Miért fogadja el a tudomány tényként az evolúciót, holott tudományos szempontból egyszerűen lehetetlen, hogy megtörténjen?
Ráadásul most látom, hogy az őseikről is van magyar nyelven a wikin.
Egyébként ahogy írja is, egyik másik nagyon hasonlít a vidrákra. Nem tudom, hogy pontosan mit értesz te átmeneti faj alatt, de szerintem nézz meg egy vidrát. Na olyasmik lehettek a ma élő cetek egyes ősei is. És garantáltan (ha nem halnak ki) pár millió év múlva a vidrák leszármazottai is áttérhetnek majd a 100%-os vízi életmódra. A természet ismétli önmagát.
"#29
Kimondta, hogy csak mi tudunk gondolkodni? Szerinted az állatok viselkedése minden nemű értelmet mellőz? "
Nem járnak iskolába, nem beszélgetnek egymáshoz, tehát össze sem lehet hasonlítani az ember értelmét az állatokéval! Miért csak az embernek fejlődött ki ez a máshoz nem fogható intelligencia, hiszen minden fajnak szüksége lenne rá!?
Nem, nincsen rá szüksége.
Az emberi intelligencia súlyos hátrányokat is eredményez: cserébe jópár érzékszervünk sokkal rosszabb, a csecsemőink SOKKAL tovább teljesen magatehetetlenek, mint bármilyen más állaté, az izomzatunk is sokkal gyengébb (bár a kitartásunk sokkal jobb, mint bármilyen másik élőlényé). Egy 40-50 kg-os csimpánz lány bármilyen probléma nélkül megöl egy nála 2 nehezebb (és nagyobb) embert. Ők másik "fülkét" töltenek ki az adott bioszférába mint mi, más tulajdonságaik a hatékonyabbak.
Nekem lenne 2 kérdésem ezzel a témával kapcsolatban:
1. De akkor miért fejlődött ki az emberi intelligencia, ha még hátrányos is pl a majoméhoz képest?
2. Mégis csak az ember uralkodik a földön, tehát igenis amelyik fajnak van ez a kivételes gondolkodóképessége az a nyerő ;)
#42
Előttem írták, hogy nincs szüksége az állatok nagy részének ilyen intelligenciára. Ellenben vannak nagyon intelligens állatok. Egy gorillát pl megtanítottak jelbeszéddel kommunikálni. Egy kutya is elég jól trenírozható. Tudtommal az intelligendebb példányok megütik egy átlagos 3-4 éves gyerek értelmi szintjét.
Illetve a komplex gondolkodás látszólag összefonódik a nyelviség kialakulásával. Nem véletlen, hogy az emberek saját maguknak narrálják a gondolataikat a fejükben, mert a verbális megnyílvánulás, a megfogalmazhatóság segít a gondolatok kialakulásában. A nyelviségnek pedig fizikai vonzatai is vannak, miszerint az élőlénynek a gondolkozásához mérten megfelelő minőségben, megfelelő mértékű komlexitással ki kell tudnia fejezni a gondoltait.
Itt a magasabb szintű gondolkodás készségének kialakulását nyilván faj és nem egyed szinten kell érteni.
#44
Elvileg a rovarok és a növények uralkodnak a földön. Nekünk csak környezet nagy mértékű befolyásolása a "képességünk". Nem mi tartjuk működésben a "gépezetet".
@39: Meg is vannak. A cetekre mutattak példákat, a másik ág a vízilovaké, méghozzá annyira szorosan, hogy a korábbi két rendet (cetek és párosujjú patások) a cetartiodactyla rendbe olvasztották egybe. Itt egy szép kladogram is, hogy jobban átlásd:
Az emberekre is van hasonló. Az is látható, hogy nem ugrásszerű, hanem folytonos átmenet volt az egyes állapotok között. Ellenben amit te kérsz, a tehén és a bálna közötti átmenet, az nincs és nem is lesz. Sőt, az evolúció meg nem értéséről tanúskodik.
A másik kérdésedre pedig annyi válasz adható, hogy megfelelő körülmények között esetleg lehetne, de az ember eléggé más irányba halad a fejlődésben, mint ami a repülő rovarevéshez szükséges. Főleg, hogy miránk az elmúlt párszáz évben már egészen más szelekciós tényezők hatnak, nem annyire természetiek, inkább technikaiak.
Idezem: [Elvileg a rovarok és a növények uralkodnak a földön. Nekünk csak környezet nagy mértékű befolyásolása a "képességünk". Nem mi tartjuk működésben a "gépezetet".] De az ember a fo faj, az ember uralja a foldet. Kepzeld el, ha a gorilla lenne olyan intelligens, mint mi. 10x erosebb az embernel. Ez lenne a majmok bolygoja, mert leigaznak. Tehat jol jonne nekik ez a tudas. Akkor miert nincs?
