Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csalással jutottam el idáig....

Csalással jutottam el idáig. Ezen miért kell így kiborulni?

Figyelt kérdés

Általános iskolában szinte semmit nem tanultam. Úgy voltam színötös, hogy itthon elolvastam egyszer az anyagot és kész.

Viszont erős gimibe mentem és a végzősökkel hamar jóba lettem, így elég sokat tanultam tőlük.

Az első két évben semmit nem tanultam, csak az angollal foglalkoztam (eredménye nyelvvizsga lett).

Puskázással, mások segítségével sikerült elérnem 9.-ben 4.6-os, 10.-ben pedig 4.8-as átlagot. A tanárok sem piszkáltak, azt csináltam az órákon, amit csak akartam.


Nem vagyok buta lány, csak nagyon lusta. De tényleg. Amilyen óráktól tudtam, azoktól megszabadultam.

Tudtam, hogyha kihívnak mondjuk év közben felelni és egy mukkot nem tudok, akkor fel fog a tanároknak tűnni, hogy valami nem oké. Így mindig év elején és tz-k után jelentkeztem felelni, amikor a tanár nem kérdezett bele régebbi anyagokba.


De idén, 11.-ben már tanulok azokból, amikből érettségizni fogok, egyedül a fizikán és a biológián nem csinálok semmit, mert azok nekem nem kellenek a továbbtanuláshoz (bár a kémia tanárom a mai napig nem érti, hogy én miért nem az orvosira akarok menni, amikor minden dolgozatom színötös volt 2 éven át...).


Ezek ma kiderültek és Anya kb. őrjöng, de a nevelőapám közölte, hogy rafinált vagyok és hogy Ő is ilyen volt a gimnáziumba, mégis sikerült elvégeznie a jogot.


De Anya olyanokkal jön, hogy én tuti nyelvvizsgákon is ezt csináltam és hogy mégis hogy vagyok képes így hazudni, meg hogy el nem tudja képzelni, még miket titkolhatok.


Várjam meg, amíg lenyugszik? Vagy beszéljek vele most? Mit mondjak Neki?



2015. jan. 11. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
ez nem csalás, hanem talpraesettség, amúgy szerintem te nem látod reálisan magad, ha valaki xart se tud, annak nincs 4,8-as átlaga. Lehet, hogy könnyen megtanulod a dolgokat, akár már az órán, de emiatt nem kell hibásnak érezned magad, sőt. Ilyen átlagot puskázással nem lehet elérni még egy esti gimiben sem, azért ennyire nem hülye egy pedagógus sem, hogy ezt ne szúrja ki.
2015. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Így van, életrevaló vagy. A legnagyobb baromság, hogy az iskolában birkásítják az embereket és rengeteg felesleges marhaságot kell bemagolni. Ne sajnáld, hogy ezt nem tetted meg. Majd ha olyasmit tanulsz, ami igazán érdekel, nem fogod ellógni.
2015. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

szerintem sincs ezzel gond, én sem szerettem tanulni. Viszont én a továbbtanuláshoz is luta voltam amit most már nagyon bánok.

De te tudod mit akarsz, úgy veszem ki, ha motivált vagy, vannak céljaid és elképzelésed a jövődet illetően, és meg is tudod valósitani őket (a módszer mindegy) akkor sokra viszed. anyukád álszent szerintem de amugy csak a jovodert aggodik, par nap alatt lehiggad.

2015. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem irtó gáz, amit művelsz, de te tudod, sajnos sokan vannak így, még munkahelyeken is, nem értenek semmihez, csak ügyeskednek. Ettől még persze elboldogulnak az életben, legalábbis itt kis hazánkban, ahol csak a pofátlanság, ügyeskedés, meg kapcsolatok számítanak, a szaktudás és szorgalom nem. Eléggé elszomorító...
2015. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj, ha buta lennél, akkor vért izzadva is max hármas átlagod lenne, nem majdnem ötös. Nyelvvizsgán meg hiàba puskáznál, a nyelvtant tudni kell.

Nálunk pl a színötös oszt társamról az érettségin derült ki, hogy önálló gondolatra nem képes, csak magolásból élt 13 évig. Ez sokkal gázabb, mint kevés energiával jó eredményt elérni. Másrészt, a puskázáshoz is kell, hogy legyen némi fogalmad a tananyagról. Másképp nem hatékony a dolog.

2015. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd arcra esel főiskolán, mikor már tényleg tanulni kell, de mivel nem vagy hozzászokva vért izzadsz majd a kettesért. Tudom miről beszélek, én is ilyen voltam mint te, bár, az meglepett, hogy az érettségit nulla tanulással szín ötösre csináltam meg. Az első pofon a vizsgaidőszakban ért, mikor rájöttem hogy nem kicsit kell többet tanulni mint gimiben, és csak most kezdek el belerázódni, így eléggé el is szúrtam az első két félévem, a legjobb jegyem hármas lett.
2015. jan. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy jártam, mint az utolsó! Nagyon-nagyon meglepett sajnos, hogy egy vizsgán nem lehet IQ-ból és az előadáson megjegyzettekből átmenni, hiszen 12 évig ezt csináltam.

