Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A romáknál "szokás" még, hogy...

A romáknál "szokás" még, hogy az apja veszi el a lánygyerek szüzességét?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 artanyan ***** válasza:
76%
28-as! Tévedsz és pont ez a baj mert nem azoknak a hangjával van tele a média akik „gyűlölködnek” hanem azokéval akik mindenféle szociális és emberi jogokra hivatkozva fájdalmasan kiabálnak arról hogy ez a szegény kisebbség mennyire el van nyomva és hogy támogatni kell őket. Miközben pl.: Én kusban vagyok, nehogy már megsértsem véleményemmel a kissebségi önérzeteket, mert akárhogyan szólok is bizony azt fogják mondani hogy kekeckedek velük meg gyűlölöm őket és már rohannak az emberjogi biztoshoz és húszan beszélnek a fülébe 1 ellen, kikiáltanak mindenféle figurának. Eközben ezek hatására még nagyobb támogatást kapnak több helyről (állami, szociális, és kisebbségi szimpatizánsok által indított civil helyekről) ami persze bosszant mert én (sima mezei magyar, akinek dolgoznia kell hogy tartsa el magát meg a családját és a tanulás oldja meg maga aki fizeti mind ehhez a cirkuszhoz az adót(mert ugye ha nem teszi bizony hamar kicsinálja az apeh)) csak /HA MÁR ITT TARTUNK/ egyenlő bánásmódot és egyenlő elvárásokat akarok. DE mégis, a kissebség felé kevesebb az elvárás és nagyobb a támogatás. NA ez a baj mert ezzel fordítanak még több embert a „gyűlölködés felé”.
2012. márc. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim válasza:
100%
Én soha nem utáltam a cigányokat, nekem is van több ismerősöm (barát is), aki normális életet él, imádja a gyerekeit, ők ugyanúgy utálják (szó szerint) azokat a cigányokat, akik miatt nekik is el kell szenvedni a gyűlöletet. Nem tudom mi a helyzet a megadott kérdéssel kapcsolatban, én nem hallottam ilyesmiről, ettől függetlenül lehet, hogy tényleg van rá példa. Engem sokkal jobban irritál az, hogy két gyerekkel lassan nincs miből megélnünk és válság ide-válság oda, még mindig ugyanannyi cigányt látok BMW-vel, Mercivel rohangálni és saját tapasztalatból mondom, hogy ugyanilyen autókkal járnak munkanélküli segélyért és szociális segélyért. Amíg magyar ember ezt látja, addig nehéz lesz elérni, hogy jobban ítéljék meg a cigányokat. Mondom ezt úgy, hogy nem nagyon hiszem, hogy létezik még olyan család, aki tisztán magyar és nem volt a felmenői között cigány (és itt folytathatnám zsidó stb.)Biztos vagyok benne, hogy kell segítség azoknak a cigányoknak, akik akarnak és szeretnének jobban élni, beilleszkedni, de erre nem a segélyek az alkalmasak, na de ez már egy megint más kérdés.
2012. márc. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
85%
Fontos lenne még egyet megjegyezni: egyszer és mindenkorra vissza kell utasítani, hogy aki a PARAZITA és AGRESSZÍV ÉLETMÓDOT nem hajlandó szó nélkül eltűrni, az gyűlölködő lenne. Nem. Aki az ellen tiltakozik, annak IGAZA VAN, ha tetszik, ha nem. Az pedig, aki számára a "jogvédelem" azt jelenti, hogy az élősködő, kőkorszaki szokásokkal élő és bűnöző cigányt ráerőszakoljuk a társadalomra, elmehet melegebb vidékre (vagy Kanadába, a kamarások és mohácsik nyomán).
2012. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 nagyontamas ***** válasza:
100%

Több mint ötven évvel ezelőtt volt, hogy az általános iskolában együtt tanultam 5-6 cigány gyerekkel.

Egy volt közülük, aki mániákusan lopott, egy kiemelkedően jól rajzolt, a többi teljesen átlagos gyerek volt.

Volt alkalmam közelről megismerni őket.

Először is nincs egységes cigányság!

Ők maguk is elkülönülnek egymástól.

Van egy rétegük, amelyik kihajtja a leányait az út szélére

ezeknél valószínű, hogy a család férfi tagjai "törik be" a leányt.

Viszont az út szélén nem csak cigány-lányok árulják bájaikat!

