Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem élnek a...

Az emberek miért nem élnek a lehetőségeikkel?

Figyelt kérdés
Egy csomó emberrel találkoztam már, akiknek szó szerint felajánlották, hogy költözzön ki Angliába/Hollandiába/Kanadába/stb, mert tudnak neki szállást és állást is biztosítani. És ezek az emberek azt mondták, hogy ők inkább nem mennek, most nem, á, nem. Miért nem élnek a lehetőséggel?
2012. máj. 18. 08:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én nem költöznék ki külföldre.Legfeljebb egy ideig mennék ki,hogy pénzt gyűjtsek(bár nem vagyok az a spórolgatós fajta,szeretem elverni a pénzt:D).Utána úgyis hazajönnék.Nem tudnék beilleszkedni egy teljesen más kultúrába.Mindig kívülállónak érezném magam.Nekem az furcsa,hogy teljesen más az anyanyelvünk.Ráadásul az sem lehet túl jó,hogy teljesen egyedül vagyok,csak magamra támaszkodhatok.Elég embertelen állapot lehet,akik ezt csinálják,nem tudom,hogy bírják ki összeroppanás nélkül.
2012. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek.A nyelvet tökéletesen beszéltem és munkám is volt (nem mosogatás vagy egyéb alja munka).

Az első 2 hónap valami borzalmas volt , kész szenvedés.Megszokni hogy itt hogyan működik mi , kicsit más KRESZ szabályok ,mit lehet mondani az embereknek mit nem , hogyan csináljak és mit.Abban a 2 hónapban , mérgemben többször azt gondoltam hogy hagyom és hazaköltözök de el kellett hitetnem magammal hogy idővel jobb lesz nekem ebben az "idegen" országban.

Mára már beilleszkedtem és az állampolgárságot is felvettem.11 éve élek itt és évente többször látogatok Magyarországra.

2012. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!