Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet a testnevelés...

Baj lehet a testnevelés felmérés? Segítség?

Figyelt kérdés
most kaptam meg email ben hogy alkalmassági vizsgán kell részt vennem ahhoz hogy felvegyenek a fősulira.jövő héten lenne és 7 hetes 2 napos lennék akkorra.zsámolyugrás,távolugrás futás meg ilyenek.szerintem ez nem tenne túl jót.szerintetek szabad?az anyósom azt mondta h ne mondjam el h terhes vagyok mert akkor nem vesznek fel.én meg holnap akartam felhívni a sulit h kell e igazolás vagy ilyenek.de mostmár bizonytalan vagyok h mit tegyek.segítsen aki tud vmit az ilyesmiről.
2009. aug. 19. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy háziorvosi alkalmasságit tudsz vinni, hogy egyébként egészséges vagy, de a terhességed miatt ezt ő most nem javasolja. Ennyi elég szokott lenni a fősulin. Az elméleti tárgyakkal pedig tudsz haladni, csak a gyakorlatiakat kell halasztgatni kicsit, a baba utánra. Én mentőtiszt leszek nemsokára, nekünk is volt gyakorlat, és elfogadták, hogy majd akkor csinálom meg, amikor már nem kockázatos (emelgetések,ugye..) de ettől még járhatsz iskolába! :) Sok szerencsét a suliban és gratulálok a babához!
2009. aug. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást.akkor holnap felhívom őket h mi a teendő.neked is boldog babázást és sikeres mentőzést:))
2009. aug. 19. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem akarlak elkeseriteni, de nem biztos hogy a fősuli fel fog venni úgy hogy nem csinálod meg a fizikait. Én legalábbis tudok olyat ami nem venne fel.

Én már terhes voltam mikor éves fizikait kellett csinálnom a munkahelyemen, lefutottam a 2000 m-t is és semmi bajom nem lett. Kicsit elfáradtam. Ha rendszeresen sportolsz nem okozhat problémát egy fizikai felmérű. Nagyon sokan elég keményen sportolnak terhesség alatt.

2009. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sportoltam terhesség előtt is és alatt is, úgy érzem, hogy jó a fizikumom, de egy olyan felmérést, amiben zsámolyugrás, távolugrás és ehhez hasonló rázkódó mozdulatok is vannak biztosan nem vállalnék be. Ezeket én messziről kerülném. Ha az első trimeszterben vagy, akkor azért nem kellene, ha már a másodikban lennél, akkor meg már azért nem lenne szabad. Szerintem maga az iskola sem engedné, ha tudják, hogy babát vársz, ezért biztosan nem fognak felelősséget vállalni.

Mindenképpen a sulival konzultálj először, hogy mi a teendő, elfogadnak-e valamilyen igazolást, vagy halasztanod kell a felvételit, de én a helyedben biztosan nem vállalnám be.

2009. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,maximálisan egyetértek veled és ezt fogom tenni.azt meg,hogy nem vennének fel azért mert terhes vagyok kizártnak tartom mert most tudtam meg,hogy plusz 50 pontnak számít felvételinél.De én akkor mikor felvételiztem még nem tudtam,hogy babám lesz...na mind 1 .köszönöm szépen.
2009. aug. 22. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

20:07-es lepontozott válaszolónak. Azért nem kell buzdítani a kevésbé tudatlan kismamikat, hogy keményen sportoljanak a terhesség alatt.

Teljesen más egy önként választott sportprogram vagy egy kötelező mozdulatsor, amit vagy bírsz, vagy nem!

Most az első a bab, tényleg konzultálj a sulival, kizárt, hogy ne találnátok valami megoldást. Szerintem nem Te leszel az első és nem is az utolsó, aki ilyen szituba került.

Boldog babavárást és vigyázz Magatokra!

2009. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Kevésbé tudatlan helyett a helyes kifejezés: tudatlanabb vagy kevésbé toppon lévő.

Bár aki akarta, úgyis megértette mit szerettem volna írni.

2009. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2009. aug. 25. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Az 50 pont csak akkor jár, ha már tgyást, gyedet vagy gyest kapsz. Terhesség alatt nem jár plusz pont. Idén jelentkeztem szóval tuti igy van. És rajt a tájékoztatón is meg a felvin is.


Nem tudom azóta hogy áll a felvételid. Nálunk nem vesznek fel olyat, aki nem csinálja meg a fizikai felmérőt, még akkor sem ha terhes, mert a fizikai elmaradása nulla pontot von maga után ez pedig kizáró ok a felvételi eljárásból. Azért neked sok sikert!

2009. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!