Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet leküzdeni az...

Hogy lehet leküzdeni az irigységet? Tud Isten segíteni ebben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, nagyon csúnyának születtem, nehezen tudom csak elfogadni magam, annak ellenére, hogy pozitív visszajelzéseket kapok a környezetemtől. Valószínüleg még gyerekkoromból származik, vörös hajjal és szeplősen születtem, amit azóta is nehezen bocsátok meg Istennek. És most itt vagyok, felnőtten, 31 évesen, tele elutasítottsági és kisebbrendűségi érzéssel, és irigységgel a szép emberek iránt. Nem szeretnék így élni, mert tudom, hogy magamat mérgezem vele. Isten olyan távolinak tűnik most tőlem, pedig régen vallásos voltam...Mit tegyek?
2010. jún. 20. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
irigység: mások értékei láttán ébredt ellenséges indulat, mely önmagára nézve rossznak látja a másik lelki vagy anyagi javait. Gyümölcse a káröröm. Az irigység a hét főbűn egyike, forrása a kevélység. Könnyen vezet halálos bűnhöz. - A Szentírás az irigységet a test cselekedetei közé sorolja (Gal 5,20); a szívből származik (Mk 7,22). Mások jó sorsának rossz szemmel nézése (vö. 1Sám 18,9) gyűlölethez és gyilkossághoz vezet (Kain és Ábel, József és testvérei tört-e: Ter 4,8; 37,4; Bölcs 10,3; ApCsel 7,9). Jézust is irigységből adták Pilátus kezére (Mt 27,18; Mk 1,10). Az irigységre Jézus tanítványainak nagylelkűséggel kell válaszolniuk (Mt 5,40; Lk 6,34-35), maguk között nem szabad megtűrniük (Mt 20,15; Róm 1,29; Gal 5,26; 1Tim 6,4; 1Pt 2,1). - Az irigység rejtettebb megnyilvánulásai: az irigy ember nehezen viseli mások tudásban, tiszteletben, világi javakban v. az életszentségben való gyarapodását; elhúzódik a szerencsés embertől, örül, ha bajba jut; szívesen hallgat megszóló és rágalmazó beszédet; mások dicséretét kisebbíti, kedvetlenül és közönyösen beszél róluk, jó cselekedeteiket túlzott iróniával magasztalja, s ezzel eltorzítja; a másokat dicsérő beszédet kedvetlenül hallgatja, félbeszakítja, gúnyt űz belőle, vagyis akadályozza a tisztelet születését iránta; a jót elhallgatja, v. félremagyarázza, a jó szándékot kétségbe vonja.
2010. jún. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyébként ajánlok neked egy kis olvasnivalót:


[link]

[link]

[link]

[link]


Itt majd válaszokra lelsz!

2010. jún. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ha nem sértődsz meg: jobban jártál, hogy ezt érezted a karizmatikusokkal, nem teljesen feketefehér társaság...

Ha javasolhatok, inkább látogass meg egy teljesen egy pont nullás gyülekezetet, mondjuk a pasaréti reformátust (Torockó tér, www.refpasaret.hu). Délutáni alkalmak is vannak, pl szerdán, ott nagyjából a te korosztályod van (jó, ez most hülyén hangzott).

Visszatérve a kérdésre: egyértelműen igen, Isten tud segíteni az irígység leküzdésében. DE sosem úgy teszi ezt, ahogy az ember elvárja, pl hogy "küld egy pasit", bár ez sincs kizárva. Egyszerűen csak nem kell neki megmondani, hogyan tegye, csak kérni kell, hogy tegye.

A keresztények sose voltak a beletörődés emberei, úgyhogy a korábbi válaszok közt is marhaság, ami azt állítaná, hogy bele kell törődni.

Az én kedvesem is nagyon nehezen fogadta el magát, folyton másokhoz méregette magát, és nagyon hosszú küzdelem volt, amíg ez megszűnt, de a lényeg, hogy megszűnt, elfogadja magát, és én ezt távolról sem nevezném beletörődésnek.

2010. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!