Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet leküzdeni az...

Hogy lehet leküzdeni az irigységet? Tud Isten segíteni ebben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, nagyon csúnyának születtem, nehezen tudom csak elfogadni magam, annak ellenére, hogy pozitív visszajelzéseket kapok a környezetemtől. Valószínüleg még gyerekkoromból származik, vörös hajjal és szeplősen születtem, amit azóta is nehezen bocsátok meg Istennek. És most itt vagyok, felnőtten, 31 évesen, tele elutasítottsági és kisebbrendűségi érzéssel, és irigységgel a szép emberek iránt. Nem szeretnék így élni, mert tudom, hogy magamat mérgezem vele. Isten olyan távolinak tűnik most tőlem, pedig régen vallásos voltam...Mit tegyek?
2010. jún. 20. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben Isten elsősorban úgy tudna segíteni, ha küldene neked egy pasit aki szeret akkor talán te is szépnek látnád magad és nem irígykednél másokra (bocsánat, ha esetleg férfi vagy akkor egy nőt) Lehet hogy küld is, csak nem fog ecsöngetni hozzád, hanem esetleg meg kellene keresned.

ui:Lehet hogy ez egy kicsit viccesre sikerült, próbáld nem viccnek nézni.

2010. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocsika, de ha a megoldást istentől várod, akkor jobban teszed, ha beletörődsz a tényekbe. (Bár a hívők a beletörődést is képesek isten akaratának minősíteni)
2010. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Semmit. úgy szép, ahogy vagy. De szerintem fogadd meg az 11. válaszoló tanácsát.
2010. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az irigység normális. Mindenkiben van, legfeljebb letagadja. Nincs az az isten, aki ezt le tudná küzdetni veled.


Egyébként régebben ismertem gy vörös hajú szeplős lányt. Ő nagyon szép volt.


Hogy te mit tegyél? Jelentkezz be egy kozmetikushoz és járj olyan helyekre, ahol harmincasak szoktak ismerkedni.

2010. jún. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

helló!


Isten nem távoli egyáltalán, csak ahogy állítod, annak tűnik, de ha megbízol bennem, akkor "visszahozhatod" a teljes közelségbe, vagy még annál is közelebb. minden negatívum az ember önzéséből ered, de van olyan aki ezt észrevette, és tesz is ellene, ugyanis képes rá mindenki egytől egyig. Átadom a tanítást, mellyel visszanyerheted a hited, sőt megerősítheted azt, akár az abszolútig. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv és sok sikert...:) én hiszek benned.

25/F

2010. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 vav22 ***** válasza:
Kérd Istentől, hogy adjon neked egy társat, aki pont ezt szereti, így tetszel neki, ahogy vagy és próbáld magadat elfogadni. Gondolj bele. Isten a képmására teremtett minket neki így gyönyörű vagy, talán nem is érti miért okolod őt ezért, Istennek nem számítanak az ilyen külsőségek, ahogy az igaz hitű embereknek sem.
2010. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Eddig bármelyik gyülekezetbe elmentem, érzékeltették velem, hogy sosem fognak befogadni, mert én nem vagyok olyan nagymenő, nagyszájú szép ember, mint ők....
2010. jún. 21. 17:35
 8/13 vav22 ***** válasza:
16:19-es vagyok. Megkérdezhetem milyen gyülekezetekben tapasztaltad ezt? Merrefelé laksz?
2010. jún. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Budapest. Karizmatikus gyülekezetek.
2010. jún. 21. 18:01
 10/13 vav22 ***** válasza:

Én székesfehérvári vagyok. Szerintem egy próbát megér, látogass el az őskersztény apostoli egyházba.

www.apostoli.hu, Nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. Nem szekta, egy kersztény gyülekezet, teljes mértékben a Biblia tanításaival.

2010. jún. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!