Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 18 éves múltam áprilisban....

18 éves múltam áprilisban. Három hónapja összeköltöztem a barátommal. Azóta anyám nem támogat semmivel, csak a családit és az apámtól kapott gyerektartást kapom meg tőle. Még nappalin tanulok. Járna nekem tartásdíj az anyámtól?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 10:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Miért járna? Gondolom nem kényszerített senki, hogy elköltözz tőle. A csp-t é a gyt-t odaadja, az nagyon helyes, mivel az a tiéd.
2012. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
Anyukád ebben a helyzetben a legkorrektebb módon jár el, sok szülő még a többi lové elé is akadályokat görditene csak minél elöbb meggondold magad.
2012. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
86%

Tartásdíj??

Te költöztél el, nem kényszerített senki!

2012. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
FElnott vagy, elettarsi kapcsolatban elsz! NEm koteles eltartani, fizetni, mivel "ferjhez" mentel, tehat a parod feladata, hogy gondoskodjon rolad pl.
2012. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Örülj, hogy ennyit is ad, más még ezt sem adná oda.

Amúgy meg ha nem tudod magad eltartani nem kell elköltözni.

2012. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Tartásdíj? Úristen...... szerinted apád mit fizet neked?

Örülj, hogy ezeket is megkapod.

Még, hogy anyád fizessen azért mert elköltöztél. Gratullok, van ész... minuszban!

2012. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
nagykorú vagy, nem vele élsz, nem "jár" semmiféle tartásdíj. támogathat, ha akar, de erre kötelezni nem lehet. igen, én is osztom, h anyukád korrekt volt. ami neked tényleg "jár", azt megkapod. ezen felül meg már csak a saját jóérzésére van bízva. ha ellenzte az összeköltözést, akkor ne is álmodj róla, h támgatni fog. amúgy ilyenkor a szülők általában kaját meg kertben temrett gyümölcsöt (már ha nem lakásban él ő is), ilyesmit szoktak adni, nem készpénzt.
2012. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
:D Hülye p.csa :D Azért bútoroztál össze a kanoddal, hogy anyád majd finanszírozza azt?
2012. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Egyesek durván mondták meg, de igazuk van. Elég felnőttnek érezted magad hogy 18 évesen elköltözzél. Innentől kezdve anyud nem köteles téged támogatni sehogy sem. Még akkor sem ha nappali tagozatos diák vagy. Végül is szerencsés vagy mert a családit és a gyerektartást odaadja neked. Elvileg apád is jelezhetné a gyámügy felé, hogy önálló életet kezdtél , FELNŐTT lettél, és kérheti a gyerektatás megszüntetését.

Kedvesem. Ha arra elég felnőtt vagy hogy elköltözz 18 évesen egy pasihoz, akkor ahhoz is legyél elég felnőtt, hogy a saját lábadra állsz.

2012. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok "kedves" hozzászólást!!! Gondolom a saját gyerekeitekkel is így viselkedtek. Gratulálok hozzá! Nem jókedvemből költöztem el, hanem kényszerből, mert otthon pokollá tette anyám az életemet és nem csak az enyémet, a húgaimét is. Nagyon jó anyagi körülmények között élnek anyám és az élettársa, tőlünk gyerekektől még a kaját is sajnálja. Egyszóval nem főz, ruháért hónapokat kell könyörögnünk, zsebpénze senkinek nincs, nem mehetünk sehová, nem jöhettek barátok. A testvéreim is alig várják a nagykorúságukat, hogy el jöhessenek onnan. Na ezek után lehet támadni.
2012. szept. 18. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!