Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Manapság miért olyan nehéz...

Manapság miért olyan nehéz azt írni a vok helyett, hogy vagyok? Vagy a naon helyett azt, hogy nagyon. Meg a köce-köfi helyett azt, hogy köszi-köszönöm?

Figyelt kérdés
Ez annyira elszomorít :-(
2008. dec. 12. 21:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

engem is kiakaszt,pedig csak 21 vagyok.és ami a legrosszabb,hogy így is beszélnek.

ezek a legrosszabbak:köcce,puxa,cejetlek,lol,lávollak.

most nem jut több az eszembe.ennek az lesz a vége,hogy már nem fogják tudni,hogy kell normálisan,magyarul,írni,beszélni.

én nagyon remélem,hogy ennek nemsokára vége lesz.

2008. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos ez a mobiltelefonok átka! Ezek mind a rövidített verziók, és aki ehhez hozzászokott, elég nehezen szokik le róla (tapasztalat! Másfél évig sms-chateltem, így a 160 karakterbe elég sok mindent bele lehet sűríteni)
2008. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Kevesebb betű, tehát gyorsabban, hamarabb be lehet gépelni. Ennyi.
2008. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
engem is borzasztóan idegesít.amíg mobil sms-ről volt szó,megértettem,mert tényleg így egyszerűbb volt összesűríteni 160 karakterbe,na de könyörgöm,itt a billentyűzet mellett vehetnék a fáradtságot a normális írásra!de nem,mert menőzni kell..
2008. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Nos lehet, hogy nem fog tetszeni, amit mondok, de: a nyelv fejlődik. Jelenlegi világunkban a gyorsaság előny, így a rövidítés is. A kommunkikációs szerepét gond nélkül betölti a rövidített változat is. Nem kell 10 körömmel görcsösen kapaszkodni a régi szabályokba, mert az nem visz előre.
2008. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

160 karakteres SMS-korszak átka.

Ja, meg lustaság :-D


De tudod, mi a még elszomorítóbb? Hogy nem tudnak helyesen írni még felnőtt emberek se. Nem csak interneten, mert itt elnézem a kevés hibát, lehet elgépelés is, bárkivel előfordul. De egy hivatalos levélben se (dolgoztam olyan helyen, ahol hivatalos ügyintézés miatt sok levelet küldtek az ügyfelek, hát szánalmas), és sajnos ez nem azon múlik, hogy jól tanítják-e meg, mert hiába teszi ki a lelkét egy nyelvtantanár, ha az interneten ezt látják, meg még az írott sajtóban is vannak hibák.

2008. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%

Jaj, annyira megnyugodtam.

Már-már kezdett a jeges rettegés a szívembe költözni, mert már vagy egy hónap is eltelt, hogy utoljára felvetődött eme probléma.

Gondolkoztam is magamban, hát mi lelhette nyelvünk hős védelmezőit, és jaj, mivé satnyul ékes, édes, szép anyanyelvünk, ha nem dugják össze hamarost fejüket világot megváltani.


nem unjátok?????

2008. dec. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Téyleg gusztustalan.

De ez leginkább a most tini korosztályt sújtja.

Azok meg általában amúgy is igénytelenek, miért lennének beszéd/írás tekintetében igényesek?

Amúgy tudjátok, amilyen színvonalon ír/beszél az ember, úgy is gondolkozik :-))

2008. dec. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Fejlődik a nyelv... khm... Hogy nem fog tetszeni, amit mondasz. Nos, baromi jól kitaláltad :-D Tudod, ha így fejlődik tovább, és mire 50 éves leszek és így kell beszélnem, mert a gyerekemnek magyarórán a tanár majd úgy mutatkozik be, hogy "Jónaot, Kiss Erzsébet vok, tölem foglyátok tanúllni a nyeevtant ami egyébként tök kúl és mindenki cejetni fogja. Köfike, csüccsenjetek le."... nos ha nekem így kell majd beszélnem, akkor inkább MOST nézem meg belülről a vénám. Érdekes 200, de tudod mit? legyen 600 évvel ezelőtti magyar szöveget kiválóan olvassa szerintem bárki, a nyelv fejlődött, de ha ma odamész valakihez és azt mondod neki, hogy cejetjek, lol, Dezső vok, szerintem minimum körberöhög, rosszabb esetben buz!nak néz, a legrosszabban pedig helyben megrúgdos.
2008. dec. 13. 03:06
 10/17 A kérdező kommentje:
Meg nekem ne mondd, hogy ilyen szinteken fejlődik a nyelvünk, mert szerintem a tanár nem ezt a beszédet tanítja meg velük. Jaa, de hogy a következő generációk fogják meghatározni a normákat mindenben, csakúgy a nyelvben is? Gratulálok.
2008. dec. 13. 03:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!