Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Manapság miért olyan nehéz...

Manapság miért olyan nehéz azt írni a vok helyett, hogy vagyok? Vagy a naon helyett azt, hogy nagyon. Meg a köce-köfi helyett azt, hogy köszi-köszönöm?

Figyelt kérdés
Ez annyira elszomorít :-(
2008. dec. 12. 21:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10 köröm és a görcs... a Kazinczy-féle hozzáállásoddal javaslok egy üzleti találkozót, de hogy ne szálljunk el ennyire legyen csak egy érettségi. Én szorítok neked. De téleg. Kira lesz, és cejetni fogod. LOL. És ha cépen leteszed, akkó talizunk és sok-sok puszcsit fogsz kapni
2008. dec. 13. 03:17
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de engem is borzasztóan irritál, pedig csak 14 vagyok, szóval elvileg pont "oda" tartozom, ahol így írnak/beszélnek az emberek... Undorító!
2008. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Huh, hallod, lehet, hogy fáradt vagyok, de úgy tűnik a sok hozzászólónál a "11-12-13-14 éves" kifejezés után rögtön a vok-ot várom már, ezért halálosan komolyan, de előre úgy olvastam már, mintha azt írtad volna, pedig nem is :-D Na ez a gáz...
2008. dec. 13. 08:33
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
OK finomítok. Szóval a tinik nagy többségét és az idősebb korosztályok kisebb részét fertőzi ez a nyelv-degeneráció :-)) A lerövidítések pl. 'hogy' helyett 'h', 'vagy' helyett 'v' SMS-ben teljesen elfogadhatóak. Viszont amikre a feltevő példákat írt, hogy 'köcce', meg 'cejetlek' meg ilyenek, ezek már inkább infantilizálódási jelenségek, nem is annyira trehányság, lustaság, mert nem rövidebb/könnyebb leírni, mint a helyes szót. A társadalom tudatos infantilizálása pedig folyamatosan zajlik.
2008. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem legjobban az szomorít el, amikroazt írja valaki milyen helyett, hogy mien.

És sok esetben sejteni lehet, hogy nem menőzésből írja, hanem azért, mert fogalma sincs, hogy kell leírni.

2008. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az hagyján, de a minap olvasgattam a Tudomány kategória Helyesírás témakörét, és valaki feltett egy ilyen kérdést, hogy hogyan írjuk: mijen vagy milyen? Erre volt aki megmagyarázta neki, hogy a MIEN a helyes. És az illető véresen komolyan gondolta :-D
2008. dec. 15. 19:31
 17/17 anonim ***** válasza:
az evszazadok soran sokat valtozot a nyelvunk,de ez igy a termeszetes ,de amit a mai fiatalsag muvel,borzaszto,en is mar inkabb beszelek falusiasan mint ugy,egyebkent erdelybol vagyok
2009. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!