Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felső szomszéd babája? Mit...

Felső szomszéd babája? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Bár mostanában gyakran csukva van az ablak a légkondi miatt, ha mégse, akkor a következő problémával találom szemben magam:

A hálónk egy belső udvarra néz, a felettünk levő lakásnak ugyanolyan az alaprajza. Ha nem megy a légkondi és nyitva az ablak, akkor az ott élő csecsemő minket is ébreszt éjjel 4-5 alkalommal, illetve minden pelenkacserét teljes szagmámorban élvezhetünk, mert a légmozgás berántja az ablakon keresztül.

Illetve valószínűleg nevelő célzattal (vagy jó a szülők alvókája), de sokszor 10-20 percig is hagyják sírni a babát, amit hajnali háromkor annyira nem szoktam díjazni.


Ha becsukom az ablakot, megfulladunk, ha folyamatosan megy a légkondi, akkor meg legatyásodunk az áramszámlától.


2012. júl. 11. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:
Ha jogilag közelítjük meg, apukát is elcsábíthatnám, hiszen az se sért törvényt. (Mielőtt beleköt valaki, nem, nincs ilyen szándékom, de a logikai vonal ugyanaz.)
2012. júl. 11. 10:58
 32/65 anonim ***** válasza:
88%

Felettünk kutyás kisgyerekes család,az anyuka orditással nevel,mellettünk süket néni max hangerőn üvölteti a tv-t.

Ha fáradt vagyok,akkor se kép se hang,alszok.


Te perpill csak ideges vagy és szellemileg kimerült.

Menj fuss 5 kört a ház körül,elfáradsz,alszol.

2012. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
79%

18. vagyok


én sem èrtem hogy nincs wcje,nekünk a szomszédok mondták,mert nem règ költöztünk ide.Ha kinèzünk az ablakon,akkor rendesen làtni a -hogy is irjam-szart....undorito...Màr be van adva egy papir...higiènikusok fognak majd jönni.

2012. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
100%

csábitsd,ha csábitható,akkor ott ette meg a fene az egészet,menjen.

Bár nem tudom hogy jön ide.

Egész éjjel siró gyerekkel szerintem nem a szex az első ami az ágy láttán eszébe jut.

2012. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:

Sajnos akármilyen fáradt vagyok, éberen alszom. Két évesen is felébredtem a kisebb zajokra, most is felébredek.


Járok sportolni, elalszom tőle, aztán ugyanúgy felébredek hajnalban a sírásra.

Tessék mondani, a nagyon fáradt anyukák se ébrednek fel a gyereksírásra? Tudtommal az első egy év rettentő kimerítő, ergo az anyukáknak is úgy kéne aludniuk, hogy háború is kitörhetne mellettük, arra se ébrednek fel, mert elfáradtak.

2012. júl. 11. 11:02
 36/65 A kérdező kommentje:
Szeretném kiemelni, hogy a kérdésem nem arról szólt, hogy ki mit gondol rólam, hanem, hogy mi lenne megoldás a helyzetre. Kérném, hogy erre válaszoljatok.
2012. júl. 11. 11:03
 37/65 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás: zárd be az ablakod,füldugó,halk háttérzene
2012. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
45%
Egy korábbi válaszoló vagyok. Sajnos megoldás nincsen, legalábbis teáltalad biztosan nincs. Ezt a szülőnek magának kellene éreznie, hogy a lehetőségekhez mérten próbálja a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozni a körülötte élőknek. Ebből a helyzetből így is- úgy is te jössz ki rosszul. Ha nem szólsz, várnod kell, míg hűvösebb lesz, vagy kinövi az éjjeli sírást. Ha szólsz, gyakorlatilag akkor sem fog semmi változni, csupán te leszel a babák ellensége és az anyukák réme. Nincs mit tenni sajnos. Azt pedig továbbra is tartom, hogy egy társasházban nem az kellene, hogy legyen a természetes, hogy el kelljen viselni más lakók zajongását (és itt most nem a baba sírására gondolok). Mindenkit megillet a pihenés és az éjjeli csend joga a saját otthonában. Gyanítom a kérdező sem áll neki éjjel porszívózni, vagy a földszinti lakás szobájának ablaka alatt traccsolni.
2012. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
90%

A kommentjeid alapján az lenne a megoldás, ha elköltöznél, de nem társasházba. Sőt családi házban is olyanba, ahol nincsenek közeli szomszédok.


"Tessék mondani, a nagyon fáradt anyukák se ébrednek fel a gyereksírásra? Tudtommal az első egy év rettentő kimerítő, ergo az anyukáknak is úgy kéne aludniuk, hogy háború is kitörhetne mellettük, arra se ébrednek fel, mert elfáradtak."

Látszik, hogy nincs gyereked.

Nekem a második gyerekem születésekor probléma volt a szüléssel (a babával is és velem is)

Amikor végre hazajöhettünk, az első 4-5 (!) hónapban általában este 10 és reggel 6 között (8 óra alatt) 15-18-szor kezdett el sírni. Volt úgy, hogy azt sem tudtam amikor felriadtam, hogy megfürdettem, megetettem-e.

Nappal nem tudtam aludni, részint nappal sem aludt, másrészt volt már egy 3 éves gyerekem és az egyéb dolgaimat is el kellett látnom.

Éjjel akárhogy dörömbölhettek, nem ébredtem fel, de a gyerek sírására akkor is felébredtem, ha a fáradtságtól már járni is alig bírtam.

Szóval igen: a háború kitörhetett volna mellettem, de a gyereksírásra felébredtem, mint ahogy nagyon sok más anyuka.

Mellesleg fentebb meg épp azt pedzegetted, hogy "vagy jó a szülők alvókája", hogy hagyják sírni a babát.


"Nem akarok rendőrt hívni, éppen a probléma békés rendezése érdekében tettem fel a kérdést. Ha nem akarnám békésen rendezni, akkor minden sírásnál felmennék és ráfeküdnék a csengőre és elindítanám a "ki dől ki hamarabb a kimerültségtől" versenyt."

Hívhatsz rendőrt, de alaptalanul. Ők viszont jogosan hívnának rendőrt rád.


"Aki azt írta, hogy tűrjem, mert majd dolgozni fog és a nyugdíjjárulékot fizeti, az ugye csak viccelt?"

Lehet, hogy az első rész vicc, de a második nem. Valóban abból a pénzből kapja mindenki a nyugdíját amit az éppen dolgozók fizetnek nyugdíjjárulékként. Ergó: ha nincs járulék fizető, nincs nyugdíj sem.

2012. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
85%

11:17: porszivózás,hangos zenehallgatás,egyéb befolyásolható dolgok oké,persze,ne éjjel.

De ha a gyereknek éjjel is fáj a pocakja,éjjel nem bir aludni a melegtől a klimát nem birja a füle szeme,akkor mit csinálsz vele? Te se jutottál még el a sirásig mert egyszerűe nem hagyta abba a sirást,állhattál a fejed tetejére is...

2012. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!