Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted gáz dolog e az,...

Szerinted gáz dolog e az, hogy ha egy 18-20 éves lánynak gyereke van már és mellette egyedülálló is?

Figyelt kérdés

Én nem tartom normális dolognak. Manapság már ez a divat, hogy 20 évesen kell a gyerek akkor is ha csak 1-2 hónapja van együtt a pár? Iszonyat felelőtlenség ez a fiatal lányoktól szerintem.

Nagyon sokan vannak így, sok gyerek fog felnőni az egyik szülő nélkül vagy valami pótapukával aki lehet, hogy 1-2évente változik.


szánalmasnak tartom az egészet.


2009. dec. 23. 11:22
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

egy kicsit más volt az élet régebben. Akkor egyrészt gyereket nem vállaltak be házasság nélkül, és akik megházasodtak azok együtt is maradtak többnyire.


persze az sem volt tökéletes, hisz a férjnek joga volt a nőt verni, és sokszor mind2 fél félrelépegetett.


A szegénység pedig nem volt akadály, nem volt olyan, hogy jött a hatóság és kilakoltatta őket. Enni ha nem is mindig volt mit bőségesen, de azért termeltek maguknak. A gyerekek is elmentek dolgoztak napszámban ha kellett.


Ma pedig gondolj bele. 18 évesen még az ember általában tanul. Aki nem tanul ekkor már annak max az érettségije van meg. Nézz körül milyen munkát kapsz érettségivel? Semmit, mivel sok a diplomás munkanélküli és azok is a képzettséget nem igénylő munkákat pályázzák meg.


Így pedig elég nehéz megélni egy kisgyerekkel szerintem.

És igen arra gondolok én is akik egyedülállóak.

2009. dec. 23. 11:55
 12/43 A kérdező kommentje:

már bocs, de a fiatalon szülésre kb 2 mentséget tudok.

az egyik az ha megerőszakoltak, a másik pedig az, ha gyógyszer mellett leszel terhes de úgy, hogy rendesen szedted.

2009. dec. 23. 11:56
 13/43 anonim ***** válasza:
42%

Akinek jó így élni, az tegye, mondjuk 20 évesen, ha nincs meg az stabil anyagi háttér, szerintem felelőtlenség.

Ismerkedésnél, na ott gáz. Ha kiderül, hogy van gyereke, én köszönöm nem kérek belőle, akármennyire is jó fej a lány. Fiatalon, saját gyereket sem akarok, nem hogy másét pátyolgatni.

2009. dec. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
65%
Már ne is haragudj, nem igazán értem mégis milyen divatról beszélsz. Pontosan az ellenkezőjével találkozom nap, mint nap. A nők nem akarnak szülni, mert féltik az állásukat, vagy éppen az alakjukat vagy tán mindkettőt. Az, hogy neked személyesen volt egy barátnőd aki ezért hisztizett, az még azért nem tüközi az átlagot...
2009. dec. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
31%

11:49: Lehet, hogy a nép jövője, csak nem áldozom be érte a sajátomat. 20 évesen, mit lehet kezdeni egy gyerekkel?

Ha meg vállalok, nem azon akarok agyalni, miből fizessem be a számlát. A Hunyadi, kádári idők elmúltak, ébresztő!!!

2009. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
42%
szerintem az a gáz, ha valakinek fontosabb a karrierje, és csak 30 körül jut eszébe, hogy na jó, akkor szüljünk egyet...
2009. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
80%
"mentséget"???? Bocs, de nem állt szándékomban előtted mentegetőzni. Én nem mentségeket keresek, hanem igyekszem úgy élni, úgy nevelni a gyerekem, ahogy szerintem helyes. Szerintem te is foglalkozhatnál a saját dolgoddal, nem másokéval.
2009. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
figyu ha annyira zavar, hogy a TE dolgoddal foglalkozik bárki is, akkor húzódj vissza a barlangodba és ne mesélj nyilvános fórumon magadról. tudod az élet ilyen, nem csak pozitív véleményeket kaphatsz.
2009. dec. 23. 12:12
 19/43 A kérdező kommentje:
mellesleg a "ma 11:35" hozzászólásodban igenis mentegetőztél, hogy nem ismerlek és, hogy miért lett így, stb. szóval ne beszélj félre.
2009. dec. 23. 12:13
 20/43 anonim válasza:
74%

12:02:

Ne hidd, hogy feláldozod magad a gyerekért, nem szűnsz meg szülés után létezni. A gyerek, persze sok rossz dologgal jár, de alapvetően megéri. Nem azt mondom, hogy ha valaki még magát se tudja eltartani, akkor feltétlenül és azonnal gyereket kell szülnie, de sokan vannak akik megtehetnék, de ők "szinglik" meg "utálom a gyerekeket" meg "A Hunyadi, kádári idők elmúltak, ébresztő!!!" stb.

Most te megpróbálod lebeszélni a 20 éveseket a gyerekvállalásról, így nem születnek meg majd azok a gyerekek, akik a nyugdíjadat fizetnék. Ha majd 70 évesen magányosan nyomorogsz a kenyérre is kevés nyugdíjaddal, lehet, hogy nem így fogsz gondolkodni, és megbánod, hogy magasról tettél a nemzetedre, inkább játszottad a modern, liberális üzletasszonyt.

2009. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!