Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A származásom miatt folyton...

A származásom miatt folyton piszkálnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves roma lány vagyok. Szerintem elég szolidan öltözködöm, jól tanulok, a családom is tök normális, a szüleim dolgoznak, két kistestvérem van. Mégis akárhová megyek, mindig csúnyán néznek rám, gyakran szoktam hallani suliban meg itt-ott, hogy mondogatják, hogy így meg úgy mocskos cigány vagyok. Ti mit tennétek a helyemben?
2009. aug. 18. 23:51
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

"De elfelejtettél válaszolni arra te mit tennél azzal a népcsoporttal\remélem így jó\..."


Nem jó! Nem egy egész népcsoporttal van a baj, miért általánosítasz? Én egy olyan városban élek, ahol rengeteg cigány van (Kiskunhalas), munkatársam is van, aki cigány, nem is egy. Ápoló vagyok, ők is azok, de rajtuk kívül persze többen más jellegű munkát végeznek.

Tehát én őszintén kijelenthetem, hogy sok rendes cigány nemzetiségű embert ismerek.


Tehát nem a "népcsoporttal" kell tenni valamit, hanem az egyénekkel kellene személy szerint! Különös tekintettel a hátrányos helyzetűekre családokra, akikből nagy %-ban kerülnek ki a "börtönkarriert" befutott emberek.

Az oktatási rendszerben ne legyen kibúvó!

A cigányokat nem anyagi támogatásban, vagy kedvezményes, esetleg (nekük) "díjtalan" lakástámogatásban kellene részesíteni, hanem megteremteni a munkahely lehetőségét, és azoknál legalábbis, akik problémásak e szempontból (lehet az magyar is!), kötelezni őket, hogy dolgozzanak, és ne a társadalom nyakán éljenek.


Mondom, nekem sok ilyen ismerősöm van, és nagyon nem tetszik, hogy egyesek elítélik őket, mint népcsoportot!


Ki kéne nézni a világba, nem kell ahhoz cigánynak lenni, hogy egy nemzeti kisebbséget, vagy rasszt gyűlöljenek valamiért, valahol! Ez csak a valós gondokról való figyelemelterelést, és a primitív hozzáállást bizonyítja.

2009. szept. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!