Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem élnek a...

Az emberek miért nem élnek a lehetőségeikkel?

Figyelt kérdés
Egy csomó emberrel találkoztam már, akiknek szó szerint felajánlották, hogy költözzön ki Angliába/Hollandiába/Kanadába/stb, mert tudnak neki szállást és állást is biztosítani. És ezek az emberek azt mondták, hogy ők inkább nem mennek, most nem, á, nem. Miért nem élnek a lehetőséggel?
2012. máj. 18. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenkinek az egyetlen célja és vágya, hogy külföldre költözzön. Valószínűleg nekik sem.
2012. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem sem az a célom, hogy külföldre költözzem, hanem, hogy legyen munkám, és ne az útmenti gazt kelljen kapálnom havi 47-ért.

Az egyik, aki azt mondta, hogy márpedig ő semmi pénzért nem menne, pont egy munkanélküli volt.

2012. máj. 18. 08:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenki annyira talpraesett és életképes külföldön, egy idegen országban, idegen városba, idegen környezetben, ahol idegen nyelvet beszélnek számára tök idegenek.
2012. máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenkinek jó az a lehetőség, nem "nekik való".
2012. máj. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pietrosol ***** válasza:
95%

Nem vagyunk egyformák!


Én akkor sem megyek el innét,ha pocsolyából kell innom és földet kell ennem!

Ide születtem és ez nem véletlen,de ez az én világom!

Mindemellett tiszteletben tartom ha valaki másként dönt!

2012. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy a külföldre távozást mindenki "lehetőségként" éli meg. Sokan vannak, akiknek az a lehetőség, ha itthon maradnak. Sajnos azok is sokan vannak, akik azt hiszik, hogy számukra a külföld lehetőség, pedig nem.
2012. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A külföldi élet nem mindenkinek való! Ha valaki önmaga elhatározásából megy külföldre a jobb élet reményében, akkor az a saját, lehetőleg jòl atgondolt döntése. De akire úgymond rá akarják erőltetni, hogy márpedig neki milyen jó is lesz kinn, az nem fogja magát jól érezni.
2012. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, az az igazság, hogy akik kimennek azoknak sem gondolja a többsége komolyan ezt a külföldi létet és az első adandó alkalommal hazajönnek. Valaki már leírta: idegen ország, idegen kultúra, idegen város, idegen nyelv, idegen emberek. Nincs semmi amire támaszkodhatnál. Én sem szívesen mennék ki.
2012. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

OK. Tehát kimégy külföldre. A kapcsolataid megszakadnak, egymagad maradsz. Egy ember nincs, akihez tudnál szólni!

Persze, fizetést kapsz. Lesz kajád. Amit egymagadban eszel. Legalábbis egy jó darabig.

Ezt nem mindenki szereti. Én mondjuk el tudnám viselni, de ez én vagyok. Ráadásul én a világ bármely pontján találok kapcsolatokat, mert egy olyan közösséghez tartozom, akik világszerte elterjedtek, és ha bárhol kitesznek, egy napon belül találok valakit, aki szállást és kaját ad :D

2012. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha valakinek se végzettsége, se szakmája, a nyelvet is csak gyatrán beszéli, annak nem nagy lehetőség külföldön élni. Hiába segítenek neki szállást és munkát keresni, az ilyen könnyen pótolható munkaerőket hamar kiteszik, aztán örökké nem járhat az ismerőse nyakára, hogy már megint segítség kellene.
2012. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!