Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted gáz dolog e az,...

Szerinted gáz dolog e az, hogy ha egy 18-20 éves lánynak gyereke van már és mellette egyedülálló is?

Figyelt kérdés

Én nem tartom normális dolognak. Manapság már ez a divat, hogy 20 évesen kell a gyerek akkor is ha csak 1-2 hónapja van együtt a pár? Iszonyat felelőtlenség ez a fiatal lányoktól szerintem.

Nagyon sokan vannak így, sok gyerek fog felnőni az egyik szülő nélkül vagy valami pótapukával aki lehet, hogy 1-2évente változik.


szánalmasnak tartom az egészet.


2009. dec. 23. 11:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek. Aki pedig megalapozott családi háttérrel, 30 év körül szeretne szülni,azt lehurrogják.
2009. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%

Az elég gáz, hogy nem házasodnak össze előtte. De van egy 19 éves barátnőm, aki házas, a férjével 14 éves koruk óta együtt vannak, és van pici babájuk, szerintem ez így nem gáz.

Viszont nehogy azt hidd, hogy pár hónap együttjárás után a párok többsége annyira akarja a babát. Csak nem vigyáznak szex közben, és becsúszik. Könnyebb azt mondani, hogy akarták, mint beismerni, hogy felelőtlenül szexeltek.

2009. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

első, ha valaki mondjuk 25 évesen szül úgy, h van vmi háttere, és a párjával is jól megvannak már évek óta akkor ott már valszeg okés a dolog.


amúgy igen ez a divat, hogy 30 évesen gáz szülni.

Első barátnőm azért rakott ki (ő 23 én 21 éves volt) mert megmondtam, hogy nem tervezem a babát 3-4évre, mert ezt így nem lehet tervezni. mindig hisztizet, szinte sírt, hogy ő nem akar 30évesen szülni.

2009. dec. 23. 11:32
 4/43 A kérdező kommentje:

utolsó, a barátnőd az erős kivétel.


amúgy jah, sokszor becsúszik nekik, felelőtlenek.

2009. dec. 23. 11:33
 5/43 anonim ***** válasza:
75%

Lehet legázozni embereket, de szerintem ők sem így képzelték el az életüket. Nem divat ez, hanem így alakult. A gáz az, aki beleköt másokba anélkül, hogy ismerné a hátterüket. 20 évesen szülni amúgy teljesen normális dolog, legalább is biológiailag. Az nyilván nem követendő példa, amiről írtál, de attól még, hogy valakinek úgy alakul az élete, nem kéne lehurrogni. Szánalmas az, akinek nincs jobb dolga, mint mások magánéletén csámcsogni. Az az ember viszont számomra becsülendő, aki VALÓBAN vállalja a felelősséget a gyerekéért, nem abban a pillanatban, amikor úgy dönt, hogy megtartja, mert ahhoz nem kell nagy felelősségérzet, hanem akkor, amikor vállalja a döntése következményeit, akkor is, ha úgy alakul, hogy egyedül marad.

Persze a te szemedben én biztos szánalmas példány lehetek, amiért 20 évesen szültem, és ráadásul egyedül, apa nélkül, hiszen nyilván birka türelemmel egy olyan emberrel kellett volna maradnom, aki megvert, miután meglátta, hogy terhesen el mertem menni fodrászhoz. Vannak emberek, akikből seperc alatt kijön az állat, minden korábbi előjel nélkül. Nálam ez az első és utolsó alkalom volt, egy ilyen húzás után nincs második esély. És nyilván azért is szánalmas vagyok a szemedben, nagyon jól érzem magam, mióta egyedülálló vagyok, és mert nagyon szeretem a gyerekemet, és valószínűleg azért is szánalmas vagyok, mert egy teljesen normális, jólnevelt gyerekem van, és mert nem nyávogok, hogy jaj de rossz nekem, és nem szókor hamut a fejemre, és nem esedezem a hozzád hasonlók bocsánatáért.

