Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A mongol vagy a török nyelv...

A mongol vagy a török nyelv miért hasonlít sokkal jobban a magyarra, mint a finn?

Figyelt kérdés

szept. 5. 05:49
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
41: ezt nem Te vagy én fogjuk eldönteni, hanem akik értenek hozzá, és évekig kutatják a témát, tudományos szempontok alapján, és figyelembe veszik az elmúlt évtizedek, évszázadok eredményeit is.
szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
35%
Oké de szerinted a finn rokonságra mennyivel van több bizonyíték?
szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
75%

41.

Figyelj csak, a mondataidat zaro kis mosolygas miatt irom le. Finn szakot vegeztem, ennek soran masfel evig tanultam finnugor nyelvtortenetet. Nem tudlak vegigvezetni az osszes tudomanyos konyvon, jegyzeten, szojegyzeken, amelyet megtanultam a szigorlatra es az allamvizsgara.

De annyit el tudok mondani, hogy a nyelvek rokonsagat nem ugy allapitjak meg, hogy megnezik, hogy a MOSTANI nyelvek miben hasonlitanak, es megszamoljak, hogy hany hasonlosag van.

Tehat annak, hogy "kb. mar vagy 10 azonossagot szedtunk ossze a magyar es a torok nyelv rokonsagara vonatkozoan", szakmailag semmi ertelme nincs. Masreszt a nyelvek tortenetere es rokonsagara vonatkozo kutatasok nem csak nyelveszetbol allnak, hanem regeszeti, torteneszeti, irodalmi, neprajzi, foldrajzi, kulturantropologiai, genetikai stb. vizsgalatokra tamaszkodnak, es mindegyiknek ugyanabba az iranyba kell mutatni.

Majd ha te is evekig fogsz osszehasonlito nyelveszetet es nyelvtortenetet tanulni az egyetemen, akkor partner leszel a bizonyitekok koveteleseben. Addig legy szives es ne kezelj le engem.

szept. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
14%

"Tehat annak, hogy "kb. mar vagy 10 azonossagot szedtunk ossze a magyar es a torok nyelv rokonsagara vonatkozoan", szakmailag semmi ertelme nincs."


Mi az hogy nincs szakmailag semmi értelme? A bizonyítékoknak szerinted nem számítanak? :)



"Majd ha te is evekig fogsz osszehasonlito nyelveszetet es nyelvtortenetet tanulni az egyetemen, akkor partner leszel a bizonyitekok koveteleseben. Addig legy szives es ne kezelj le engem."


Tehát magyarul nem tudsz semmit felmutatni.

szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

#47:Olvastad egyáltalán a 46-ost? szövegértés megy? Te hány évig tanultál bármit is nyelvészettel kapcsolatban?

(nem a 46-os vagyok)

szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
29%
Engem nem érdekel hány évig és mit tanultál. Feltettem egy kérdést. Meg tudod válaszolni?
szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt írtam, hogy nem a 46-os vagyok. Én sem tanultam évekig, csak rengeteget olvastam róla HITELES forrásokból, illetve ami nem hiteles, azt erős fenntartásokkal kezelve. Másrészt elfogadom, amit a nálam tanultabbak állítanak.

Harmadrészt amit ők évekig tanulnak, azt nem fogja neked itt pár sorban leírni.

szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
13%
Na hát akkor miért nem válaszolsz ha rengeteget olvastál róla hiteles forrásból?
szept. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
55%

#51: Ennek a két mondatnak melyik részét nem érted?

"Egyrészt írtam, hogy nem a 46-os vagyok."

"amit ők évekig tanulnak, azt nem fogja neked itt pár sorban leírni."

szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
11%
Magyarul fogalmad sincs.
szept. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!