Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szlovák nyelv mennyire volt...

Assurbanapli kérdése:

A szlovák nyelv mennyire volt ismert és elterjedt a magyarok körében a 15-19. század környékén?

Figyelt kérdés
úgyértem mondjuk a jászság vonalában élő magyarok még meszélték, vagy itt már nem volt hatása

2012. febr. 16. 19:02
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
93%
Persze, a cseh és lengyel kollégáim valószínűleg azért beszélnek angolul egymás között, mert olyan magas fokon értik egymás nyelvét. Az olaszt meg a spanyolt magam is értem annyira, hogy lássam, még köszönőviszonyban sincsenek egymással.
2012. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

melyik bolygón élsz te? lökött

menny már el innen!

2012. febr. 18. 14:22
 33/48 anonim ***** válasza:
91%

Na figyelj, modortalan. Az olasz és a spanyol kölcsönös érthetőségéről - pl.nekem - ne nyilatkozz. Okkal mondom, hogy nekem ne. Ha egyebeket illetően is ilyen tájékozott vagy, folytasd a tanulást.

Stílusosan, - téged idézve - MENNY hétfőn iskolába. Épp Szvatoplukról tartanak majd történelemórát.

2012. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
91%

"menny már el innen!"


Nincs kedved inkább a magyar nyelvről kiírni egy kérdést? Szívesen megtanítalak magyarul, ha már a szüleid nem törődtek veled.

2012. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

köze a kérdéshez mi van?

nem izgat

MÉRT NEM VÁLASZOL VALAKI A KÉRDÉSRE? (+LINK)

2012. febr. 18. 15:28
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki megpróbált már a kérdésre válaszolni, de akinek nem tetszik a válasza (mármint neked egy válasz sem tetszik) azzal nekiállsz kötözködni.
2012. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
de még egy linket sem láttam!
2012. febr. 18. 15:44
 38/48 anonim ***** válasza:
91%

Én megint csak nem értem (kutya legyek, de mostmár vauvau!), mi szükséged van neked arra, hogy nálunk kutakodj (aztán jókat toporzékolj, mert nem azt mondjuk, amit szeretnél hallani).

Annyi forrás áll rendelkezésedre: ha kutatni akarsz, fáradj el a könyvtárba, levéltárba, forgass szakirodalmat, menj el nyelvterületre - aztán majdcsak találsz olyat, amit beépíthetsz az - egyébként légből kapott és hajmeresztő - elméletedbe. Na mindegy, a te dolgod. Talán hiányzott már egy jó veszekedés?:-))) Lelked rajta.

2012. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Napkiraly ***** válasza:
92%

a kérdésedre senki nem ad választ, mert a kérdésed a következőnek felel meg:

"-Milyen egykorú irodalmat találhatnék a vaskori szlovák barlangrajzolókról?"

A kérdésedre nem fogsz választ találni, mert nincs. A Varga Csabát pedig nem a név miatt idéztem, hanem a tartalom miatt (olvasgasd végig multikultúrális kozmopolita barátom)

2012. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
kérek egy linket!
2012. febr. 18. 18:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!