Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Titeket nem idegesit?

Titeket nem idegesit?

Figyelt kérdés

Már évek óta azt hiszik sokan,hogy az a menő,ha a beszédjükben minnél kevesebb a magyar szó:


csekkol -ellenőriz

baconszalonna -A bacon szalonnát jelent angolul

welcome-drink -ezt had ne forditsam le

barbecue-szósz-rostélyos mártás

haver -barát(héberül)

mázli -szerencse(héberül)

meló -munka(héberül)

csávó -ember(cigányul)

sztár -csillag(angolul)

celeb -hiresség(angolul


És sorolhatnám tovább.


2011. aug. 25. 14:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Én ezek közül csak a mázlit használom, de az már beépült a magyar nyelvbe. Magyarul jövevényszó.


A sztár és a csillag közt azért van némi eltérés. Bár régebben használtál a csillag szót mondjuk színészekre, ez mára kiveszett.


A celeb meg a híresség nem ugyanaz magyarul.

2011. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

A celebrity az szó szerint hírnevet, illetve ezzel bíró embert, vagyis hírességet jelent.


A filmcsillag meg azért veszett ki, mert már a '90-es években is divat volt nem anyanyelven beszélni.

2011. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
80%
Engem az zavar, hogy az ujabban atvett angol szavakat, olyan benan ejtik ki. Tudva a helyes kiejteset, nagyon zavarja a fulemet.
2011. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Csak nem arra gondolsz, amikor valaki azt mondja, hogy a kedvenc műfaja a "fantazi"? :D

Vagy az "édzsbíjjó".

2011. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
a diszkontra behulyulok.
2011. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
52%
Ha angol szót látok fonetikusan leírva, az is mérhetetlen undorral tölt el. Pl. szkenner, vagy interfész. Agyon kéne lőni azt, aki ezeket kitalálta.
2011. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

interfész

Ez most kiégette a szemem.

2011. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Istenem, én megbolondulok az ilyenektől. Soha nem használtam ilyen idióta szavakat.
2011. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
80%

Engem csak akkor idegesít, ha indokolatlanul gyakran használják ezeket a szavakat; bár még mindig jobb ez is, mint a kötőszóként alkalmazott trágárságok.


Az írott és beszélt nyelv terén is elég konzervatív vagyok, de néha használok szlenget.


Az általad felsoroltak egy része viszont már nem is számít szlengnek, mivel teljesen beépültek a köznyelvbe, ez pedig természetes folyamat. Rengeteg szavunk származik valamely idegen nyelvből, ill. szak-, réteg- vagy csoportnyelvekből.

2011. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
85%

csekkol -ellenőriz

Nem igazán, szlengbe megfelel bár én nem használom.


baconszalonna -A bacon szalonnát jelent angolul

Oké...Szerencsére még nem hallottam ezt.


welcome-drink -ezt had ne forditsam le

Nem érdekel, mert úgyse fogok találkozni vele.


barbecue-szósz-rostélyos mártás

Nem, sőt, ennek értelme is van. Mert, arról, hogy rostélyos mártás nem mindenkinek jut eszébe, hogy az való barbecue-hoz (nekem se például), míg a barbecue-szószról igen.


haver -barát(héberül)

Szerintem a haver messze nem ugyanaz, mint a barát. Lehet, hogy héberben azt jelentette, de magyarba jeletés változással jutott el.


mázli -szerencse(héberül)

Nem.


meló -munka(héberül)

Nem igazán.


csávó -ember(cigányul)

Nem.


sztár -csillag(angolul)

Más a jelentése. (Meg akkor is, ha angolra fordítva ugyanaz lenne)


celeb -hiresség(angolul)

Ugyanaz, mint felette.



Összeségében: Nem, bövűl a szókincs, amíg nem olyan hülyeségek, mint a baconszalonna, addig nincs bajom vele.

Nem értem, hogy téged/titeket miért bánt ez.

2011. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!