Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felső szomszéd babája? Mit...

Felső szomszéd babája? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Bár mostanában gyakran csukva van az ablak a légkondi miatt, ha mégse, akkor a következő problémával találom szemben magam:

A hálónk egy belső udvarra néz, a felettünk levő lakásnak ugyanolyan az alaprajza. Ha nem megy a légkondi és nyitva az ablak, akkor az ott élő csecsemő minket is ébreszt éjjel 4-5 alkalommal, illetve minden pelenkacserét teljes szagmámorban élvezhetünk, mert a légmozgás berántja az ablakon keresztül.

Illetve valószínűleg nevelő célzattal (vagy jó a szülők alvókája), de sokszor 10-20 percig is hagyják sírni a babát, amit hajnali háromkor annyira nem szoktam díjazni.


Ha becsukom az ablakot, megfulladunk, ha folyamatosan megy a légkondi, akkor meg legatyásodunk az áramszámlától.


2012. júl. 11. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 A kérdező kommentje:

A férjem semmire se kel fel, arra se kelt fel, amikor mellette ejtettem el egy üvegpoharat egyszer. Az ébresztőjére se kel fel, hanem én ébresztem az ébresztő miatt.


Nem értem, miután leírtam, hogy akkor majd anyaként úgy viselkedek, ahogy itt tanácsoltátok sokan, akkor meg az a baj?


Igen, sok a kiadás a gyerekkel, ezért az ember akkor tervezi, amikor az anyagiak rendelkezésre állnak. Ha nekünk magasabb az áramszámlánk az éjszakai klímahasználattól (mert csak azért nem fogok tudni mélyen aludni, mert néhányan itt parancsba adják), akkor én meg ezért vállaljak majd később gyereket, mert a szomszéd miatt nőttek a kiadásaink?


Tehát ők ne fizessenek többet, de mi igen, ha jól értem.



Egyébként egyedül azt kifogásolom a válaszok többségénél, hogy nekem teljes mértékben alkalmazkodnom kell, a fenti szomszédnak viszont semennyire. Kissé kettős mércének érzem, ezt próbáltam némiképp élcelődve (amit úgy látom, sokan teljesen komolyan vettek) bemutatni.

2012. júl. 11. 13:30
 52/65 anonim ***** válasza:
80%

Ha a gyerek sir és nem tudja elhalgattatni,akkor áruld el,hogy alkalmazkodjon?

A klima nem megoldás,hisz nem jókedvéből spórol vele ő se.

2012. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 A kérdező kommentje:
Cseszegetés: könyörgöm, azért ide írtam ki kérdést és nem mentem fel a szomszédhoz, mert megoldást szerettem volna találni. Ha cseszegetni akarnám, akkor már ezerszer felmentem volna megtenni. Éppen azért nem tettem, mert nem háborúzni akarok, hanem mindkettőnk számára járható utat keresni a helyzet megoldására.
2012. júl. 11. 13:33
 54/65 A kérdező kommentje:

Ha a gyerek sir és nem tudja elhalgattatni,akkor áruld el,hogy alkalmazkodjon?

A klima nem megoldás,hisz nem jókedvéből spórol vele ő se.


1. Ha sír, akkor mondjuk ne hagyja 20 percet sírni. Az is hallatszik, ha felkel hozzá, úgyhogy biztosan nem arról van szó, hogy hiába beszél hozzá vagy ringatja, nem tud vele mit csinálni. Amikor felkel hozzá, hallom, hogy beszél a gyerekhez.

Ha mégis hagyja, akkor bezony csukja be az ablakot és indítsa el a klímát.


2. Ezt honnan tudjuk, hogy anyagi megfontolásból spórol, vagy egyszerűen a kinti levegőt részesíti előnyben? A saját anyagi helyzetemmel tisztában vagyok, az övékéről csak találgatni tudok én is, ti is.