Mindezek fenyeben en is kerdeznek nehanyat.
a) miert nincs barmelyik ismert bolygon elet? Hiszen alkalmazkodniuk kell az eletformaknak.
b) a tehenes logikaval elve: ha kitennenk egy csorda tehenet a Marsra, ahol egy "szobaban" lenne oxigen meg az elethez szukseges dolgok, taplalekon kivul; a taplalek pedig az oxigenmentes kornyezetben lenne, ahova ha csak minimalis idore, de ki kellene menniuk erte, akkor eletben maradnanak es par millio ev mulva tenyleg lennenek Marslakok?
c) miert haltak ki fajok es miert van napjainkban is annyi veszelyeztetett faj? Miert nem mutalodnak at inkabb?
Ugyan nem tudom miért, de válaszolok.
"a) miert nincs barmelyik ismert bolygon elet? Hiszen alkalmazkodniuk kell az eletformaknak."
Mármint milyen életformáknak? Tekintve, hogy egyetlen helyen sem ismerünk életet a Földön kívül nem igazán tudom minek kéne alkalmazkodnia és mihez.
"b) a tehenes logikaval elve: ha kitennenk egy csorda tehenet a Marsra, ahol egy "szobaban" lenne oxigen meg az elethez szukseges dolgok, taplalekon kivul; a taplalek pedig az oxigenmentes kornyezetben lenne, ahova ha csak minimalis idore, de ki kellene menniuk erte, akkor eletben maradnanak es par millio ev mulva tenyleg lennenek Marslakok?"
Nem. Valószínűleg pár héten belül éhenhalnának. De nem is igazán értem, hogy lehet ilyen hülyeséget kitalálni, vagy mi köze ennek az evolúcióhoz.
"c) miert haltak ki fajok es miert van napjainkban is annyi veszelyeztetett faj? Miert nem mutalodnak at inkabb?"
Mert a mutálódás egyrészt iszonyú lassú folyamat, a kihalás meg nagyságrendekkel gyorsabb, másrészt ez nem úgy működik, hogy "jajj, nem akarok kihalni, inkább mutálódom!".
Az emberek pl miért halnak meg, amikor például csinálhatnák azt is, hogy nem halnak meg?
Konklúzió: megint sötét idióták sározzák az evolúciót, akik nem hogy az alapfogalmakkal sincsenek tisztában, de még egy általános iskolás szintjén sem nagyon tudnak gondolkozni.
"De az ember a fo faj, az ember uralja a foldet."
Halott földön csak a holtak uralkodnak. A föld nem magától lesz termékeny. Az oxigén nem magától varázsolódik elő. Kellenek baktériumok, növények és egyéb élőlények ehhez.
Az ember inkább csak azt hiszi, hogy ő uralja a Földet. Viszont az igazság az, hogy teljesen nélkülözhető elemei vagyunk az egész rendszernek. A legfontosabbak talán a baktériumok és egyéb mikroszkópus méretű lények. Mikrobák bolygója. :)
"Kepzeld el, ha a gorilla lenne olyan intelligens, mint mi. 10x erosebb az embernel."
A gorillák tök békés állatok szerintem, a többi főemlőshöz képest. A legkevésbé kell tőlük tartani.
"Ez lenne a majmok bolygoja, mert leigaznak."
Már most is a majmok bolygója van. Tök sokan vagyunk.
a.) Ahhoz, hogy alkalmazkodjon valami, először ki kell alakulnia. A Földön is irtó nagy mázlija volt, hogy megmaradt.
b.) Nem mindegyik tehén maradna életben. Csak azok, amelyek kellő ideig bírják ki oxigén nélkül. Szóval tovább bírják levegővétel nélkül. És így az ő tulajdonságaik fognak öröklődni és a későbbi generációk már egyre tovább fogják tudni visszatartani a levegővételt. (De persze ez csak "illusztráció".)
c.) De hát mutálódtak. Azok a fajok, amik ma is élnek, azoknak az ősei mind mutálódtak. A szülied sem fognak örökké élni és változnak át a saját gyerekeikké. Generációk alatt történnek mindig a változások.
Aki pedig nem képes alkalmazkodni, az hal ki.
pl. dinoszauruszok. Egyik nagyobb csoportjuk, a madármedencéjűek teljesen kihaltak 65 millió éve. A theropodák viszont tudtak alkalmazkodni és ma is itt élnek velünk, csak éppen madaraknak hívjuk őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!