Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felső szomszéd babája? Mit...

Felső szomszéd babája? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Bár mostanában gyakran csukva van az ablak a légkondi miatt, ha mégse, akkor a következő problémával találom szemben magam:

A hálónk egy belső udvarra néz, a felettünk levő lakásnak ugyanolyan az alaprajza. Ha nem megy a légkondi és nyitva az ablak, akkor az ott élő csecsemő minket is ébreszt éjjel 4-5 alkalommal, illetve minden pelenkacserét teljes szagmámorban élvezhetünk, mert a légmozgás berántja az ablakon keresztül.

Illetve valószínűleg nevelő célzattal (vagy jó a szülők alvókája), de sokszor 10-20 percig is hagyják sírni a babát, amit hajnali háromkor annyira nem szoktam díjazni.


Ha becsukom az ablakot, megfulladunk, ha folyamatosan megy a légkondi, akkor meg legatyásodunk az áramszámlától.


2012. júl. 11. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
92%

18!

Úristen!!!


Kihívnám az ÁNTSZ-t.


Amúgy nincs WC-je egy társasházban?

2012. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lesz gyerekem és akkor társasházban fogok lakni esetleg, akkor tekintettel arra, hogy egy pici közös udvarra néz az összes hálóablak, vagy átmozgatom a gyereket a nappaliba (utcára néző rész), vagy megoldom csukott ablak mellett a gyerek éjszakáját."

Ugye ezt te sem gondolod komolyan? :)

Majd ha lesz gyermeked (már ha lesz), arra azért kíváncsi lennék, hogy 30 fokban becsuknád-e éjszaka az ablakot.


Arra nem gondolsz, hogy az anyuka nem direkt "hagyja" sírni a gyereket? Tudod van ám olyan is, hogy egy pici baba nem nyugszik meg csak úgy.. hanem csak sír, és sír, mert valamire felébredt, vagy mert a hasa fáj. Sajnos ez ilyen. Hidd el, az anyuka is biztos szívesebben aludna éjszaka. Tudom mit beszélek, nekem is van gyerekem. Ha nem tetszik, használj füldugót, vagy kapcsold be a klímát.

Vagy keress másik lakást, lehetőleg egy kerteset, ahol nem kell elviselned a feletted/alattad lakókat.

2012. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
90%

nálunk már a közös képviselőt is rángatták, mert a két éves gyerekem fut a lakásban. Konkrétan kifut, ha felkel. Aztán jött a másik, nyekkent egyet, már dörömböltek is, de egész konkrétan 5 mp-en belül, mikor anyám itt volt, teljesen ledöbbent. Nappal is verték a falat. Ennél már csak az volt jobb, hogy a kicsi meg elmaradt a fejlődésben és sokáig csak négykézláb tudott menni. Erre tárgyakat dobáltak és ugráltak, hogy halljuk, milyen hangosak vagyunk. A felső lakó. Alsó soha nem szólt.


Arról nem tehetnek a szülők, ha sír a baba, nem hiszem, hogy nevelő célzattal hagyják sírni, lehet, beteg, enyém olyankor óránként kelt, nem tudtam vele mit csinálni, orrát is kellett porszívózni éjjel. Tudom, hogy zavar nagyon, de nem lehet mit tenni társasházban, van ahol kutya van, van ahol alkesz veszekedő család, máshol gyerekek. Beszélgess az anyjával, hátha rájössz, hogy tényleg bőgetik-e vagy mindent megtesznek, de mégsem nyugszik meg.

2012. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:

Van klímájuk, úgyhogy nem fulladna meg a baba.


Ha el kell viselni a társasházban a többi embert, akkor én meg hajnali háromkor csapok egy death metál bulit teljes hangerőn. Szerintem a fenti anyuka akadna ki azonnal, hogy nem tud aludni a gyereke és ő se. Én meg mondhatnám, hogy nahát-nahát, tessék elköltözni, a társasház ezzel jár.


Szóval itt csúszik félre a logika.


Ha kutyám van és csahol egész nap/megharap valakit/körbebrunyálja a folyosót, akkor viselje el mindenki, mert a kutyáknak ilyen természete? Vagy én vagyok a hibás, mert mint a kutyáért felelős személy, nem tettem meg a megfelelő intézkedéseket, hogy másokat ne zavarjon?

