Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szlovák nyelv mennyire volt...

Assurbanapli kérdése:

A szlovák nyelv mennyire volt ismert és elterjedt a magyarok körében a 15-19. század környékén?

Figyelt kérdés
úgyértem mondjuk a jászság vonalában élő magyarok még meszélték, vagy itt már nem volt hatása

2012. febr. 16. 19:02
1 2 3 4 5
 12/48 anonim ***** válasza:

Napkirálynak:

Tót tudósok, feltalálók: Jedlik, Bél, Kmety, Murgaš, Banič

Művészek:Edita Grúberová, Melis György, Lucia Popp, Miroslav és Peter Dvorský, Beňačková, Zamarovský (író)

Olimpiai bajnok sportolók: Mečíř, Pribilinec, Martikán (2x), Hochschorner testvérek (3x)

Csak úgy kapásból.....a teljesség igénye nélkül

2012. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 Napkiraly ***** válasza:
100%
nézzük csak: Jedlik mindenhol magyar, Bél félig szlovák, félig magyar, Kmety sehol se szlovák, a Murgaš nevű neves feltaláló feltalálta szlovákiát, a haverja Banič meg lemásolta Leonardo ejtőernyőjét. Melis György apja valamiért Melis Mihály és nem Mihal Melis, a többi csehszlovák kommunista érdemesművészt nem ismerem, nyilván minden kommunista agitprop megteremtette a saját celebvilágát. A többi szláv is csak azért szlovákként lett olimpiai bajnok, mert szlovákiában éltek (ami szerintem továbbra is szláv licenszállam)
2012. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy a moderátor megint törölte a kommentemet, de még mindig nem kaptam egy privátot azzal, hogy mi volt a kínja. Olyan nagy dolog leírni pár szót?
2012. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

én magyarázkodajak itt neked, milyen jogon akarod azt elérni hogy a saját kérdésem alatt válaszoljak a tiédre

nem érdekel hogy ti itt mind nagyon unatkoztok, egy olyan ember írjon már ide aki érdemben tud válaszolni, takarodjatok innen, hogy lehet tőletek megszabadulni? és ha nem esett volna le, ez egy kérdés, de egyetlen olyan választ nem kaptam amit valaki valamivel alátámaszt, és általában véve is csak egy választ kaptam aminek ráadásul semmi értelme

nemérdekel hogy itt mit mocskolódtok össze-vissza, és nemkérek kioktatást helyesírásból sem, mert ez nem annak a helye, olyanok hánytorgatják föl ezt, akiknek semmi jártassága a témában és nem képesek semmit szónélkül hagyni!

2012. febr. 18. 09:00
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor írok neked egy hasznos választ:


A XV-XIX. század között mindenki szlovákul beszélt (és nem csehül, mint ahogy az osztrákok is osztrákul beszélnek, és nem németül). A magyar nyelvet ultranacionalisták találták ki, hogy kiszorítsák eme ősi, nemes nemzet nyelvét.


Ez már tetszik, elég hasznos?

2012. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyéiránt as kérdés megfogalmazása is teljesen nonszensz. "A szlovák nyelv mennyire volt is ISMERT és ELTERJEDT a magyarok körében..."

SEMENNYIRE. A Felvidéken a XV. században is, majd végig, a XIX. századig és napjainkig is volt (van) szlovák nyelvű lakosság. Az egy meghatározott, külön álló és kezelendő etnikum. A magyar egy másik. Soha sem volt olyan jelenség, hogy ez utóbbi (a magyar) tömegesen beszélte, használta volna a mellette élő szlovákság nyelvét. Fordítva azonban igen. Így tehát - hogy szájbarágós legyek - a SZLOVÁK nyelv a MAGYAROK körében semennyire sem volt ELTERJEDT, sem akkor, sem máskor. Ami pedig a Trianon utáni Magyarország szlovák szigeteit illeti, arról már írtam. Nincs is mit hozzátenni.

2012. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
Hát..elolvastam kérdezőnk 9:09-es kommentjét. Ez egy buta kis pukkancs. Szóra sem érdemes.
2012. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

ha szabad érdeklődnöm miért is itt beszéltek ki engem?

nem kapcsolódik a kérdéshez, el innen!

a válasznál pedig egyetlen egy LINKET nem láttam, én nem adok egy ilyen elvetemült gyűlölködő szavára, hiszem, ha látom!

2012. febr. 18. 09:47
 20/48 Napkiraly ***** válasza:
53%
Amit látok, hogy a kérdezőnk feltehetően nem véletlenül teszi fel a kérdését, a témát kutatja valamilyen okból (ezért is vár citációt). Azzal értek egyet, aki szociológiai oldalról közelíti meg (a többségi államalkotó nemzet nem tanulja meg a kisebbség nyelvét, ez fordítva történik), tehát nincs szükség citációra (kétlem hogy lenne egyáltalán), én inkább a szociológiai bizonyítását kísérelném meg. Kivételes esetekben persze (vegyesházasság, egyéb kivételes ok) elképzelhető hogy a többségi nemzet egy-egy tagja megtanulja a kisebbségi nyelvet, ez azonban semmiképp sem tömeges. Nem tudom mire irányul a kutatás, de erősen tartok tőle hogy (már csak ha megnézzük a kérdező egyéb kérdéseit is) valamiféle , a magyar nemzet szerepét kisebbként feltüntető és a nemzetiségek szerepét felerősítő kutatáshoz (neadjisten szlovák történelemkreáláshoz)
2012. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!