Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti miben vagytok otthon?...

Ti miben vagytok otthon? Szerintetek tényleg mindegy, otthon bármilyen szakadtan lehetünk?

Figyelt kérdés

Tegnap átszaladtam egy papírért az egyik kolleganőmhöz és ledöbbentem, lyukas mackógatya, kinyúlt pecsétes amúgyis csúnya kopott felső. És otthon volt a férje meg az apósa is, ráadásul azt is tudta, hogy be fogok szaladni hozzá. Mikor mondtam valakinek, az is azt mondta, hogy na jó, hogy legyen felöltözve otthon, kisestélyiben?

Nem, nem kisestélyire gondolok, de mégis, mi nők nem tisztelhetjük meg magunkat és a párunkat azzal, hogy tiszta, nem szakadt, nem foltos, nem kinyúlt, kopott cuccban várjuk haza?

És ne vagyok itthon kiöltözbe, általában sima fekete cicanadrág, vagy mostanában sima rövidnadrág, kényelmes blúzzal vagy majóval, de sosem vagyok szakadt meg koszos, még itthon se.

Nálatok hogy működik? Mi az általános?


2012. júl. 20. 17:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
62%

Melegítőt, lábközénél kikopott farmert, övlyukasztotta pólókat, bolytos felsőket hordok. Itthon szerintem tök mindegy, még a színük se megy egymáshoz.


Ha vendégek jönnek, akkor kicsit kiöltözöm, de otthon vagyok, nem vágom puccba magam.

2012. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
72%
Utálok topis lenni, sokkal másabb az ember hangulata, ha nem szakadtan van felöltözve. Szeretek itthon is csinosan mászkálni, nagyon szép és kényelmes tunikákat, cicanadrágokat lehet kapni.
2012. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Ezt mondom én is. Fillérekért lehet venni cicanadrágokat vagy kényelmes melegítőket akár, csinos pólókat, majókat, akkor minek kell foltos, szakadt, koszos, kinyúlt, kopott cuccban lenni?

Elég furcsa nekem, hogy mások kiöltöznek, ha kimennek a boltba, idegenek közé, de a saját férjük, életük párja mellett úgy néznek ki, mint egy rossz madárijesztő. A párunkat, családunkat miért nem lehet megtisztelni annyival, mint vadidegen embereket, hogy normális állapotban mutatkozunk előttük?

2012. júl. 21. 18:27
 24/30 anonim ***** válasza:
79%

Kimondta, hogy foltos, szakadt az a ruha, ami rajtam van ???

Egy icipici lyuk van rajta, egy gombostűfejnyi, amit az övem lyukasztott ki. Összevarrni túl látszana, hordani meg utcára hordjam ? Dobjam ki, mert egy 3-4 mm átmerőjű lyuk van rajta ?

Sokan túlreagáljtok ezt. Senki nem azt írta, hogy úgy néz ki otthon, mint egy utolsó csöves, hanem azt, hogy azokat a ruhadarabokat hordja otthonra, amit utcára már nem igazán. És az, hogy a lábamkozott kicsit kifeslett a nadrág, vagy kibolyhosodott a felsőm a sok hordástól, az nem igénytelen, nem ócska, nem kopott, és nem szakadt.

2012. júl. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Abszolút nem rád céloztam, hanem a kérdésben leírt nőre.
2012. júl. 21. 19:17
 26/30 anonim ***** válasza:
72%

Lehet hogy ,sőt biztos hogy fillérekért lehet venni cucokat,de mégis minek költsek rá.Szinte hetente szakitok ki vagy olajozok be ruhát,egy szép darabot sajnálnék itthonra felhúzni.

Mondjuk az sem mindegy ki hol lakik,panelba biztos másként öltöznék,de nem ott élek.

A férjemet kicsit sem érdekli az hogy miben vagyok,amikor nála laktam a városban és szebben öltöztem akkor sem szeretett jobban mint igy szakadtan,nálunk a tisztelet nem ebben nyilvánul meg.

El kell fogadni hogy mások vagyunk.Számodra fontos az öltözködés,a kolleginanődnek pedig nem,és ez nem jelenti azt hogy ő nem tiszteli a férjét,csupán azt hogy neki igy is jó.

2012. júl. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
55%

Nem a ruha teszi az embert. Nem az a lényeg, hogy divatbemutatót tartson otthon egy nő, hanem, hogy tisztaság és rend legyen a környezetében.

Hiába öltözik ki otthon puccparádéba valaki, és sminkeli vastagra magát, ha a lakása egy csótánytanya, mert ragad minden a mocsoktól és halomban áll a moslékos edény a konyhában, a szobák meg olyanok, mintha tornádó söpört volna rajtuk végig, olyan kupi van.

A férfiakat amúgy miért nem kell említeni? Az nem baj, ha többnaponta fürdik, napokig ugyanaz a ruha van rajta, foltos, szakadt a ruhája? Unom már, hogy mindig a nőknek kell csilivili-tip-top-nak lenniük állandóan, még akkor is, ha otthon a négy fal között vannak.

2012. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Nálunk a párom is normálisan fel van öltözve, és a lakás is rendben van..
2012. júl. 22. 07:20
 29/30 anonim ***** válasza:
63%

KEdves kérdezö, ahogy látom, a legtöbben nem tudják felfogni sem, hogy MIT kérdezel.


Az otthon tiszta, nemszakadt, normális méretü, KÉNYELMES öltözet alapvetö (a nöknek is meg a férfiaknak is), kivéve, ha ÉPPEN piszkos munkát (lakáfestés, szerelés) végez, de ennek befejeztekor AZONNAL mosdás és álöltözés a normális.

Sminkröl, báli ruháról, nagyestélyiröl, kosztümröl, stb szó sincs, TISZTA és NEm RONGYOS öltözetröl igen. Egy kényelmes farmer/rövidnadrág/cicanadrák/szoknya meg egy póló böven megteszi, ha normális állapotban van.

2012. júl. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az emberek normálisan öltözködnek otthon is, láttál egy kirívó esetet. Azért mert valaki nem vesz otthonra ruhát nem azt jelenti, hogy koszos szakadt ruhában van, max. azt hordja otthon, amit utcára már nem venne fel. Nekem is vannak ilyen ruháim, igaz van szabadidőruha is, de azt is kaptam, nem vettem magamnak. Itthonra jó. Én itthoni ruhára nem adok ki pénzt, van egy csomó olyan cuccom, amit már máshova nem vennék fel, de egyik sem koszos, szakadt, legfeljebb már kopott kicsit... de nem hinném, hogy ettől kevesebb lennék mint az aki otthon is kiöltözik mint egy dáma.
2012. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!