Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A romáknál "szokás" még, hogy...

A romáknál "szokás" még, hogy az apja veszi el a lánygyerek szüzességét?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 medvediszno válasza:
32%
ez marhaság
2012. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
36%

Na, csak, hogy legyen még egy 0%-os válaszom:

TI BETEG EMBEREK VAGYTOK! És gyűlölködők. És még büszkék is vagytok erre, mert hogy magyarok vagytok.

Igen, félig én is cigány vagyok. Ezek után gondolom a válaszom kb. mínuszban lesz.

Sőt, még egyet rontok a helyzetemen: ügyvéd is vagyok, úgyhogy jogokat is védek. Asszem lehet írni a moderátoroknak, hogy tiltsanak ki valakit, esetleg nem próbáljátok meg? Gondolom, ennyi bűnnel már az is kijárna!

2012. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
22%
Nem gondolom, hogy bármelyikünk ki akarna tiltatni. Elmondtad a véleményed, rendben. Szélmalomharcot folytatni mindenkinek szabad. Tények ellen nincs orvosság. Százezer számra kellenének a forgács istvánok a cigányságnak: többet használnak, tesznek, mint belőletek akár egy millió.
2012. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
31%

"mint belőletek akár egy millió."

- mégis, hogy kell azt érteni, hogy "belőlünk"? Kikből? Emberekből? Ügyvédekből? Nőkből? 26 évesekből?...

vagy netán cigányokat akartál mondani? Hmmm?

2012. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
83%

Nézd: elvakult vagy és a szövegértéseddel, valamint a valóságérzékeléseddel azt hiszem, gond van. Azokból egy millió, akik nem értik egy probléma lényegét; akik nem a népcsoportjuk valós érdekeit szolgálják a súlyos - szemlélet- és életvitelbeli - gondok feltárásával, hanem a bajok és felelősségek (igen: ez esetben cigány felelősségek) elkendőzésével rontják egy teljes etnikum felemelkedésének az esélyeit. Egy millió a mellébeszélőkből, a többségi társadalmat olyan bajokért okolókból, amelyek az érintettek jószándékának és akarásának hiányából eredeznek.

És: vannak cigány ismerőseim/barátaim; kitűnő, tanult és becsületes emberek. Cigány származású, kifogástalan magyarok szakmával, diplomával. Senkinek eszébe sem jutna egy rossz szót szólni róluk. Nem adnak rá okot. Segítek, ahol tudok, munkája-vesztett, egyszerű, szabolcsi cigány embert - mert szavatartó és tisztességes. Sőt: annak is örülök, hogy te diplomás lettél. Minél több ilyen embert szeretnék a cigányságból - de ahhoz beilleszkedés kell, nem a putris/deviánsok megvető kívülmaradása és sárdobálása az őket eltartó többségiekre.

Magad is beláthatod, ha elfogulatlanabbul nézed a dolgokat: soha, senki nem akadályozta őket a tanulásban, de nem éltek vele. Kérlek, ne gyere a "szegregációval": annak a gyereknek, aki elemi higiéniai és egyéb ismeretekkel még nincs tisztában, felzárkóztatásra van szüksége. Ez a többiek akadályozása nélkül nem megy. A differenciális osztályok tehát indokoltak voltak (lennének ma is, sok helyen). Aki azonban nem tanult, ne várjon minőségi munkahelyet és magas fizetést. Hogyha a segélyt keveselli, hát gyerünk: képezze magát. Ez az egy útja van a kiemelkedésnek, nem Mari néni feldarabolása és a vasúti jelzőkábelek eltüntetése.

2012. márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
18%

Azért el vagy tévedve, de nagyon. Azt mondtam, hogy félig cigány származású vagyok, de ez miért jelenti rögtön szerinted azt, hogy nekem "kiemelkedés" volt diplomát szerezni?

Ahhoz az életmódhoz, amit te "cigányságnak" nevezel, semmivel sincs több közöm, mint neked, vagy bármelyik magyarnak.