Inkább még most kezdj el belerázódni, mert nagyon szar élesben rájönni, hogy ez így nem fog menni, és napok alatt kell megtanulni tanulni, különben soha nem lesz vége a vizsgaidőszaknak.


Anyukáddal beszélni felesleges, majd megbékél, amikor látja, hogy haladsz előre az életedben. Ki ne találja már, hogy ő sosem puskázott még életében... Az osztályomban is volt egy lány aki tényleg olyan kis szorgalmas volt, hogy mindig mindenre felkészül, de két-háromszor még őt is láttuk puskázni, mert nagyon nem akart rossz jegyet szerezni.

2015. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértem anyukádat, mert végülis nincs olyan alapos tudásbázisod, amire úgy lehetne építeni, mint egy veled azonos képességekkel rendelkező, de eddig szorgalmasan tanuló embernek. Ha tovább akarsz tanulni, akkor ebből még lehetnek komoly tanulási problémáid. Sajnos sok helyen az egyetemen is vannak szerencsés ügyeskedők, akik igen halovány tudással átesnek vizsgákon, sokan még az államvizsgán is, tűrhető eredménnyel. Ezzel viszont megint csak elodázták a problémát kb 4 évvel.

De sajnos sokszor a munkahelyen is az inkompetens ügyeskedők, fúró-nyaló-taposógépek valahogy lebegnek a felszínen és nem süllyednek el.

Azért én a helyedben nem erre hajaznék, hogy majd úgyis mindig megúszom, kiügyeskedem magam minden csávából.

2015. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg vele beszélni hogy te csak azt akarod tanulni ami érdekel, a többit nem.


Én is hasonló voltam mint te, csak én nem puskáztam. Ált. iskolában végig a bukás szélén álltam. (ha már nagyon necces volt akkor kicsit tanultam és kész) Utolsó évet kicsit megnyomtam hogy viszonylag értelmesebb középiskolába tudjak kerülni.


Ott is azt csináltam mint az ált. iskolában, csak annyit tanultam hogy éppen ne bukjak meg. Érettségi előtt kb. 1 hónappal elkezdtem tanulni, az eredmény szín 5-ös lett. (na jó, a matek az 4-es, nem is szeretem annyira)


Hogy mit csináltam helyette? Azt tanultam ami érdekel. Önszorgalomból megtanultam angolul illetve már a német is elég jól megy. Megtanultam a html, php, java, CSharp, LUA programozási nyelveket, CNC programozást, CAD programok használatát, maró és esztergagépek kezelését, kép és video szerkesztést, animációszerkesztést. Próbáltam szert tenni a lehető legtöbb műszaki ismeretre, mellette pedig a kézügyességemet fejlesztettem.


Jelenleg egy finommechanikában dolgozom, (hasonló az órás szakmához) mellette pedig még tanulok tovább. Eddig írtam egy szakértők által is elismert szakirodalmat. A képszerkesztési és animációkészítési ismereteimet felhasználtam robbantott ábrák és szemléltető animációk készítésére amikre az iskolában még a tanárok is igényt tartottak, illetve írtam egy programot ami nagyságrendekkel megkönnyíti a munkámat. A nyelvismeretem megkönnyíti a külföldi szakirodalmak értelmezését, végül pedig nemrégiben a műszaki ismereteimet felhasználva építettem magamnak egy műszerész CNC esztergát.


Sokan kérdezték hogy miért nem tanulok jogot, esetleg miért nem valamilyen mérnöki pályát választottam. Nagyon egyszerű a válasz. Azért mert nem érdekel. A kisujjamat sem vagyok hajlandó mozdítani olyan dolgokért amik nem érdekelnek, csak ha már feltétlenül szükséges.


Én igazából azokat az embereket nem értem akik olyan pályán helyezkednek el ami nem érdekli őket. (vagy már láttam olyat is amikor a szülő kényszeríti bele a gyereket) Kényszerből nekem is kellet dolgoznom ilyen helyen, konkrétan minden nap maga volt a pokol. Most pedig amikor reggel bemegyek a műhelyembe akkor nem úgy állok hozzá hogy: jaaaj neee, megint dolgozni kell. Hanem: Ez az, még egy nap amikor azt csinálhatom amit szeretek és még pénzt is kapok érte. A pénzből pedig a további tanulmányaimat fedezhetem ahol olyat tanulhatok ami szintén érdekel.


Mennyivel jobb így élni.

2015. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Hogy puskáztál? :)
2015. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!