Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 18 éves múltam áprilisban....

18 éves múltam áprilisban. Három hónapja összeköltöztem a barátommal. Azóta anyám nem támogat semmivel, csak a családit és az apámtól kapott gyerektartást kapom meg tőle. Még nappalin tanulok. Járna nekem tartásdíj az anyámtól?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 10:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

ma 10:30 vagyok

Én nem támadtalak le. Sajnálatos hogy milyen körülmények miatt jöttél el, de a tény tény marad.

Elköltöztél, felnőtté váltál. Ha akar támogat. Ha nem akar nem támogat. Nem kötelező. Nem tudsz mit tenni. Vagy elmész iskola mellett dolgozni, és megtudsz élni. Vagy összeszorítod a szád és visszaköltözöl. Így támogatva leszel a lakhatással, étellel továbbra is.

Zsebpénzt sem kötelező adni. Én sosem kaptam, mégis boldogultam. Vagy van még egy lehetőség. Nem tanulsz tovább és elmész dolgozni.

2012. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
diákmunka,vagy rendes meló és esti suli. anyád felnevelt,megkapod a családit,megkapod a gyerektartást. felnőtt nő vagy,old meg te az életed,anyukád megtette amit kellett az elmult 18 évben
2012. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha pont anyád miatt koltoztél el otthonrol, akkor meg ne várd el, hogy el is tartson.
2012. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%
Én is 18 évesen költöztem össze a párommal, mellette meg nappalira jártam... És én egy vasat sem kaptam se anyámtól se apámtól (pedig apám gazdag), szóval keményen dolgoztam. Szóval inkább örülnöd kéne, hogy kapsz, gondolom kb. 30-35ezret kaphatsz, az nagyon jó, pláne ha mellette hébe-hóba bevállalnál egy-két melót is. Abból a pénzből simán meg van egy havi kaja, még marad is, szóval már nem vagy eltartott.
2012. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Vigyázz, csp csak addig jár, amíg középiskolás vagy (ötöd-, hatodéven is jár 20 éves korig, de ha egyetemen/főiskolán tanulsz, akkor nem).


A gyerektartást főiskolán/egyetemen is kaphatod még, de a szülő kérheti az összeg csökkentését.


Anyukádtól nem jár tartásdíj.

2012. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

10. kommented


akkor mégis mire számítottál tőle?

2012. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Akkor azt nem értem anyámtól nem jár semmi, apámtól meg igen? Egyik köteles a másik nem? Ja és dolgozom éjszakánként diákmunkát.
2012. szept. 18. 11:30
 18/25 anonim ***** válasza:
45%
hát, elvileg édesapádtól sem járna. a gyerektartás az elvált, gyermeket nevelő szülőnek jár arra az időre, amíg ő tartja el a gyermeket. miután a gyerek már nem annál a szülőnél lakik és önálló életet kezd, a gyerektartás folyósítását megszüntetik. az én húgom (féltesó) anyummal, illetve velünk élt. 19 évesen elköltözött, kiment Angliába, ahol egyetemista, nappali tagozaton tanul. apukája anyunak nem fizet gyerektartást, mivel már nem anyu gondoskodik róla, nem vele él egy háztartásban. a húgomnak szintén nem küld, hiszen saját lábra állt, kirepült a szülői házból és önálló életet kezdett. úgyhogy úgy áll a dolog, h nem csak hogy édesanyádnak nem kellene még adnia, hanem már édesapádnak sem.
2012. szept. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

szánalmas kommentek: "örülj hogy ennyit kapsz"


már nem azért, de szerintem egy normális szülő támogatja a gyerekét ahogy tudja


kérdező, ha apukád rendes, és küld pénzt, akkor legjobb ha megkéred, hogy neked adja oda és ne anyádon keresztül történjen, mert a kommentedből azt szűrtem le, hogy lehet majd azt se fogod megkapni

2012. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
78%

19.

én sem nevelném vadtartásban a lányom, nem értek egyet az anyukával. DE a kérdés úgy szólt, hogy JÁRNA-e nekem TARTÁSDÍJ az anyámtól. az anya nem kötelezhető arra, h fizessen a tőle külön háztartásban élő gyerekének. ezt egyébként 18 évesen is tudhatná, aki ebban az országban él. attól, h az anya viselkedésével bőven lehet nem egyet érteni, még határozott "nem" a válasz a kérdésre. és az nem azt jelenti, h én nem adnék pénzt a külön élő gyerekemnek, ha megtehetném, sőt! de nem ez volt a kérdés

2012. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!