Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csalással jutottam el idáig....

Csalással jutottam el idáig. Ezen miért kell így kiborulni?

Figyelt kérdés

Általános iskolában szinte semmit nem tanultam. Úgy voltam színötös, hogy itthon elolvastam egyszer az anyagot és kész.

Viszont erős gimibe mentem és a végzősökkel hamar jóba lettem, így elég sokat tanultam tőlük.

Az első két évben semmit nem tanultam, csak az angollal foglalkoztam (eredménye nyelvvizsga lett).

Puskázással, mások segítségével sikerült elérnem 9.-ben 4.6-os, 10.-ben pedig 4.8-as átlagot. A tanárok sem piszkáltak, azt csináltam az órákon, amit csak akartam.


Nem vagyok buta lány, csak nagyon lusta. De tényleg. Amilyen óráktól tudtam, azoktól megszabadultam.

Tudtam, hogyha kihívnak mondjuk év közben felelni és egy mukkot nem tudok, akkor fel fog a tanároknak tűnni, hogy valami nem oké. Így mindig év elején és tz-k után jelentkeztem felelni, amikor a tanár nem kérdezett bele régebbi anyagokba.


De idén, 11.-ben már tanulok azokból, amikből érettségizni fogok, egyedül a fizikán és a biológián nem csinálok semmit, mert azok nekem nem kellenek a továbbtanuláshoz (bár a kémia tanárom a mai napig nem érti, hogy én miért nem az orvosira akarok menni, amikor minden dolgozatom színötös volt 2 éven át...).


Ezek ma kiderültek és Anya kb. őrjöng, de a nevelőapám közölte, hogy rafinált vagyok és hogy Ő is ilyen volt a gimnáziumba, mégis sikerült elvégeznie a jogot.


De Anya olyanokkal jön, hogy én tuti nyelvvizsgákon is ezt csináltam és hogy mégis hogy vagyok képes így hazudni, meg hogy el nem tudja képzelni, még miket titkolhatok.


Várjam meg, amíg lenyugszik? Vagy beszéljek vele most? Mit mondjak Neki?



2015. jan. 11. 20:26
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%
Hát, én ezt nem nevezném csalásnak. Egyszerűen csak arról van szó, hogy beérted azzal, amit az órákon hallottál. Mondjuk, mint ahogyan azt előbb is mondták, az lesz a baj, hogy nem tanultad meg azt, hogyan kell tanulni. Igen, ez a főiskola vizsgáin majd valószínűleg baj lesz.
2015. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!