Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az strébernek számít, hogy...

Az strébernek számít, hogy valaki keményen tanul, mert úgy hiszi, hogy úgy változtatja meg az életét, hogy elvégzi az egyetemet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 23:51
 1/8 napietus ***** válasza:
100%
ez érett és céltudatos gondolkodásra vall. az egyetem nem gyermekmegőrző 18 éven felülieknek. elvileg azért van, hogy ott a fiatalok tanuljanak. én is sokat tanultam a főiskolán, és igaz, hogy a gyakorlatban sajátítod igazán el a szakmát, de az nem megy, ha nincs meg az elméleti alap.
2011. jún. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
stréberség = jópofizik, kinyalja a feljebbvalók seggét, és úgy tesz be a társainak ahogy csak tud.
2011. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az? Egy dolog, hogy bulizunk, ha belefér, egy másik, hogy ha vizsgaidőszak van, nagyon motiváló tud lenni az a ko 2+, már csak az ösztöndíj miatt is... Sokan élünk ebből - illetve próbálunk megélni...
2011. jún. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem attól stréber valaki, hogy milyenek a tanulmányi eredményei vagy hogy mennyit tanul, hanem attól, hogy emelett a szociális kapcsolatai alapvetően megvannak-e avagy sem:)
2011. jún. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minek tanulsz fölöslegesen? Csak az érettségi tárgyakra tanulj, a többi fölösleges...
2011. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nagyon helyes gondolkodásmód szerintem. Tanulni jó is, érdemes is, mert meghagysz egy csomó kaput nyitva, amik az egyetemi végzettség nélkül bezáródnának. Nem utolsó sorban még világszemléletet is ad. De manapság nagyon meg kell fontolnia az embernek hogy mivel akar foglalkozni, mire akar szakosodni, mivel ha családban gondolkozunk, nem mindegy mennyit viszek haza. Persze az örök érvényű dolog hogy bármiből lehet nagy pénzt csinálni, csak egy jó ötletre van szükséged.:) A papír kell, de ez még nem garancia a nyugodt,jó élethez. De ha elég talpraesett az ember, van egy kis sütnivalója és nyitott szemmel jár, akkor szerintem túl nagy bajba nem kerülhet sohasem.:)
2011. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt a streberseg szoveget az irigykedok nyomatjak, akik nem tudnak olyan szorgalmasak, odafigyelok lenni, es utana 10 ev mulva ok fognak az osztalytalalkozon teged a legnagyobb ovacioval koszonteni es ok fogjak azt mondani, hogy de jol tetted, hogy annak idejen tanultal. Nekem igy volt.
2011. jún. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem. A stréber szó nagyon durva, szerintem azok találták ki, akik a semmiért cserébe elvárták a jó eredményt.


Az a spicli (amire gondol az egyik válaszoló), aki betesz az oszitársainak, árulkodik, direkt alájuk vált.

2011. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!