Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tinik, ti mit gondoltok...

Tinik, ti mit gondoltok arról, hogy heti 5 testnevelés órát akarnak (fognak) bevezetni?

Figyelt kérdés

szerintem alapból nem lenne rossz ötlet, mert egészséges és jó pl röpizni az osztálytársakkal. de én most megyek 9.be és így rengeteg órám lesz.:S az is igaz, hogy sok az elhízott fiatal. de aki szeretne sportolni, az úgy is elintézi magának, aki meg nem akar, annak meg kész szenvedés bentmaradni/korábban kelni miatta. és elvileg 1et el lehet "lógni" ha valaki igazolt versenyző ... és gondolom elsőnek vagy utolsónak rakják, én pedig nem sporolok.:/

azért néha a mi fejünkkel is gondolkodhatnának, amikor ezeket a törvényeket hozzák. ha nem megy más tantárgy(ak) rovására, "remek" lesz napi 7 órát bent ülni a suliban ...

szülők (/felnőttek) és kamaszok, szerintetek?


2012. jún. 14. 20:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

hát ha olyan béna tesitanárok vannak most is, mint az én időmben, akik csak megutáltatni tudják a mozgást, akkor tényleg kár. meg őket nem lenne érdemes ennyi órához, ennyi fizetéshez juttatni, nem érdemlik meg.

a napi 7 óra nem annyira sok. elsőre soknak tűnik, de nem vészes!

2012. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
56%

Nekem még 9edikben olt olyan is, hogy egy hétfői nap 4 órám volt :DD Weheheee

És soha nem volt 6 óránál több óra egy napon az életemben :D

2012. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Nem nagy tripp napi 7 órát kibírni. Nem Magyarországon élek, idén fejeztem a 8. osztályt, nálunk nem lesz semmi ilyen új fajta törvény bevezetve szerencsére (heti 3 tesink volt minden évben), de enélkül is megvolt a majdnem mindennapi 7 óránk + heti egyszer 8, de volt már 9 is...

És mi is járunk természetesen sulin kívül is máshová. Jaaa, és ez a napi 7 óránk olyan volt, hogy még külön kellett bemenni infóra, délután. (kötelező)

Szóval, nem fogtok belehalni.

2012. jún. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 tesink van egy héten, és 3x7, 2x6 óránk... Engem már ez is lefáraszt, de mondjuk szeretek sportolni. Csak a tanárt nem bírom, nem csinálunk mi soha semmit egész órán. Először 10 perc futás, aztán meg csináljatok, amit akartok. (fiúk foci, lányok kosár vagy röplabda általában. De én egyszerűen gyűlölök röpizi, pedig nagyrészt csak azt csináljuk...) Én így is szétunom a fejem minden tesin, nem hiszem, hogy bármibe is jobb lenne bárkinek heti 5 tesi.

8 osztályos gimibe járok, 8.-as vagyok, és jövőre ugyanaz lesz a tesitanárom, szóval én nem hiába járok külön sportolni. :)

Szóval nekünk jövőre ezek szerint 2x8 és 3x7 óránk lesz? szivatnak? :/

2012. jún. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
88%
Általánosban heti 5 tesim volt, tök laza...(Plusz ki is kupálódtam tőle, negyedik év végén nem látszott rajtam, hogy valaha elég gömbölyű voltam...) Most hetedik év végén meg a legizmosabb fiúk közé tartozom, bár már csak heti 3 tesink van. Engem amúgy nem érdekel, 7 órával is délután négy körül érek haza, akkor már úgy se tudok tanulni, csak hétvégén szoktam, szóval hét vagy nyolc óra... Nekem tökmindegy.:D (Amúgy a többi válaszolónak: mi amikor már fáradt az osztály óriási parasztok leszünk, és szétszivatjuk a tanárt, jobb, amikor frissek vagyunk, mert akkor sokkal kevesebbet ökörködünk...)
2012. jún. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Most megyek én is 9.be. Heti 3 sima tesi óra van és 2 választható sport azon a bizonyos 2 napon délután. De mivel én igazolt versenyző vagyok és heti 4 edzésem van ezért azt a 2-t a sportegyesület nekem igazolja. Így lehet ezt a plusz 2-t megúszni csak meg felmentéssel.
2012. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Istennem, ezt már 4 éve tervezik mi lett belőle? SEMMI!
2012. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeres sport iszonyat fontos, bár ezt még nem tudjátok, mert tizenévesek vagytok, de mozgás hiányából később lehetnek és lesznekbis súlyos problémák.

Ami nem tetszik nekem ebben az az, hogy egyrészt a tesi ne korán reggel legyen, hanem inkább az egésznapi padban ülés után mozgassa át a fiatalokat, a másik, hogy azért itthon tudjuk milyen az iskolák heylzete, ezért sok választás nem lesz testmozgást illetően és marad a foci , meg a kosár... Hozzátenném még a tesitanárok általános kreativitás hiányát.(tak)

2012. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

# 25/28 ma 07:48


Miért kell leszavazni? Mind1 nemérdekel, csak nem értem, mi a bajotok, ha nem gondolod hasznosnak a választ légy szíves megindokolni!

Köszi!:)


Úgy tudom, h valami KRESZ órát, és pénzismeretet is akarnak, vagy ez más? Mert akkor nem szóltam.

2012. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben normálisan kinéző és rendszeresen takarított mosdók lesznek az iskolákban, amit a diákok is tisztán tartanak, és úgy szervezik meg a szüneteket, hogy legyen idő rendbetenni magát az embernek, oké.


Minden csak szervezés kérdése.


A sport nagyon jó dolog, de ma már drága dolog iskolán kívül sportolni (pl. versenyszerűen), és nem mindenkinek futja rá (az meg, hogy saladgálsz a focipályán a labdát kergetve heti kétszer, ugyan rendszeres tevékenység, de mégiscsak jobb, ha v.ki jártas illető előír gyakorlatokat a tényleges sportolás előtt).


Eleinte nehezen fogsz beleszokni a heti öt tesibe, de ha nem lébecolod el, meglátod, milyen jót fog tenni a testednek. Pl. formásabb leszel tőle.

2012. jún. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!