2012. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
79%

"Nincs egységes cigányság". Természetesen nincs. Törzseik eredetükre nézve is különböznek (örmény-cigányok, kárpáti cigányok - azon belül és amellett még számos más) és a társadalmon belül elfoglalt helyük alapján is. A zenész cigány családok különválasztandó kategória: mindig is igényes foglalkozásuk volt, tehetséges generációik sorát nevelték fel. Művészeket adtak annak a népnek, amelynek tagjaiként élnek. A "hagyományos" életmódot folytatókkal, mentalitásúakkal van a gond (és még ha csak "gond" lenne!!)


Ami a prostituáltakat illeti: van köztük ugyan magyar is, de döntő részük cigány - és áldozat. A cigány férfiak áldozata, akik számára a nő nem több, mint állat. (Nem akarok ismét magyarázkodni, kikről beszélek).

2012. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim válasza:
70%

Kedves 26-éves ügyvéd úr ,ki félig magyar,félig cigány származású TUDOD TE EGYÁLTALÁN,HOGY MELYIK FAJTA CIGÁNY NÉPCSOPORTHOZ TARTOZOL??KIK VOLTAK AZ ŐSEID??a CIVILIZÁCIÓBA MIKOR MELYIK FAJTÁD BOTLOTT BELE,HOGY JÓZAN PARASZTI ÉSSZEL ÉS ÉLETVITEL SZERŰEN TUDJON GONDOLKODNI, MAI NAP PEDIG TE MŰVELT -TANULT EMBER MÓDJÁRA A REALITÁS TALAJÁN ÉLNI AZ ÉLETED,MEGVÉDENI AZ ŐSEIDET!!!

Akkor te ezzel a tudással néz utána ennek a szóbeszédnek.

Nem biztos ,hogy a te fajtát volt ilyen alávaló és gonosz.

Én ősi magyar paraszt családból származom a 8.ker-ben lakom és születtem szegény körülmények közt neveltek,de soha sehol nem aláztam meg a nálamnál jobb körülmények közt

élő feketéket,barnákat,vágott szeműeket,turbánosokat,sárgákat,hupikékeket...stb.

Itt a ker.ben sem azokkal van baj akik civilizálódtak.

Azok a baj hordozói akik még magukról sem hiszik el ,hogy buták és a társadalom segíteni akar rajta.Inkább nagyobbra tartják magukat és kötekednek úton-útfélen a rendezett emberekkel.

2012. márc. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
40%

"Kedves 26-éves ügyvéd úr"

- nő vagyok.

"TUDOD TE EGYÁLTALÁN,HOGY MELYIK FAJTA CIGÁNY NÉPCSOPORTHOZ TARTOZOL??KIK VOLTAK AZ ŐSEID?"

- 1. ne kiabálj

- 2. fogalmam sincs, milyen "fajtához" tartozom, és egyébként sem tudok ezzel a kérdéssel mit kezdeni, nem szoktam fajtába sorolni se magamat, se másokat.

"Akkor te ezzel a tudással néz utána ennek a szóbeszédnek.

"

- nem nézek utána semminek, mondtam, hogy én ebből a parttalan vitából kiszállok.

2012. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
69%

Bocsánat hogy így hívatlanul közbeszólok de:

1. A fölmerülő "zsidó" tudtommal egy vallás, népcsoport.. nem mind bűnöző, mint ahogy nem mind ártatlan természetesen.

2. cigányból sokféle van (itt 37-esnek kívánok sok sikert önmaga megvédéséhez a sok rasszista ellen)

3. Magyarból is van jó és rossz, sajnos itthon nem sikerül fölfogni: attól függetlenül hogy valaki református,katolikus,ortodox vagy zsidó, attól még magyar, ha itteni kultúra szerint él. Cigányok egy része szintén ide tartozik.

A "rendbontó",saját életmód szerint élő "romákat" pedig már évekkel ezelőtt elzavartam volna oda ahonnan jöttek, csak sajnos kretén politikusaink eddig nem jutottak még el.

2012. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
74%

Előző:


itt egyetlen RASSZISTA sincs. A cigányokkal kapcsolatosan szerzett rengeteg rossz tapasztalat alapján véleményt mondani NEM RASSZIZMUS. Kérlek, te és az a rengeteg más, aki nincs tisztában a szó jelentésével, de előszeretettel vagdalkózik vele, nézzetek utána.

2012. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
2012. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!