2009. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
81%
És amúgy szerintem nézegess statisztikákat, hogy megtudd, eléggé túlzás azt állítani, hogy 20 évesen divat szülni, mert az a tendencia, hogy a nők bizony inkább a 30-hoz vannak közel.
2009. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Figyuzz csak!

Ha becsúszott a gyerek a párod mellett(és nem úgy, hogy totálisan rendszeresen rendesen gyógyszert szedtél), akkor felelőtlen voltál, mert a szexhez ész is kell.


Ha pedig gyereket vállaltál be a pároddal úgy, hogy meg se ismerted rendesen, mivel nem lesz senkiből se állat egyik percről a másikra, akkor megint csak felelőtlen voltál, nem kicsit.


És igen szánalmas vagy, hogy nem gondolkozol.

Nem 1-2évesen fog előjönni a gyerekből az (igazi)apa hiánya hanem majd 8 múlva. Az én anyám meghalt 4 éves koromban, jó ideig egyedül voltam apámmal. Tudod mennyire szar az óvodában azt látni, hogy minden gyereknek 2 szüleje van és csak nekem van 1? Tudod mennyire szar ilyen csonka családban felnőni? Tudod mennyire szar egy pótszülővel felnőni aki nem tudja az igazit pótolni? (rohadt ritka eset az, hogy egy pótszülő véglegesen marad a párja mellett nem húz el 1-2év múlva és a gyereket a sajátjaként szereti).


Igenis felelőtlen vagy és nem igazán érett egy gyerekre ha így gondolkozol, és őt sajnálom igazán.



A statisztikákat meg nézegessed te, röhejes ha ilyen dologról van szó akkor itt számokkal akarsz nekem elrukkolni.

2009. dec. 23. 11:43
 8/43 anonim válasza:
86%
A divat egyáltalán nem az, hogy 20 éves korban már szülnek a nők, ha ez lenne a divat, akkor ma nem ott tartanánk, hogy elfogy a magyar. Persze van kivétel és ha ezt jól átgondolta, és felelős anyává válik, akkor ez szerintem dícséretes. Amúgy pedig nem az a lényeg, hogy hány éves korban szül valaki, hanem az, hogy tisztességes felnőttet neveljen belőle, lehet az az anya 18 vagy 48 éves.
2009. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
65%

Ebben egyedül az a szomorú, ha egyedülálló, mert elválnak, otthagyja a férje, vagy meghal, stb..


De a normális valóban az lenne, hogy 18-20 éves korban családot kéne alapítani és ebben a korban elkezdeni a szülést!

Évezredekig ez volt a tendencia, sok gyerek jött így össze az évek alatt és nem volt veszélyben a népesség (hogy elfogy!

Hunyadi János is 14 évesen házasodott!

A mai világban 18-20 körül tényleg házasodni és szülni kellene, hogy el ne fogyjon a magyar, a népünk! És a feministáknak meg az örökifjú kalandor macsó idiótáknak is rá kellene jönniük végre, hogy a gyermek az áldás, még ha a legnagyobb szegénységben élünk is, mert ők a nép jövője!

Nagyapáink talán gazdagságban neveltek fel 6-7 gyereket? Egyáltalán nem! Szegények voltak!

De volt valamijük, ami a mai "öntudatos" és "független" majomemberből hiányzik: egymás iránti odaadás és áldozat a család és a nemzet felé.

2009. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
70%

Neked komoly gondod van a szövegértéssel. A statisztikát arra ajánlottam, hogy feltűnjön végre, hogy nem a 20 évesen szülés a gyakoribb jelenség. Ezt szerinted mi mutatja jobban? A te felszínes tapasztalatod, vagy esetleg a KSH statisztikája?

Nem tudsz te az én életemről semmit a világon, úgyhogy nincs is jogod azt szánalmasnak minősíteni. Bírom az ilyen embereket... Tudnak egy-egy emberről egy adott dolgot (jelen esetben azt, hogy fiatalon egyedülálló szülő) és akkor úgy érzik, hogy ebből az egy dologból olyan messzemenő következtetéseket tudnak levonni... Lehet, hogy te ilyen egyszerűen működsz, de a többség élete ennél egy hangyányit összetettebb...

2009. dec. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!