Miért vagytok vaskalaposak, szemellenzősek? Például a liberalizmussal szemben?
Kíváncsi vagyok, milyen érveket próbálnak felsorakoztatni azok, akik magukat "konzervatívnak" nevezik, de valójában elvakult kultúrxenofóbok, rasszisták, vallási fanatikusok, vagy csak egyszerű berögzött gondolkodású emberek, akik elfogultak a saját fajtájukkal szemben, és diktatúrát akarnak?
Annyi buta emberrel találkoztam már életemben, hogy nem értem, miért nem képesek alapvető igazságokat meglátni. Nem értem azt sem, miért teszi őket boldoggá az, hogy gyűlölködnek állandóan.
Ide várok élettörténeteket, személyes véleményeket, meglátásokat, hogy TI miért hisztek ilyenekben, miért zavar titeket az, ha valaki más, mint ti.
ÉSZÉRVEKET várok, nem primitív beszólogatást.
A liberalizmus megjelenése a civilizációk hanyatlásának és közeli pusztulásának egyik elsődleges jele.
Az alapvető természeti törvényektől elrugaszkodott, polgárosodott (városias, civilizált), a természetes gyökereitől elszakított ember kitalációja, ami végül elkerülhetetlenül társadalmi elgyengüléshez, elfogyáshoz, végül összeomláshoz vezet.
Én nem akarlak meggyőzni semmiről. Amúgy is esélytelen lenne. Csak leírtam röviden a véleményemet.
# 21/21
"Az alapvető természeti törvényektől elrugaszkodott"
pont most beszéltünk a természetjogról, szóval rád jól illik a klasszikus liberalista felfogás ezen vonala
Nem olvastam el egyetlen előző választ sem, csak a véleményemet írtam le.
Akkor liberális vagyok.
Na bumm.
Attól ugyanúgy utálom az egész liberalista baromságot, "mert ehhez jogom van".
Leszögezném az elején hogy a vallással kapcsolatban nem vagyok konzervatív. Nos, a liberalizmusnak köszönhetjük a multikultit ami már rég megbukott, a melegeket akik még büszkék is rá. A liberalizmus célja a nemzetállamok elpusztítása és a nemzetek eltörlése ami egy hazugság. Ha létrejönne egy Európai Egyesült Államok akkor az a kis nemzetek eltűnését jelenti. De szerencsére ez soha nem fog megvalósulni olyan formában amiben ezt a libsik szeretnék. Tulajdonképpen Hitler is egyesült Európát akart csak német vezetéssel. Az nem tetszett nektek. A németek nem akarták meghódítani egész Európát csak összekapcsolni egy baráti összefogással. De amit ti akartok az tulajdonképpen a brit birodalmi eszme folytatása csak álruhába öltöztetve.
Tulajdonképpen jól mondod diktatúra kellene. Természetesen jobboldali mivel a baloldali mindig is a nemzet ellensége volt. Nacionalista társadalom, egy nacionalista Európában. Ha teljesülnek egy nemzet vágyai akkor béke lehet a nemzetek között. Természetesen lesznek vesztesek is olyan múlt nélküli nemzetek mint a szlovák, román, szerb vagy sorolhatnám. De kiknek fognak hiányozni ezek? A világ egyesítése csak a nacionalizmussal mehet végbe.
# 24/24
mi az a multikulti ami már megbukott?
"A liberalizmus célja a nemzetállamok elpusztítása és a nemzetek eltörlése ami egy hazugság"
pontosítok: A liberalizmus célja a nemzetállamok elpusztítása és a nemzetek eltörlése - ez egy hazugság
különben is mit nevezünk nemzetnek...
"Ha létrejönne egy Európai Egyesült Államok akkor az a kis nemzetek eltűnését jelenti."
ezzel nem értek egyet
"A németek nem akarták meghódítani egész Európát csak összekapcsolni egy baráti összefogással"
azt hiszem innentől kezdve szükségtelen tovább olvasnom.
érdekes, milyen hazugságokat képes elhitetni valaki magával, csak azért, hogy higgyen valamiben.