Édesapám szintén jogász, nagypapám újságíró, és azt, hogy van a felmenőim között cigány, senki soha nem mondaná meg. Olyan, mintha valaki megtudná, hogy mondjuk sváb vagy szlovák felmenője is van. Na és?

Ettől még nem vagyok "cigányság", és nem volt semmivel sem nehezebb nekem, mint bárki másnak.


Igen, a probléma, amit írsz, létezik. Miért tagadnám? Én is tudom, hogy vannak, akik képtelen beilleszkedni, folyton gond van velük (a környéken vannak sajnos ilyenek), és igen, nem ártana őket felzárkóztatni. Mondjuk azért nem erőszakolják meg a gyerekeiket, de mindegy.


De engem csak az zavar, hogy az emberek összekeverik a származást - aminek semmihez semmi köze - az életmóddal. Ha azt mondod, hogy a "cigány életmódot" ítéled el, még egyet is értek.

De azt mondani, hogy a cigányok általában megrontják a gyerekeiket!?!?!? Ez így mindenképpen elfogadhatatlan. Nem értem, hogy ez másnak miért nem tűnik fel.


Mindegy, én itt befejeztem, eszem ágában nincs tovább vitatkozni veletek, amúgy is mindenkinek joga van a véleményéhez - igen, tudom, megint a "jogvédelem". Sajnos tényleg így gondolom.

2012. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
84%

"TI BETEG EMBEREK VAGYTOK! És gyűlölködők"


ki a beteg? aki a saját lányát teherbe ejti. Ki a gyűlölködő? aki 4 társával rátámad az utcán egy védtelen magyarra, közben azt kiabálják hogy dögölj meg büdös magyar. Ennyi, nem kell védeni a cigányokat, nem érdemlik meg. A fajvédőknek meg annyit, hogy keressenek más nevet maguknak, mert nincs olyan, hogy cigány faj, meg zsidó faj, az emberi fajon belül vannak nagy rasszok.

2012. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
14%
Fetűnik másnak is ne aggódj,engem is dühitenek az ilyen ostoba kérdések,csak rájöttem,hogy ilyen elvakult a magyarok többsége..azért nem mindenki,pl.én nem és még rajtam kivül is vannak magyarok,akiknek nem tetszik ez a cigány,zsidó és egyéb gyűlölet...csak mindig nagyobb hangja van azoknak,akik ezzel szimpatizálnak...
2012. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 Kolibri71 válasza:
90%
Kétlem. De ha nem az alja családokról van szó, náluk a szüzesség még mindig sokat ér. Az, hogy első unokatestvérek gyereket csinálnak, már más kérdés....
2012. márc. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
85%

26-os:

megint a szövegértés. Ha te diplomás vagy és törvénytisztelő ember - ki a fenét érdekli az, hogy a családodban van vagy nincs cigány felmenő? Senkit. Sőt, ha van, annál jobb. Mindenütt azt írtam: igenis vannak Magyarországon kitűnő cigány családok, vagy vegyes családok, akik büszkék lehetnek a teljesítményükre. Ennyi. A deviánosk a súlyos teher. Ezt te is elismered, akinek az égvilágon semmi köze hozzájuk. A devianciát elutasítani, utálni pedig természetes joga a nem-deviánsnak: ez korántsem egyenlő a cigánygyűlölettel.


28-as:

a fentiek neked is szólnak. Egy Európában tarthatatlan, vállalhatatlan életmódot nem lehet nem utálni (amely életmódba beletartozik a hagyományszerűen gyakorolt incesztus is. Vajon a 13-14-éves cigány lánykák szűznemzés folytán kerülnek szülőszobára? Bizony nem. Hogy lehet az, hogy egy ország törvényei kivételt tesznek egy népcsoporttal, amelynek esetében a pedofíliát, mint "kulturhagyományt" nem büntetik? Annál is inkább, mivel a kérdésben foglalt jelenség abszolut létező?).

2012. márc. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!