Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vagytok vaskalaposak,...

Miért vagytok vaskalaposak, szemellenzősek? Például a liberalizmussal szemben?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, milyen érveket próbálnak felsorakoztatni azok, akik magukat "konzervatívnak" nevezik, de valójában elvakult kultúrxenofóbok, rasszisták, vallási fanatikusok, vagy csak egyszerű berögzött gondolkodású emberek, akik elfogultak a saját fajtájukkal szemben, és diktatúrát akarnak?


Annyi buta emberrel találkoztam már életemben, hogy nem értem, miért nem képesek alapvető igazságokat meglátni. Nem értem azt sem, miért teszi őket boldoggá az, hogy gyűlölködnek állandóan.


Ide várok élettörténeteket, személyes véleményeket, meglátásokat, hogy TI miért hisztek ilyenekben, miért zavar titeket az, ha valaki más, mint ti.

ÉSZÉRVEKET várok, nem primitív beszólogatást.



2012. ápr. 10. 08:28
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

# 26/30

"hogy mondjam hogy te is értsd?"...

először kérem a forrást, ami a nemzetállamok pusztítását tűzi ki célul.

aztán azt hogy számodra mit jelent a nemzet


hol volt szó arról hogy ez az egyesülés egyetlen kötelező nyelvet erőltetne?


# 29/30

nézd, ha unatkozol, foglald le magad, én nem fogok szőrszálhasogatásba kezdeni veled. ha valamit bizonyítani akarsz, akkor bizonyítékokat sorakoztatsz fel, nem a levegőbe puffogtatsz.


# 30/30

ezzel nem teljesen értek egyet, szerintem a párbeszéd nem fölösleges.

a népességfogyásnak meg a gazdasághoz van köze, de a folyamatosan növekvő emberiség esetében nem kell félni a kihalástól, ellenkezőleg.

2012. ápr. 11. 13:37
 32/38 anonim ***** válasza:
38%

"# 29/30

nézd, ha unatkozol, foglald le magad, én nem fogok szőrszálhasogatásba kezdeni veled. ha valamit bizonyítani akarsz, akkor bizonyítékokat sorakoztatsz fel, nem a levegőbe puffogtatsz. "


Látom elég gyerek vagy még a témához,sosem mélyedtél el benne,csak a médiából ismered az egészet. Bizonyítást meg pont,hogy a liberálisoknak kéne végezniük,nekem mit kéne bizonyítanom? Ők állítanak valamit,tehát nekik kell a bizonyítást elvégezni,de mindegy te túl analfabéta vagy ehhez a témához.

2012. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

# 32/32

mint mondtam az elején, észérveket várok, vagdalkozni bárki tud. ezt lezártnak tekintem

2012. ápr. 11. 15:12
 34/38 anonim ***** válasza:

Van a wikiszótárban egy nagyon jó megfogalmazás, ami egészen fedi az én elképzelésemet a nemzettel kapcsolatban:

"Azon emberek közössége, akik azonos nyelvet beszélnek és ugyanazon csoporthoz tartozónak, vallják magukat. Például magyar az, aki magyar nyelven beszél, és magyarnak vallja magát."


Más.

Az egynyelvűsítés erőltetés nélkül is be fog következni, ha létrejön és elég tartós lesz az "Egyesült Európa". Ez egy természetes folyamat. Egy többnyelvű államban úgyis előbb-utóbb az ésszerűség miatt be kell vezetni egy közös kormányzati nyelvet. Ezután meg a korábbi válaszomban leírtak természetes úton, minden erőltetés nélkül is bekövetkeznek. Eleinte lesznek erőfeszítések a nemzeti nyelvek megmentésére (akár a liberalizmus nevében is), de parancsra ez nem működik, felnőnek majd az első generációk, akik már nyűgnek fogják érezni a plusz nyelv tanulását, amit úgyis csak korlátozottan lehet alkalmazni, régi, túlhaladott és teljesen fölösleges. Innen kezdve a liberalizmus jegyében megszüntetik a nemzeti nyelvek kötelező oktatását, mert az állam ne szóljon bele, hogy ki milyen nyelven beszéljen. Ez pedig az a pont, amikor a nemzeti nyelv tanulása liberálisan támogatott ügyből egy pillanat leforgása alatt múltba révedező délibábos nemzetieskedéssé, elítélendő nacionalizmussá válik.

2012. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

A másik válasszal kapcsolatban.

Én nem az emberiség, hanem a magyar nemzet kihalásától tartok, de sajnos elkerülhetetlennek látom.

2012. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

# 34/35

tehát akkor a nyelv, mert vallani mindenki tudja magát bárminek.

mégis, ha kimegyek hollandiába, hollandul beszélek és hollandnak vallom magam, nem feltétlenül tekintenek engem is hollandnak a hollandok. stb. ezért problémás a nemzetállam mg nemzetellenesség, mert a liberalizmus nincs ellene a kultúrának és a közösségeknek, sőt.


az általad felvázolt rémkép egyértelműen értelmetlen, mert ugyanezt el lehet mondani a nemzeti elvekről is.


a magyarság kihalása alatt megint nem tudom, mire kell gondolni, és nem értem, ezért miért a liberalizmus lenne a hibás. feltételezem, ha a népességcsökkenést ellensúlyozandó betelepítenének 2 millió négert, aki magyarul beszélne és magyarnak vallaná magát, azzal sem elégednél meg.

és például a magyarság kultúrájának kihalását nem a részeg skinheadek fogják megmenteni, akik mindenkit lezsidóznak, aki nem úgy magyar, ahogy nekik tetszik.

