Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A romáknál "szokás" még, hogy...

A romáknál "szokás" még, hogy az apja veszi el a lánygyerek szüzességét?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
100%

Ja, pl. Borsod vagy Szabolcs megye.


Tényleg igaz. Igényük sincs a normális, emberi életre.

2012. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 A kérdező kommentje:

Én a saját szájából hallottam egy cigány embernek,hogy ezt ők igy csinálják, náluk ez a természetes... Csak megerősitést kértem ebben,hogy más is hallott-e már ilyet,de ezek szerint igaz.

Amúgy ezt még régen egy tv műsorban láttam, ahol riportokat csináltak a romákkal és abban nyilatkozta az egyik "apa". Szóval még nem is titkolják!

2012. márc. 25. 18:49
 13/83 anonim ***** válasza:
91%

Meg kell jegyezni azt is, hogy nem a beilleszkedett, magyar módra élő cigány emberekről van itt szó, hanem a putris/deviáns, - társadalmon kívül, de a társadalom javaiból és eneriájából - élősködni akarókról.


"Imádnivaló" azonban, amikor a fent említett cigányokat hírből sem, vagy csak felületesen ismerők naaagy bociszemekkel csodálkoznak a tényeken, és azokat

rosszindulatú kitalációknak minősítik. Még "aranyosabb", amikor rózsadombi, V. kerületi és egyéb - cigányputrit még sose látott - széplelkek kórusban visítoznak azok ellen, akik valós tapasztalatokra, ismeretekre alapoznak.

2012. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
27%

Az meg egyenesen undorító, hogy annyira gyűlöltök egy egész népcsoportot, hogy még ilyesmit is kitaláltok/elhisztek róluk.

Nem azt mondom, hogy ez a dolog soha, semmikor, sehol nem történt meg - amúgy valószínűleg volt ilyen, és nem kizárólag cigányok között!!

De azt mondani, hogy MINDEN cigánynál így van, vagy kijelenteni, hogy ha nem is mindnél, de a többségnél - na, ez az undorító.

Félreértés ne essék, tudom, hogy sokszor milyenek, konkrétan a szomszédságunkban is laknak páran... De azért van egy határ, és amiket itt mondtok, az már ízléstelen.

2012. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
75%

Szó sincs arrólm, hogy itt bárki gyűlölne egy népcsoportot. Nem. A zöme viselkedésével, életvitelével van gond.

A kérdésben foglalt "szokás" pedig igenis élő "kultúrhagyomány". Világosan leírtam, előző válaszomban: csak a deviáns/putrisokról van szó. Ha te azokat ismered, akik melletted laknak, valószínűleg nem kőkemény deviáns/putrisok, hanem egy fokkal szocializáltabb emberek.

Amiben pedig disztingválni kell, de nagyon élesen: a magyar népesség között - ritkán - de előfordul hasonló jelenség. A társadalom felháborodva elítéli. Természetellenes és bűnös aktus. Ezzel szemben, a törzsi közösségben élő cigány tömegeknél hagyomány. Ez itt a mérhetetlen-nagy különbség.

2012. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
77%
pedig ez sajnos igaz, láttam egy videót ahol örökbefogadott cigány lányok mondták hogy ha betöltötték volna a családjuknál a 14-et akkor az apjuk megerőszakolta volna őket, de úgy mondták mintha ez természetes lenne
2012. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
26%

Aha, 0%-os vagyok, mert egy undorító rágalmazás ellen emeltem fel a hangom.

Természetesen, aki szerint minden roma férfi pedofil, és megrontja a saját lányát, azt nem pontozzátok le.

De tutira a romák a betegek meg perverzek, nem a magyarok, akik egyszerűen kijelentenek ilyet egy népcsoportról, gratulálok!

Pontozzátok le ezt a hozzászólásomat is, mert nehogy már inkább elgondolkodjatok egy pillanatra is...

2012. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
67%
Valószínű, hogy magad is cigány vagy - esetleg egy az ún. "jogvédők" közül. Felesleges acsarkodnod: azt hiszem, senki közülünk nem fog magyarázkodni neked. A válaszokban minden benne van.
2012. márc. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 A kérdező kommentje:
Utolsónak üzenem,hogy ez nem rágalom,kitaláció,gyűlölet,hanem ez tény,a romák szájából hangzott el,nem mi találtuk ki!!! Mi nem rágalmazunk alaptalanul,de te alaptalanul véded őket,te nem veszed tudomásul a valóságot! Amúgy én nem pontoztam le senkit. Én se azt gondolom,hogy minden cigány megrontja a lányát,de biztos,hogy több fajuk is van,ahol ez természetes dolog,ahol ez a "hagyomány".
2012. márc. 26. 09:33
 20/83 A kérdező kommentje:
Most már az utolsó előttinek szólt.
2012. márc. 26. 09:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!