Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne nevezze...

Mit csináljak, hogy ne nevezzenek strébernek?

Figyelt kérdés

Jó tanuló vagyok és az osztálytársaim közül jópár fiú lestréberez miatta.Pedig nem avgyok az, mert épp arról van szó, hogy alig tanulok és mégis tudom.Sőt van oylan, hogy semmit se tanulok més 5-öst írok.És most új suliba kerültem, itt talán épp ezért nemtanulétam szinte semmit, hogy ne egy stréberként kerüljek az életükbe.A jegyeim elég rosszak, lám, ígyis stréber vagyok.Gondolom, mert van egy pár dolog amit nagyon vágok.

Mit csináljak?Szeretném ha az osztálytársaim bírnának, és nem strébernek számítanék.

Ismerek oylanokat akik lehet h nem kitűnő tanulók, de állandóan csaka tanulásról beszélnek, reggel első mondat:"tanultál mára?töri tz hűh, attól félek.kész a matek házid?értetted 6-osból az a-t??"Én iylen sem vagyok.Elegem van.


2009. dec. 9. 17:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
Próbálj meg azokkal bandázni" akik lehordanak és mutasd meg nekik, hogy nem vagy te olyan. Annak meg örülj, hogy könnyen tanulsz.
2009. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem a stréber szó fogalmát se tudod...stréber az az ember aki nyalizik a tanároknak!legalábbi felénk arra mondjuk!Attól még hogy 5ös vagy nem vagy stréber.De ha órán túl buzgó vagy nyalod a tanár s*ggét ilyen szorgalmit olyan szorgalmit,versenyekre jársz az már stréber!De ám lehet hogy egyszerűen stréber fejed van ezért mondják:):)
2009. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

tudom mi az a stréber.

nyalizni soha nem nyalizok a tanároknak.

versenyekre viszont szoktam menni, midnenre jelentkezek mindig, soha nem készülök, nekem csak az a lényeg h megtudjam, h milyen szinten avgyok a többiekhez képest.

stréber fejem meg egyáltalán nincs.vagyis én ezt nem tartom stréber fejnek.sokan mondták már h legyk modell meg iylesmi, nem az alkatom, hanem az arcom miatt is.egyltalán nem stréberes a fejem.

2009. dec. 9. 17:48
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor meg simán izetlennek tartanak de azt nem mondják ki hanem inkább strébereznek.. amúgy én 17 éves vagyok 3as tanuló egy jónak mondott szakközépbe de valahogy én mindig olyan osztályba vagyok ahol nem cink ha az ember tanul , én else tudom képzelni hogy butának lenni miért menő..de hát ezvan.. de ha te meg olyat csinálsz hogy nem tanulsz hogy ne nézzenek strébernek az megbocsáss de a világ legszánalmasabb dolga.. ilyen primitiv buta emberek kedvébe akarsz járni?
2009. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne jelentkezz,csinálj kisebb stikliket órán, hogy rádszoljon a tanár.Ezek talán segithetnek.
2009. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bukj meg valamiből.
2009. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki beszól, hogy stréber, verekedj össze vele!

Mivel a stréberek nem verekednek, téged sem hívnak ezentúl strébernek!

Kognitív disszonancia!


Vagy dobj fejbe valaki egy üdítősflakonnal, csinálj valami meglepő, nem megszokott dolgot, mindenféleképpen olyat, ami nem jellemző egy stréberre!

2009. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első körben sz.rd le.... Stréber pont hogy az, aki hülyére tanulja magát, és mással sem foglalkozik, nem az, aki jóeszű. Az a lehető legnagyobb baromság, hogy emiatt képes vagy nem tanulni, ezzel leginkább magadnak ártasz... Nem kell ennyire adni mások véleményére. Esetleg annyit tégy, hogy a tanuláson kívül más dolgok iránt is mutass érdeklődést. De elárulom, vannak szituációk, ahol hiába akarsz megfelelni, úgysem tudsz, mert eleve sz.rul állnak Hozzád, akármit csinálsz - ilyen esetben hagyd rá.
2009. dec. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig nem avgyok az, mert épp arról van szó, hogy alig tanulok és mégis tudom.Sőt van oylan, hogy semmit se tanulok més 5-öst írok.És most új suliba kerültem, itt talán épp ezért nemtanulétam szinte semmit, hogy ne egy stréberként kerüljek az életükbe.A jegyeim elég rosszak"


Most akkor tudod, vagy rosszak a jegyeid?


Szerintem tanulj többet, hogy minél jobbak legyenek a jegyeid, de főleg azért, hogy tudd is az anyagot.


A helyzet ugyanis az, hogy mindenütt vannak színötös tanuló pedálgépek és vannak keményfiúk, akik érettségi előtt sokkal menőbbek, mert cigiznek a wc-ben. A legjobb persze az, ha valaki egyszerre mindkettő is tud lenni, de ha már dönteni kell, inkább tanulj, akkor is, ha strébernek tartanak. 5 évvel érettségi után tudniillik a vagány srác még mindig vagány srác, havi 80 nettóval, a stréber pedig már fejlesztőmérnök havi 600-zal. És ez egy kicsit átértékeli azt, hogy ki is a lúzer.

2009. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
:DKöszi a sok választ:)
2009. dec. 10. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!