<"A liberalizmus célja a nemzetállamok elpusztítása és a nemzetek eltörlése ami egy hazugság"
pontosítok: A liberalizmus célja a nemzetállamok elpusztítása és a nemzetek eltörlése - ez egy hazugság
különben is mit nevezünk nemzetnek... >
Na igen.
"Ááá, nem célja a nemzetek eltörlése...de különben is mi az a nemzet?"
No comment...
<"Ha létrejönne egy Európai Egyesült Államok akkor az a kis nemzetek eltűnését jelenti."
ezzel nem értek egyet>
Miért nem? Egyértelmű, hogy a fiatalság az államnyelvet fogja tanulni. A nemzeti nyelv először párhuzamosan fut majd az államival, aztán egyre inkább kiszorul, és kisebb közösségekben használják csak, majd ott is egyre kevésbé, és így pár megmaradt szóelemnél és "egzotikus tájszólásnál" több emléke nem marad.
Minden nagyobba olvadó kisebb közösségnél lejátszódik ez a folyamat, lásd a nemzeti kisebbségek természetes asszimilációját.
A folyamat hosszú lesz, és még jobban elnyújhatják az Egyesült Európa (már ha lesz ilyen) "nyelvvédő törvényei", de a jövő liberálisainak majd egyszer ezen "kényelmetlen és kényszerítő" törvények elleni harc lesz a fő célja.
Ebben biztos lehetsz.
Nem fura a liberalizmusra hivatkozva érvelni a liberalizmus ellen? :) Jogod meg van hozzá, csak lásd, hogy ezt minek köszönheted.
Amúgy azt lásd, hogy a nyelvi területen, amire te hivatkozol, pont a nacionalizmus hatása, és a liberalizmussal ellentétes dolog. Az általad nagyon rossznak tartott multikultinak a lényege az, hogy a különböző kultúrákat fenntartsa, és ne nyomja el az egyik a másikat – úgymond békésen megéljenek egymás mellett. Ennek a szemléletnek köszönhető az, hogy újra megjelenhet a skót, a walesi nyelv, hogy egyáltalán törődnek azzal, hogy legyen okcitán nyelv, hogy a katalánok megtarthatják a kultúrájukat. De hogy közelebbit mondjak, hogy magyarul beszélhetnek a magyarok Felvidéken vagy Erdélyben, hogy ki van írva a városok nevei a kisebbségek nyelvén is, nem csak az államnyelven. De ez jelentkezik akkor is, amikor bátorítják, hogy a magyarországi tájegységekre jellemző vonások fennmaradjanak (pl. a „belföldi multikulti” hatása az is, hogy valaki nógrádi tájszólással mondhatja el az időjárást a MTV-n).
Én nem a liberalizmus ellen érveltem, csak leírtam a véleményemet róla.
A liberalizmusnak, ugyanúgy, mint a fasizmusnak, kommunizmusnak, nacionalizmusnak, vagy bármely "izmusnak" vannak előnyei és hátrányai. Vannak emberek, akiknek ez jó, vannak akiknek meg az jó. Egymást sosem fogják megérteni, mert teljesen különböző alapbeállítottságúak.
Hosszú távon a természetes folyamatok, melyek a liberalizmus létrejöttét lehetővé tették stagnálához és népességfogyáshoz vezetnek. Ez egy természetes folyamat, melyet megállítani nem lehet, visszafordítani még annyira sem. Minden "izmus" egy-egy fejlődési út, amik akár egymást is válthatják az időben, de mind végül ugyanoda mutat. Egyik sem örök érvényű, mindegyik túlhaladottá válik egyszer. A liberelizmus például a hanyatló társadalmakra jellemző "izmus", ami bizonyos területeken fejlődést hozhat, ha okosan alkalmazzák, összességében azonban képtelen a hanyatlást megfékezni, legfeljebb késleltetheti azt.
Mindegy. Én nem vitatkozok senkivel, nem akarok megtéríteni senkit. Leírtam a véleményem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!