Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg a magyar a világ 2....

Tényleg a magyar a világ 2. legnehezebb nyelve? Hogyan hangzik ez egy külföldinek, fura hangzása lehet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 17:04
1 2 3 4 5 6
 51/52 Nikolll válasza:
Hát.... Igen, igaz. (A szlovák után a második legnehezebb.) Én pl. Németben élek és ha előttük pl. telefonon anyummal beszélek, legtöbbször az oroszra tippelnek. (Gondolom azért, mert sok benne a "gy"...)
2015. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 vivie válasza:

Tanultam egy ideig kínait és japánt. A kínai minden bizonnyal az egyik legnehezebb nyelv. Nem csak az írás miatt. Egy adott jel jelenthet több mindent is, attól függően melyik hangsúllyal ejted ki. És szerintem ezt megtanulni nehezebb mint bármit bemagolni.

Ezenkívül Észak és Dél-Kína nyelvileg annyira különbözik, hogy néha elég nehezen értik meg egymást. Ezenkívül tartományonként is változhat. Több nyelvjárás is van.


Japán se olyan könnyű, a nyelvtan kicsit nehezebb, de meg lehet tanulni az írást is, hiába van háromféle egyszerre.


A koreai én úgy tudom egyáltalán nem nehéz. Tulajdonképpen a jeleik olyanok mint egy ábécé. Tehát nem kell vele annyit szenvedni mint a japánnal, és a jelek sem olyan bonyolultak mint a kínaiban.


A magyar a világon biztos, hogy nem a 2. legnehezebb, de itt Európában szerintem a legnehezebbek között van. Akárcsak a finn.


Amikor voltam Angliában és hangosan beszélgettünk akkor a boltos azt hitte, hogy olaszok vagyunk. Lehet kicsit hevesek voltunk, nem tudom... :D

2015. szept. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!