Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mongol nyelv mennyire nehéz?

Mongol nyelv mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 12. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Magánhangzó-harmóniával bíró ragozó nyelv, hasonlóan a magyarhoz. A nyelvtani rendszert könnyen megérted... ha találsz hozzá nyelvtant magyar szemszögből. Vagy találsz hozzá egy hallgatót, aki ezt (is) tanulja.
2020. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyik legkönnyebb nyelv egy magyarnak, de sajnos nem érdemes tanulni. Ha nagy nehezen találsz hozzá tananyagot, akkor sem tudod szinten tartani, mert alig van mongol nyelvű film, könyv. Talán, ha sikerülne összebarátkoznod egy mongollal, úgy nem felejtenéd el. Gondolom kiköltözni nem akarsz. Az még Magyarországnál is szegényebb ország, pedig ez nagy szó manapság.
2020. ápr. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam a mongolon, de inkább oroszul tanulok meg. Ahhoz jóval több input van és ugyanúgy érti sok mongol, mint Európában az emberek az angolt.
2020. ápr. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szép és nagyon érdekes nyelv, de elég nehéz tanulni a fent említettek miatt. Nem maga a nyelv nehéz, hanem elsajátítani az. De ezt gondolom minden olyan nyelvről, ami nem világnyelv, ugyanígy el lehetne mondani.
2020. júl. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!