Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tinik, ti mit gondoltok...

Tinik, ti mit gondoltok arról, hogy heti 5 testnevelés órát akarnak (fognak) bevezetni?

Figyelt kérdés

szerintem alapból nem lenne rossz ötlet, mert egészséges és jó pl röpizni az osztálytársakkal. de én most megyek 9.be és így rengeteg órám lesz.:S az is igaz, hogy sok az elhízott fiatal. de aki szeretne sportolni, az úgy is elintézi magának, aki meg nem akar, annak meg kész szenvedés bentmaradni/korábban kelni miatta. és elvileg 1et el lehet "lógni" ha valaki igazolt versenyző ... és gondolom elsőnek vagy utolsónak rakják, én pedig nem sporolok.:/

azért néha a mi fejünkkel is gondolkodhatnának, amikor ezeket a törvényeket hozzák. ha nem megy más tantárgy(ak) rovására, "remek" lesz napi 7 órát bent ülni a suliban ...

szülők (/felnőttek) és kamaszok, szerintetek?


2012. jún. 14. 20:32
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Én 2 éve fejeztem be a sulit nálunk heti 2-3 tesink volt és napi átlagba 7-8 óránk volt, simán kibírtuk én meg igen mert messzebbről jártam be reggel 6 kor indultam el fél 8 ra voltam bent a suliba és kb délután 5-6 körül értem haza. Hazaértem kajáltam 7 körül leültem tanulni 9 kor végeztem kicsit netteztem meg tv-ztem aztán alvás. Szerintem simán ki lehet bírni ha meg közel laksz a sulidhoz vagy egyáltalán nem kell igénybe venned a tömegközlekedést 3 kor már többnyire otthon leszel és akkor még ott az egész délutánod. 1-2 órát tanulsz ha 4 kor elkezded 6 ra végzel kb és akkor lesz még egy csomó időd. Nekem volt kb 1-1,5 óra szabadidőm iskolaidőbe és nem sírtam miatta ha közelebbi suliba jártam volna ugyan ez lett volna mert ezekbe még többet kellett tanulni és rengeteg kötelező plusz órán is részt kellett volna vennem. a napi 1,5 órás buszozáson meg ráértem aludni vagy szóbeli felelésre tanulni ennyi. Nem halsz bele ki bírod.
2012. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Engem idén vettek fel az egyetemre, szóval idén érettségiztem. De szerintem ez nem jó. Alapvetően jó ötlet, de nehéz megvalósítani. nehéz összehozni az órarendet. Nincs minden sulinak olyan nagy tornaterme, hogy lehúzzák a függönyt, és 2 osztály is bent lehet egyszerre. Télen meg kint korlátozottak a lehetőségek (bár ezt nem minden tesitanár gondolja így). Valamint bizonyos órákból nincs elég. Én azért nem érettségiztem pl. bioszból, mert egyszerűen nem volt elég óránk. Sok mindenből nincs meg a kellő óraszám, pedig vannak napi 7-8 órák. Az órarend bonyolultsága miatt pedig sok óra fog így nap végére kerülni, és nap végén a tesitanárok is utálnak tanítani, mert akkor már kezelhetetlenek és fáradtak a gyerekek.
2012. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ezt az ISKOLÁK hogy fogják megvalósítani? Főleg általánosban. A nagyobb iskolákban évfolyamonként van 3 vagy 4 osztály, az akkor már 32 tesióra egy nap! És egy tesiterembe nem lehet négy osztályt beleerőltetni...
2012. aug. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
46%

Én abszolút jó ötletnek tartom, annak ellenére, hogy én sem szeretem kimondottan az iskolai testnevelés órákat, sőt, sok gyakorlatot nem is tudok megcsinálni, mint pl kötélmászás, magasugrás, és az ilyen órák igencsak sz@p@s számba mennek...

Az, hogy az ember utána izzadtan, büdösen ül utána egész nap, az szerintem, vagyis nálunk teljesen alaptalan, aki meg azt mondja, hogy elfárad ennyitől, az meg is érdemli a heti 5x tesit.

2012. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Már így is 7-8 óráim vannak, ez nagyon nem hiányzik. Bejárós vagyok, ha +- 1 órám van, az nagyon sokat tud variálni a napirenden, például másfél órával később érek haza, mert úgy van busz. Az alatt a másfél óra alatt 2x annyit tudnék mozogni, mint iskolában, ha azt feltételezzük, hogy iskolában mozgok tesiórán, de igazából csak arról szól, hogy 5 kör futás, aztán foci csengetésig. Ezzel szemben itthon rendszeresen futok és súlyt emelek. Ehhez hozzájön az, hogy egyetlen osztálytársam sem viszi haza gyakran a tornaruháját, és 1 hét után olyan büdös lenne mindenki, hogy az országházban is éreznék.
2012. aug. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!