2012. júl. 11. 10:28
 25/65 A kérdező kommentje:

A szag sajnos egyszerre jön be, ha akkor zárom be az ablakot (már próbáltam), mire észlelem, akkor gyakorlatilag konzerválom a saját lakásomban.

Megrohasztott sárgadinnyére emlékeztető a szag, de biztos, hogy babatermék, mert voltam már jelen babák pelenkázásánál és ugyanaz a szag.


Ha a sajátomról lenne szó, akkor egyrészt vállaltam és ez jár vele, másrészt lenne érzelmi kötődésem hozzá, ami felülírná az ellenérzéseket. Egy általam soha nem látott idegen baba felé nincs semmilyen érzelmi vagy felelősségtudat alapú kötődésem, így tolerálni is nehezebben tudom.


Kiemelem: a munkavégzésem hatékonysága romlik, mert pont annyit alszom, mintha nekem lenne gyerekem. Csak ha nekem lenne, akkor itthon lennék vele és legrosszabb esetben aludnék nappal, amikor ő is. Így "éjszaka kelek a gyerekhez" többször, plusz napi 8-9 órát dolgozom.

Biztos nekem gyenge az idegrendszerem, de a hetek óta tartó 4-5 óra alvás eléggé kikészített már.

2012. júl. 11. 10:32
 26/65 anonim ***** válasza:
87%

Ne hasonlitsd össze a siró babát,aki azért sir mert baja van azzal hogy te idiótamódjára metálzenét bömböltetnél éjszaka.

a rendőrt ha kihivják mindkettőtökre, a kisbabára mosolyogni fog,hogy igen,otthon az övé is sir ilyen hangosan,neked meg átnyujt egy 30ezres ccsekket csendháboritásért...


Légkondi kisbabára nem egészséges.

2012. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%
a kutya meg a baba miatt nem fogják kihívni a rendőrséget, de az éjjeli buli miatt biztos, ez a különbség. A babának meg nem tesz jót a légkondi. Ezt a pelenkacsere dolgot nem értem, hogy lehet ennyire büdös????
2012. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
95%

Túl érzékeny az orrod,oké,büdöset csinálnak,főképp ha nem minden egyes pelussal külön rohangál az anyuka a kinti szemetesig,de felnőtt emberé büdösebb.


Füldugó kérdező.

2012. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

Füldugón túl vagyok, azt a frekvenciát nem szűri, amin a baba sír. (Szerintem a magas hangokat átengedi)


Nem akarok rendőrt hívni, éppen a probléma békés rendezése érdekében tettem fel a kérdést. Ha nem akarnám békésen rendezni, akkor minden sírásnál felmennék és ráfeküdnék a csengőre és elindítanám a "ki dől ki hamarabb a kimerültségtől" versenyt.


A szag témakörre: újépítésű az épület, 270 körüli a belmagasság. A hálószoba pici (kb 8-10 nm), így az ágy az ablak közelében van. Gondolom a levegő lefelé áramlik, így az ablaktól max egy méterre elvégzett pelenkacsere szaga két métert tesz meg és máris bent van nálam.


Bár egy hete meg nem a babára, hanem az apukára keltem ötkor, aki szintén légvonalban két méterre tőlem elbőgte magát, hogy "hol van már az a kib...tt pelenka, b+??". Tudom, apuka, ezzel jár.

2012. júl. 11. 10:47
 30/65 anonim ***** válasza:
86%

Elég furcsa gondolkodásod van...


"Van klímájuk, úgyhogy nem fulladna meg a baba."

Neked is van, ha téged zavar a sírás, meg a bűz, miért nem kapcsolod be Te?


"Ha el kell viselni a társasházban a többi embert, akkor én meg hajnali háromkor csapok egy death metál bulit teljes hangerőn. Szerintem a fenti anyuka akadna ki azonnal, hogy nem tud aludni a gyereke és ő se. Én meg mondhatnám, hogy nahát-nahát, tessék elköltözni, a társasház ezzel jár."

Az igen fontos különbség itt az, hogy a baba nem direkt sír éjszaka, ezzel jelzi, hogy baja van. Mivel Te meg szándékosan zajonganál éjjel, a rendőr körbe röhögne, ha a sírás miatt kihívnád őket, viszont az anyuka joggal hívná ki rád a rendőröket, ha éjszaka zajongsz.

2012. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!