Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Oszinten! Beloletek mi valt...

Oszinten! Beloletek mi valt ki irigyseget?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 22:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
73%-os vagyok végig:Ne foglalkozz az ilyesmivel,ez téged ne bántson,sajnos ilyenek az emberek:)
2010. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Irigylem a vékony embereket, a pénzeseket(akkor nem lennének olyan korlátaim, mint most), a szépeket, és akiknek szerető családjuk van.

17L (irigyvagyok, ez van :S)

2010. jún. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Én azokat irigylem akiknek normálisak a szüleik, imádják, munkájukat, tehetségesek, sok barátjuk van, meg találta az igazit. Olyan közösségben dolgoznak ahol jól érzik magukat.

Egy szóval mimdenkit aki sikeres.

A előzőekhöz csak annyit pénz nem ér semmit önmagában rád tapadnak az élősködők akik csak pénzedet akarják és mindenki csak pénzedért szeret. A kapcsolatok számítanak.

Másik dolog, szerintem természetes dolog olyan emberek irigylek akik kiküzdötték maguknak, ugyanis ti is (sikeres emberek) lenéztek olyanért amiről nemcsak én tehetek.

Engem is borzasztóan zavar ha irigylik tőlem, hogy gazdagabbak szüleim mert ők nem tudják milyen velük együtt élni stb... Ők azt nem tudhatják. Viszont az ismerősöd sem tudja milyen egyetemre járni. Te sem tudod milyen lelkihangulatban volt amikor nem tanult tovább és lehet, hogy nemcsak lustaságból nem stb...

Aki kicsit se irigy az abszolút boldog ember.

2010. jún. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Szerintem azert ha nem is egy szakkozepiskola, gimnazium, de szakiskola alap dolog nemcsak a mai vilagban, de mar 10 eve is az volt. De ha valaki bele se kezd ilyenbe (pedig a szuleinek lenne ra keret) es inkabb csak a bulizassal, fiukkal/lanyokkal van elfoglalva, mutatja, hogy nem eppen szorgalmas...sok ilyen ismerosom van. Ott volt a lehetoseg, az eszuk is meg volt, de az eletuk csak a bulirol szolt, es most McDonald'sban eladok, pedig regen epp az olyat neztek le, amilyen en voltam, mert tanultam...ma meg szivesen cserelnenek velem. Hat tenni kellett volna, nem irigykedni, de meg azt sem kepesek egyesek belatni, hogy sosem keso, most is tanulhatnanak, csak a lustasag. Konnyebb sirankozni.


Egyebkent szerintem sincs a gazdagsagnak koze a boldogsaghoz. Azt irta egyikotok, hogy a gazdag pasikat irigyli a modell noikert. Megis a legtobb ilyen kapcsolat rosszul, boldogtalansaggal vegzodik es meg az ilyen modell noket is megcsaljak (erre rengeteg pelda van). Szoval nem hiszem, hogy a boldogsag=penz es annak is vannak korlatai, aki gazdag, csak azok olyan korlatok, amiken nem lehet segiteni (pl. beteg, borzaszto embereket kell elturnie maga mellett, lehet, hogy senki sem szereti stb.). Mindenkinek meg van a sajat baja.

2010. jún. 16. 23:48
 25/28 anonim ***** válasza:
Azokat én sem irigylem, akiknek mindent megvesznek a szüleik, lakást, kocsit, stb. Régebben volt 1-2, akire haragudtam közülük, nem irigységből, hanem azért mert lekezelőek voltak velünk, akik magunknak teremtettük meg azt, amit. Nem szeretem, ha valaki más tollával ékeskedik (l. szülők pénze). Aki megdolgozott a pénzéért, arra szintén nem irigykedek. Néha irigynek tűnhetek, de csak azért, mert idegesítenek az olyan emberek, akiknek a pénz az egyetlen értékmérő, és néha beszólok nekik, hogy van egyéb fontos dolog is a világon (amit valószínűleg ők irigységnek értelmeznek). Engem a pénz nem nagyon érdekel. Jól fizető, diplomás szakmám van, amit otthagytam egy olyan miatt, ami kevésbé jól fizet, de az életem. Most már engem irigyelnek emiatt sokan, hogy meg mertem tenni, és azt csinálom, amit szeretek.
2010. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Meg tudlak erteni, kedves utolso. Egyet ertek veled 100%-ig.
2010. jún. 18. 00:29
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha meglátom valamelyik közösségi oldalon vagy meghallom, hogy valamelyik nőismerősöm férjhez ment vagy jön a baba, megesz a sárga irigység, bevallom. én ezekről egyelőre (jópár évig) csak álmodozhatok. anyagi helyzetre, főleg kinézetre nem irigykedem, mert ezen a téren inkább mások irigykednek rám.


24 N

2010. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Ha akarsz parkapcsolatot, akkor miert nem kezdemenyezel egyet? Ha akarsz gyereket, es azt irod, hogy az anyagi helyzeted jo, akkor mi tart vissza?
2010. jún. 18. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!