Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az "izé" nem idegesít titeket?

Az "izé" nem idegesít titeket?

Figyelt kérdés

Mostanában fölütötte a fejem,hogy az emberiség egy része,állandóan minden szavában kötőszóként használja az "izé"-t. engem nagyon nagyon zavar,erre odakéne figyelni mindenkinek,de csak az izéé..engem zavar,de nagyon.

TitekeT?


2010. jún. 7. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Az izé is zavar és az őőőő-zés is.
2010. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Én már elég régen hallottam ezt a szót.
2010. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem csak egy volt osztálytársam mondogatta folyamatosan. Mást nem ismerek, aki "izé"-zne örökké. De ez a csaj ez minden mondatában legalább 5ször használta. Volt, hogy direkt azt figyeltem, 2 szó után "izé"... Először röhögtem, mert csak nekem tűnt fel, később már fel tudtam volna rúgni valahányszor elkezdett mesélni valamit...
2010. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
én sajnos izé... és őőőő... használó vagyok! :) így persze nem zavar. amúgy míg ezt csak egy 18 éven aluli gyerek csinálja (mint pl.: én :P) még kinőhet belőle. de ha már egy felnőtt ember őőőőőzzik meg izézik az már kicsit gáz. bár az is igaz hogy ha nagyon nehéz meglepett helyzetbe vagy te is izézel! :P
2010. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

De igen. Sőt engem az is idegesít, ha valaki fordítva kérdez! Ha "nem" áll a kérdésben és fordítva kérdez.

Drága kérdező ez pont olyan idegesítő, mint az "izé".

2010. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Izé hát öööö, engem nem. :D

Amúgy nem használom túl gyakran, csak ha hirtelen valami szó nem jut az eszembe mint pl. legutóbb: az a sz..., na izé, nem jut eszembe, tudod ahol sok a fű meg oroszlánok szaladgálnak... szavanna? Ja, az!" :D

2010. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Én szoktam használni, de nem kötőszóként, hanem kicsit humoros értelemben a furcsa, nehezen leírható dolgokra, vagy olyanokra, amikről magam sem tudom, hogy micsoda. De nem túl gyakran, mert általában le tudom írni anélkül is, Így ha ezt használom, aki ismer, az tudja, hogy valami furcsa dologról van szó :)
2010. jún. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Engem nagyon zavar az izézés. Az ööö-zés talán annyira nem, persze ha nem viszi túlzásba. De az izé az nagyon.
2010. jún. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Az izé számomra nem újdonság, viszont az "ilyen" igen, és nagyon zavar, pl. "A hajam most ilyen vörös, milyen pólót vegyek?" vagy: "Ilyen kis pattanás nőtt ki az orromon, hogy tüntessem el?", persze kép nélkül. Az ilyen is töltelékszó lett, mint az izé.
2010. jún. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Az izé nem idegesít, sőt még az ilyeneken is csak jókat röhögök, amikor valaki pl. olyat ír, hogy "Mostanában fölütötte a fejem".
2010. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!