Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti miben vagytok otthon?...

Ti miben vagytok otthon? Szerintetek tényleg mindegy, otthon bármilyen szakadtan lehetünk?

Figyelt kérdés

Tegnap átszaladtam egy papírért az egyik kolleganőmhöz és ledöbbentem, lyukas mackógatya, kinyúlt pecsétes amúgyis csúnya kopott felső. És otthon volt a férje meg az apósa is, ráadásul azt is tudta, hogy be fogok szaladni hozzá. Mikor mondtam valakinek, az is azt mondta, hogy na jó, hogy legyen felöltözve otthon, kisestélyiben?

Nem, nem kisestélyire gondolok, de mégis, mi nők nem tisztelhetjük meg magunkat és a párunkat azzal, hogy tiszta, nem szakadt, nem foltos, nem kinyúlt, kopott cuccban várjuk haza?

És ne vagyok itthon kiöltözbe, általában sima fekete cicanadrág, vagy mostanában sima rövidnadrág, kényelmes blúzzal vagy majóval, de sosem vagyok szakadt meg koszos, még itthon se.

Nálatok hogy működik? Mi az általános?


2012. júl. 20. 17:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
81%

Az utcai viseletre már nem alkalmas kiszakadt (azt mondjuk megvarrom), foltos, kinyúlt ruhák nálam is futnak még egy kort otthoni munkaruhaként (befőzés, takarítás közben különösen), mielőtt felmosórongyként végzik, vagy a szemetesben landolnak.

A vacsorára már normális szabadidőruhában ül le az asztalhoz a család, megtiszteljük egymást ennyire!

Ha meg napközben átszalad hozzám valaki egy papírért, ne várja, hogy a kedvéért átöltözök!

Persze, ha bejárónőm lenne, vagy csak a mosogatógép használati útmutatóját kellene olvasgatnom a pizzafutárra várva, akkor én is megadnám a módját az otthoni öltözködésnek!

2012. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%
Én azt bírom, hogy egyből megbeszélted valakivel. Én a múltkor hajat mostam, amikor átjött apa barátja, másnap célozgattak a munkahelyen, hogy nincs melltartó...:D Én csak sajnálni tudom az ilyen embereket, akik ilyen szinten a mások magánéletével vannak elfoglalva a sajátjuk helyett. Nagy lehet az érzelmi nyomor odahaza.
2012. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
28%

Megdöbbentőek a válaszok! Házimunkához sem kell koszos,kinyúlt ruhában lenni! Nem csak a férjjel,gyerekekkel szemben igénytelenség,de saját magunkkal is!

Lehet otthon is kényelmes ruhában lenni,akkor is,ha nem a nagyon elnyűtt cuccokat hordod.

Nekem mindig volt és van is otthoni ruhám,amit csak addig hordok,amíg rendesen néz ki. Lehet kicsit fakó, de pecsétes nem. Azt legfeljebb csak nagytakarításkor,befőzéskor veszem fel. De utána azonnal átöltözöm. Enni soha nem ülök le kinyúlt,szakadt ruhában.

2012. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
30%

Én sem értem miért szakadt ócska cuccokban vannak otthon az emberek. Főleg a nők akik a párjukkal élnek, hogy nézhetnek úgy ki mint egy rakás kaka otthon? Az ilyen nőt azonnal lecserélném, ha férfi lennék. Ez igénytelenség.

Én sem vagyok kisestélyiben, vannak itthoni ruháim, amik régebbiek és már nem tetszik annyira hogy máshol is hordjam, de ezek nem ócskák. Pl. most nyáron leggyakrabban egy kényelmes miniszoknyában vagy rövidgatyában + topban vagyok itthon. A barátom is imádja. Nem is érezném jól magam szakadt/ócska cuccokban.

2012. júl. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%
Sosem jutna eszembe, hogy az elhordott utcai ruháimban legyek itthon, már csak azért sem, mert nem kényelmesek itthoni heverészéshez. Más a funkciójuk. A munkahelyemre nem veszek fel pólót, itthon meg nem szűk szoknyában és blúzban vagyok. Itthonra külön vásárolok cuccokat, általában cicanadrágokat, meg hipermarketben akciós pólókat. Ha kifakulnak, kinyúlnak, kilyukadnak stb., ugyanúgy mennek a kukába, mint a lelakott utcai ruhák.
2012. júl. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%
Én sem öltözöm ki itthonra, kivéve ha jön valaki, minek?! Egy hálóing szerű ruha van rajtam (nem szatén csipkés nászéjszakára való) [link] ilyenekbe szoktam lenni, ilyesmikből van sok. Főzéshez kötényt használok így nem pecsételődik takarítás után pedig kimosom.
2012. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%

Hát én takarításhoz, pl. fűrdőszoba nem fogok csili-vili ruhát felvenni...jó ahhoz bármilyen póló amit nem sajnálok. Télen van itthonra szabadidőnadrág meg pulcsi, nyáron ált. póló (ami a páromé, mert imádom) és valami rövidnadrág.

Nem vagyok itthon kiöltözve, párom se várja el, ő nyáron csak egy boxert hord.

Ha van új ruhám és felveszem, meg szoktam kérdezni páromat, hogy tetszik? Erre csak annyit szokott: Nagyon szép, de ruha nélkül még szebb lennél xD Szóval ennyit a kiöltözésről:D

2012. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
91%

Szakadtan, foltosan éppen nem, de lazán, meg kényelmesen. Legalább otthon, a négy fal között had legyen abban az ember, amiben akar.

Aki még ebbe is képes belepofázni, hogy ki, miben van otthon, annak elég unalmas lehet a kis tyúxaros élete.

2012. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Julie S ***** válasza:
100%

Mivel anyagilag nem vagyok olyan jól eleresztve (és sosem voltam), így otthonra mindig azok a cuccok maradnak, amiket utcára már nem vennék fel és ezeken kívül van egy-két otthoni sortom, halásznadrágom, amik igen hosszan szolgálnak. Mosni rendszeresen szoktam őket, de elég sok a foltos köztük (a főzés mindig hozzásegít egy-egy újabb folthoz :)) meg a kifakult, kicsit kinyúlt. Ha lyukasak, azt meg megvarrom amíg érdemes. Aztán utána mennek különböző célra rongynak, végül a kukába.

A párom is így csinálja. Neki van egy-két darabja, amit én már kukára érettnek érzek (már rongynak se fognám be), de ő még nem dobja ki... szíve joga, én nem problémázom rajta.

Szerencsére a ruháknak nincs különösebb jelentősége a kapcsolatunkban. Sőt, az a legjobb, amikor nem kell ruha. :D Nyáron legtöbbször úgyis erősen hiányos öltözékben vagyunk itthon, ha magunk vagyunk. :)

2012. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
40%

Ha az idő engedi, pucér vagyok itthon, így érzem jól magamat. A férjem előtt is így vagyok, nem zavarja, és megszokta már ezt a hóbortomat.


Ha valaki csenget napközben, magamra kapok egy egyszerű, de tiszta és rendes farmert és pólót, vagy egy egybe részes ruhát, és kész. Zoknit szinte sosem húzok, papucsot is akkor, ha muszáj.

2012. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!