Mindegy, akkor marad az, hogy én nyelek egyet és fizetem az áramszámlát, éjjel meg akkor lesz nyitva az ablak, ha már tél van és maguktól becsukják az ablakukat.

2012. júl. 11. 13:39
 55/65 anonim ***** válasza:
49%
megszoksz vagy megszöksz kérdező...
2012. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
47%
Én megértelek! Tudom szegény gyerek nem tehet róla, hogy sír. Viszont ha nem tudsz rendesen piheni arra rámehet az életed, karriered! Pl. ki akarna olyan orvoshoz menni aki már fél éve nem aludt rendesen? Vagy olyan bérelszámoló aki annyira fáradt, hogy nem képes rendesen figyelni? Az alváshiány idenis komoly gondokat okozhat. Én beszélnék a szomszéddal. Valamilyen megoldás csak van.
2012. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim válasza:
48%

Kedves Kérdező! Végigolvastam az összes választ és meglepődtem, hogy mindössze 1-2 ember volt, aki megértette, miért viseled nehezen ezt a problémát. Én is társasházban (panel) lakom és nekem is gondot okoz egyik-másik szomszédom rossz szokása. Sajnos esélyem sincs kertes házba költözni, sőt, elköltözni sem. Tudom milyen, amikor miattuk nem tudok éjszaka rendesen pihenni, bár esetemben nem gyereksírásról van szó. És azt is tudom - érdekes, hogy egyetlen együttérző választ sem kaptál e tekintetben - milyen az ilyen éjszakák után végigdolgozni a napot. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy Te kérdező, azzal is visszavághattál volna arra a támadásra, miszerint a baba későbbi jövedelméből fizetik majd a Te jövőbeni - kétséges - nyugdíjad, hogy a Te jövedelmedből levont adókból, járulékokból fizetik MOST a csp-t, GYEST, GYED-et...stb. Úgyhogy fontos lenne az aktív dolgozók pihenése...) Akik úgy vannak vele, hogy "aki álmos, fáradt, az alszik", azok tegyék össze a két kezüket, hogy ilyen jó alvók. Én sem vagyok az, hamar felébredek a zajokra. Ha pedig hosszabb ideig vagyok kényszerű hallgatni, akkor még nehezebb újra elaludni. Megmondom őszintén, mérges lettem a válaszok miatt. Mondom ezt úgy, hogy nagyon szeretnék gyermeke(ke)t.

Javasolni annyit tudnék, hogy menj fel hozzájuk napközben és nagyon udvariasan (gondolj csak az itteni támadásokra) kérd meg, hogy ha a baba felébred és sír, akkor zárják be az ablakot, amíg meg nem nyugszik. Talán így tompul valamelyest a zaj. Az anyuka reakciójából látni fogod, hogy hajlandó-e figyelembe venni a szomszédait. Egyébként ha több lakás van, valószínűleg másokat is bosszant ez.

Egy szó, mint száz: én megértem, hogy zavar és hogy kimerült vagy a rendszeres éjszakázástól. Kitartás!

2012. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
47%
utolsó két válaszolónak is látszik hogy nincs gyereke...
2012. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 Salx Narval ***** válasza:
Komolyan mondom, nem értem mit görcsölsz még mindig, egy ilyen egyszerű helyzeten. Tegyél be egy füldugót, ha kell vegyél be egy enyhe altatót, esetleg igyál nyugtató teát és kész, mármint, ha nem akarod használni a légkondit. Nem állandó állapotok ezek, hamar vége lesz, a melegnek és a babasírásnak is.
2012. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 A kérdező kommentje:

Füldugót írtam fentebb, hogy nem szűri ki a sírást.


Gyengébb/gyógynövényes altatók sajnos lófüttyöt sem érnek. Kétszer vettem be rendes altatót, attól valóban tudtam aludni, de nem szeretném rendszeresen szedni, mert az már egyenes út lenne a gyógyszerfüggőséghez.

2012. júl. 11. 14:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!