Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg a magyar a világ 2....

Tényleg a magyar a világ 2. legnehezebb nyelve? Hogyan hangzik ez egy külföldinek, fura hangzása lehet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 17:04
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
94%
Ez attól is függ, milyen az illető anyanyelve, de alapjában a magyar egy elég nehéz bonyolult ragozó nyelv.
2009. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
77%

a világ nyelvei közül benne van az első 5 legnehezebb között. azt hiszem,a kínai és koreai a legnehezebbek.de volt egy felmérés Angliában.szerintük a miénk a legnehezebb.


bocs a sok szóismétlésért://

2009. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
82%
Egy török ismerősöm szerint az oroszra hasonlít.
2009. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
Sok ismerősöm szerint a hangzása az oroszra hasonlít. Én úgy tudom, hogy a kínai és koreai után a 3-dik legnehezebb nyelvként van nyilvántartva a magyar. Nagyon nehéz és bonyolult nyelvnek tartják...szerintem a legtöbb embernek furcsán hangzik, de olyan is van, akik kifejezetten szeretik a hangzását. Mindenképpen kuriózumnak tartják.
2009. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
39%

A magyar nem nagyon nehéz nyelv.


Nehézség szerint a nyelveket 4 kategóriába sorolják. Az elsőben van az angol, olasz, spanyol stb. A másodikban a német, az újgörög, indonéz, bolgár stb. A harmadikban van a magyar, az orosszal, lengyellel, finnel, héberrel és vietnamival együtt. A negyedik kategória: japán, kínai, arab, koreai.


A magyar nyelvtan nem bonyolult, csak szokatlan. A szóképzést nehéz megtanulni. Az is nehéz, hogy nem teljesen következetes a névszóragozás (gázOk és házAk, vész-vészt, fék-féket, nyereg-nyerget stb.), azt sok szónál be kell magolni. Viszont a kiejtés nem nagyon nehéz, az írás egyszerű stb.


Hogyan hangzik egy külföldi számára? Ez attól függ, hogy az a külföldi mennyit hallott már más nyelvet. Pl. egy amerikaitól azt hallottam, hogy szlávosan hangzik - sejtelme sem volt az illetőnek, hogyan hangoznak a szláv nyelvek. Bolgárok és litvánok viszont németnek néztek, amikor hallottak beszélni - mert a szláv nyelveket ismerik, így nem tévesztették össze szláv nyelvekkel - a némettel viszont összekeverték, mert a magyarban is van Ö és Ü és sok az E (már csak ezért is nagy butaság, hogy szlávnak hangozna! Németek viszont esküdnek rá, hogy finn-török keveréknek hangzik).


Van, aki szerint a hangsúlyozás hasonlóságai miatt a magyar üteme, dallama hasonlít a finnére és észtére. Külföldiek szerint tehát a magyar vagy úgy hangzik, mintha a németben összekeverték volna a betűket, vagy egy finn-török keveréknek.

2009. ápr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim válasza:
89%
Sztem legjobban a finnre meg törökre hasonlít. Magyarban rengeteg a török jövevényszó is, szal nemhiába.
2009. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
91%

A magyar eléggé nehéz nyelv, de nem a legnehezebb. Agglutináló, ragozó nyelv, ami a külföldieknek sok nehézséget okoz, különösen azért, mert a ragozás a többi nyelvhez képest gyakran "következetlen". Pl.: vörösök (kommunisták) vörösek (vörös tárgyak). Sok az ilyen, ehhez hasonló nehézség, ami miatt csak sok gyakorlással lehet elsajátítani.


Egyébként szokatlan a mondaton belüli sok hangsúlyozott szó. A külföldiek szép és érdekes nyelvnek tartják, de sokan meghökkennek, amikor először hallják: azt mondják, olyan aki magyarul beszél, mintha ugatna. :)


Szóval nálunk a nyelvészeti tanszéken ezeket tanítják, aztán ki tudja, kinek milyen tapasztalatai vannak... :)


Üdvözlet!

2009. szept. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
81%
A magyarban az a legkisebb nehézség, hogy agglutinál. Sokkal súlyosabb probléma pl. az igekötők létezése, ezeknek ugyanis elég nagy a szerepe, és szinte semmi logika vagy szabályosság nincs bennük. A másik nagyon problémás terület a szórend.
2009. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint a legnehezebb európai nyelvnek a baszkot tartják, volt szerencsém egy ideig "behatóbban" ismerkedni vele... nem kívánom senkinek :D. Iszonyú nehéz, és amikor azt vettem észre, hogy másfél év tanulás után rendkívül örülök, hogy el tudom mondani, hogy hívnak... és jó a nyelvérzékem, sok nyelven beszélek többet-kevesebbet (angol, francia, spanyol, orosz, hindi, arab), de a baszk egyikkel sem veszi fel a versenyt!
2009. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem, miért tartják a kínait nehéznek. Egyszerűen csak összedobálják a szavakat, semmi nyelvtanuk nincs. A kiejtés nehéz, más nem nagyon. A jeleket meg kell tanulni, nincs mese, de nem hinném, hogy olyan különösen bonyolult lenne... Szorgalom kell hozzá. A japánt se tartom nehéznek.


A magyart viszont nagyon. Bonyolult szórend, nehéz kiejtés, helyesírás (amivel a legtöbb magyar se boldogul), ragok, rengeteg szó...

2009. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!