Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megbántottam az osztályfőnököm...

Megbántottam az osztályfőnököm és bocsánatot szeretnék kérni tőle. Hogy kérjek bocsánatot? 17/F

Figyelt kérdés

Sziasztok



Szóval arról van szó, hogy az osztályfőnökömet ( ??/L ) megbántottuk, 2 haverommal, mert elég szemtelenek voltunk az óráján, visszabeszéltünk neki, és végül kiküldött . A hölgy fiatalos , csinos nő, és mindig kiállt mellettünk eddig , pedig többször is csalódott bennünk. Szeretnék neki írni egy bocsánatkérő levelet, de nemtudom mit írjak le benne, nem tudok jól fogalmazni, és nem akarok hülyeségeket írni neki. Az életkorát sosem árulja el, de olyan 30-35 éves lehet. Szeretném ha segítene valaki:/



2013. jan. 26. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Tanarno, a magam es XY neveben bocsanatot kerek a minosithetetlen orai magatartasunkert. Tobbet nem fordul elo.

Tisztelettel:


A kora miert fontos? Es a kerdes hogy kerul a csaladi kapcsolatok koze?

2013. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne levelet írj neki, hanem állj elé és mondd el neki élőszóval. Örülni fog neki és nem harapja le a fejedet.


De ha ragaszkodsz a levélhez, mert írásban jobb vagy, mint élőszóban, akkor minél egyszerűbben fogalmazz. Írd le, hogy sajnálod, hogy megbántottad, és részedről megvan az igyekezet arra, hogy a jövőben ez ne forduljon elő még egyszer és kéred, hogy ne haragudjon rád.


Az azért tudni kell, hogy a megbocsátás sikeréhez az szükséges, hogy a részedről komoly legyen a bocsánta kérése és a változás igénye. Ugyanis, ha folyton hülyeségete csinálsz és újra meg újra bocsánatért folyamodsz, akkor az egész elveszti a hitelét.


Egyébként teljesen mindegy, hogy az ofő hány éves. Így is, úgy is tisztelni illik, főként ha olyan jó fej, hogy kiállt mellettetek. (Bár az enyém lett volna ilyen, de csak egy önző, nagyképű hisztérika volt.)

2013. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

ha komolyan gondolod, ha vagány gyerek vagy, ha tényleg tiszteled, akkor az óráján jelentkezel, és ott a többiek előtt elmondod, hogy átgondoltad a dolgot, tényleg bunkó és hülye voltál és ezért elnézést kérsz


ha csak levelet akarsz neki írni, akkor egyszerűen szerelmes vagy bele azért balhézol nála, és azért levélben akarod elintézni a dolgot, hogy legyen egy kis közös titkotok


légy férfi és állj ki


üdv: Dr Csernus

2013. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Valld be neki, hogy meg akarod dugni. Az lesz a legtisztább.
2013. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából óra végén még kicsit benn maradt az osztályba , és a többiek kimentek, mi meg pakoltuk össze a cuccait, és akkor mondtott vmi ilyesmit: ,, örülnék egy levélnek amiben bocsánatot kértek, de nem kötelező " . Ja és nagyon kivolt ránk bukva. Ezért akarok levelet írni neki. Egyszer már megfogadtam h őszinte leszek hozzá és azt be is tartom azóta.
2013. jan. 26. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó. Akkor írj egy levelet.
2013. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nyílt levelet akarsz írni (amit esetleg felolvas(ol) az osztályban...), vagy magán levelet?
2013. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem ne levelet írj. Menj be hozzá amikor egyedül van és mondd meg neki h nem így akartad stb... ennek örülnek legjobban a tanárok.
2013. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!