2012. ápr. 11. 19:27
 37/38 anonim ***** válasza:

"tehát akkor a nyelv, mert vallani mindenki tudja magát bárminek."

A vallani az mást jelent, mint mondani.

"Vall = Elismer és NYILVÁNÍT valamit, ERŐSÍT valamit." (Wikiszótár, kezdem kedvelni :D)

Csak bárminek mondhatom magam, de a vallani valamit az többet jelent egy kijelentésnél.

Pont a hollandok nem fogadnának el? :D Nagyon örülnek minden nem muzulmán bevándorlónak, főleg, ha képzett is. Ha hollandul beszélsz, hollandnak vallod magad, és oda is költözöl, akkor a földhöz verik a feneküket örömükben :D


A nemzetállam meg a nemzetellenesség ugyanolyan problémás, mint a liberalizmus.

A liberalizmus egy bizonyos határig nem ellensége a nemzeti kultúráknak és a nemzeti közösségeknek. Ez a határ az állami szabályozás. Ha egy nemzeti kultúra "életben" tartásához állami szabályozásra van szükség, azaz államilag kötelezővé teszik a kultúra továbbvitelét, ez állami "belenyúlás" az egyén életébe és értékrendjébe, ami ellenkezik a liberalizmus eszméjével.


Nem értelmetlen a "rémkép", amit felvázoltam, mert pontosan ez a véleményed mutat rá arra, hogy néhány tekintetben nincs is akkora különbség a "nemzeti elvek" és a liberalizmus között. A természetes folyamatok minden "izmusban" ugyanúgy lezajlanak, akár nacionalizmus, akár szocializmus, akár liberalizmus az, ami éppen van.


A magyarság kihalása azt jelenti, hogy elfogynak azok az emberek, akik magyarul beszélnek, és magyarnak vallják magukat. Ezért nem a liberalizmus a hibás, hanem azok a törvényszerűségek, amik a liberalizmus eszméjét is létrehozták.


Feltételezésed a magyar-négerek betelepítésével kapcsolatos véleményemről eléggé téves. Én vagyok az a nemzeti érzelmű magyar, akit nem zavar a bőrszín (képzeld el, vagyunk ilyenek sokan, bármilyen hihetetlennek hangzik is). Nekem az a lényeg, hogy ha magyarul beszél, magyarnak VALLJA magát, és nem hoz szégyent a nemzetre, akkor lehet szlovák (mint az őseim egy része), kun (mint a másik része), magyar (ebből is van bennem), német (szintén), mongol, kínai, angol, tajvani, indonéz, bantu, zulu vagy akármilyen származású, onnan kezdve ő magyar, és a nemzettestvérem.


A magyar nemzeti kultúrát valóban nem a kopaszok fogják megmenteni, mert az szinte megmenthetetlen. Amióta népzenét, -táncot és -művészetet szinte kizárólag iskolában lehet megtanulni, nem pedig a mindennapokban belenőni, azóta a magyar nemzeti kultúra élőhalott. Ha Te megtanulod ezeket, és megtanítod a gyermekednek, akkor lesz újra élő.

2012. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

# 37/37

nekem a vall kicsit mást jelent. lényegtelen


1 igen, a hollandok nem fogják elfogadni

2 máris itt egy másik dolog, a vallás (már megint a vall szó) - mitől kevesebb az az ember, aki más vallású?


ha neked az is gond hogy belenyúlnak, meg az is, hogy nem, akkor sosem leszel nyugodt.


nem igazán értem ezt a rémképet. igen, vannak hasonlóságok és különbségek, alapvetően a nemzeti központú gondolkodás sem kellene, hogy sovinizmussá nőjön, engem nem is igazán az izmusok érdekelnek, hanem az, ami kiváltja őket. legyen akármilyenista, aki nem képes elfogadni a másikat bizonyos dolgok miatt, miért teszi? miért félünk, és támadunk félelemből arra, aki nem olyanista mint mi?


"A magyarság kihalása azt jelenti, hogy elfogynak azok az emberek, akik magyarul beszélnek, és magyarnak vallják magukat. Ezért nem a liberalizmus a hibás, hanem azok a törvényszerűségek, amik a liberalizmus eszméjét is létrehozták. "


nem tartom valószínűnek, de kíváncsian várom a kifejtést


a véleményed ritka, vagy a csendes többségé, bár elméletileg egyetértek, gyakorlatilag nem igazán látom értelmét testvériségnek ott, ahol még a szomszédot is megfojtanánk egy kanál vízben, mert másmilyenista. ha nem is szeretet, legalább elfogadás kellene, hogy legyen bennünk. másrészt ha valaki magyarul mondja hogy ő magyarnak vallja magát és el is hiszi, de a tetteiből az ellenkezője süt, akkor mi a teendő?


igen, ezzel egyetértek, és nálam ebből is következik, hogy a magyarság nem egyenlő a nyelvvel vagy a vallással, kell egy folytonosság, egy kultúrkör, ami már gyakorlatilag nincs, mert a magyarság kultúrája nem csupán a nyelvben rejlik, hanem az élet minden területére kiterjed(t régen)...


ezért sem értem, miért vaskalaposak azok, akik eleve nem is őriznek semmilyen értéket, csupán fuldokló egójukat akarják felnagyítani mindenben - legyen az akármilyen hovatartozás. ugyanis a vallást abban az értelemben nem lehet leellenőrizni, ahogyan te használod

2012. ápr. 12. 06:16
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!