igyem na Községháza". ("Jáááj, moderátor bácsi, segíts!")

2012. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Napkiraly ***** válasza:
Szerintem nem kamasz. Egy kamasz másként reagálna, káromkodna. A kérdezőnk megőrzi a méltóságát, le sem pontoz, hasonló témában érdeklődik, tehát idősebb, feltehetően tudományos tevékenységet folytat és tudományos címe is lehet. Pont ezért érzem veszélyesnek a kérdést.
2012. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Namármost, nyilvánvalóan megfeletkeztetek arról hogy ezt én is látom, jól elvagytok magatok közt.

Szeretném felhívni a figyelmeteket arra, hogy ez az oldal mire is hivatott! Mért nem azon ügyeskedtek ennyire, hogy megválaszolván a kérdést alátámasszátok annak hitelességét?

egyetlen egy linket nem láttam még, persze azon kívül amely előző kérdéseim hánytorgatja fel

mivel igazoljátok hogy a magyarság nem beszélte a kisebbségek nyelvét?

hunyadi jános beszélt latinul németül, de szerbhorvátul és románul is

madách szintén szlovákul

I. béla és andrás pedig valószínűleg magyarul nem beszélt, midőnhogy gyermekként idegen nyelvterületre került

de mért is én magyarázkodok?

2012. febr. 18. 11:53
 24/48 anonim ***** válasza:
96%
Hunyadi János maximum vlachul beszélhetett, mert akkoriban még nem létezett román nyelv, a cseh szlováknak nevezett nyelvjárását meg azt hiszem már kitárgyaltuk.
2012. febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
nem nem tárgyaltuk ki, nem linkelt senki, semmilyen hiteles forrást ami ezt alátámasztaná!
2012. febr. 18. 12:52
 26/48 A kérdező kommentje:
ha érdekel, a cseh a lengyellel is értőviszonyban van, a nyugati szláv nyelvek közt nyelvi kontinuum áll fenn, tehát ezen az alapon csak egy nyugeti szláv nyelv van, másrészről akkor az olasz és a spanyol is egy nyelv a nagyfokú érthetőségnek köszönhetően
2012. febr. 18. 12:54
 27/48 A kérdező kommentje:
2012. febr. 18. 12:58
 28/48 anonim ***** válasza:
93%
A spanyol és az olasz, továbbá a cseh és a lengyel nem érti meg egymást, szóval jöhetsz itt nagyfokú érthetőségről, az érintettek sajnos nem tudják ezt alátámasztani.
2012. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Napkiraly ***** válasza:

Pont ezzel igazolod, hogy egy gyökerek nélküli kisebb szláv csoportról beszélünk, amelyre a környező népek hatottak.


akár:

[link]

2012. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

tudtam én hogy atlantiszi magyar vagy

varga csaba? kacagtam egy nagyot

előző meg, olvass már utána ha ilyen tudatlan vagy, a lengyel és a cseh, a spanyol (főkánt katalán) és olasz ne értené meg egymást, ha ilyen buta ember vagy kérlek ne ide piszkíts! járj be az iskolába, vagy csak olvass utána és ne a szobában ülve szüld meg a véleményedet!

2012. febr. 18. 13:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!