Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg a magyar a világ 2....

Tényleg a magyar a világ 2. legnehezebb nyelve? Hogyan hangzik ez egy külföldinek, fura hangzása lehet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 17:04
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim válasza:
66%
A nyelvtudomány négyféle nyelvtípust különböztet meg. Vannak flektáló, izoláló, agglutináló (ragasztó, ragozó pl. a magyar) és ún. poliszintetikus (inkorporáló) nyelvek. Ezek természetesen nem jelennek meg tisztán a természetes nyelvekben, inkább tulajdonságokként kezelendők. Az, hogy mennyire nehéz egy nyelvi beszélő számára elsajátítani egy adott nyelvet mindig függ attól, hogy az anyanyelv és az idegen nyelv nyelvi rendszere mennyibe tér el egymástól. Egy kínainak tehát egyértelműen könnyebb megtanulni a szintén izoláló vietnámit, de elég nehéz mondjuk finnt tanulnia, mert az nagyon különbözik a kínai dallamra, hanglejtésre épülő grammatikai rendszerétől. Véleményem - és a tanáraim - szerint a világon a legbonyolultabb grammatikai-morfológiai szabályokat az észak-amerikai indián és eszkimó nyelvekben találjuk (ezek poliszintetikusak), ahol egy-egy mondat egy nagyon hosszú szónak felel meg. Nem is igazán lehet megtanulni, csak ha beleszületik az ember. Nagyon nehezek :)
2011. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

01:41


"A nyelv nem csak egy eszköz."


A nyelv ténylegesen eszköz. Hogy "csak"-e vagy nem "csak", az meg érzelmi kérdés, nem objektív.


"Egyik legfontosabb kulturális értéke egy nemzetnek."


A 19. századi romantikus német nemzetfelfogás szerint kétségkívül. Ez egy vélemény a sok közül.


"Valószínűleg nem sokan mondanák rajtad kívül ezt."


Egy álláspont attól igaz/hamis, hogy hányan mondják? Szerintem nem.


"Nem is tudom, hogy létezik-e könnyebb nyelv az angolnál."


Az angolban egy csomó nehézség van, kérdezz meg erről egy japánt vagy egy kínait, akik számára az angol kínszenvedés, mert nehéz hangok vannak benne és nehéz a nyelvtan.


"Ha szerinted az angol nehezebb, mint az olasz"


Az olasz hangrednsszere egyszerűbb, írása szabályszerűbb, stb. stb. Mi az olyan piszok nehéz az olaszban?

2011. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

tegnap 16:22


Már megint bedobta valaki ezt a flektáló-izoláló cuccot...


Ugye nem akarod azt mondani, hogy egy angolnak (izoláló) könnyebb a kínai (izoláló), mint az eszperantó (agglutináló) vagy a német (flektáló)? Ugye nem? :)))

2011. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
2011. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

14:56


Na végre, valaki bedobta ezt az agyhalott cuccot is...


Hányszor mondjuk még el, hogy álhír?

2011. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim válasza:
Látam egy oldalon hogy amagyar 2. legnehezebb nyelv és a szlovák az 1.
2011. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Pontosan! És ezt egy kínai mondta.
2011. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

07-09 19:19


Az a lista hülyeség. Hányszor kell még leírni?

2011. júl. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
NEM! Előttünk van a japán, meg a kínai.
2012. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:
Még valahol az első kommenteknél olvastam, hogy írta valaki hasonlít az oroszra. Egy kis töri, én úgy tanultam, a Magyar nyelv, a finnugor nyelvcsoportba tartozik, és a legközelebbi rokonaink a vogulok, és az osztjákok. Ezért is lehet nehéz a nyelv, mert a régi helyünkön, még a honfoglalás előtt, ott a Volga mentén, szereztük meg az arabokat, aztán ahogy a Kárpát Medencébe érkeztünk, minden féle Európai szavakat kezdtünk használni, ezért ilyen furcsa lehet a külföldinek a magyar.
2013. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!